Таг: Сашо Мијалков

1 22 23 24 25 240 / 247 НАПИСИ
КРИВИЧНИОТ СОВЕТ ЈА ОДБИ ЖАЛБАТА НА СЈО ЗА НЕОДЗЕМАЊЕ НА ПАСОШОТ НА МИЈАЛКОВ

КРИВИЧНИОТ СОВЕТ ЈА ОДБИ ЖАЛБАТА НА СЈО ЗА НЕОДЗЕМАЊЕ НА ПАСОШОТ НА МИЈАЛКОВ

Кривичниот совет на одделението за организиран криминал и корупција на Основниот суд Скопје 1 денеска ја одбил жалбата на Специјалното јавно обвинител ...
КРИВИЧНИОТ СУД ГО ОДБИ БАРАЊЕТО НА СЈО ЗА МЕРКИ ЗА ПРЕТПАЗЛИВОСТ ЗА “ТРЕЗОР“

КРИВИЧНИОТ СУД ГО ОДБИ БАРАЊЕТО НА СЈО ЗА МЕРКИ ЗА ПРЕТПАЗЛИВОСТ ЗА “ТРЕЗОР“

Основниот суд Скопје 1  го одби барањето на Специјалното јавно обвинителство(СЈО) за  определување на мерки за претпазливост против три лица  во предм ...
ЗВРЛЕВСКИ НЕ ВЛЕГУВА ВО УБК ЗА ПРИСЛУШУВАЊЕТО ВО 2016

ЗВРЛЕВСКИ НЕ ВЛЕГУВА ВО УБК ЗА ПРИСЛУШУВАЊЕТО ВО 2016

Јавното обвинителство на чело Марко Зврлевски не влегува во УБК да спроведе истрага, четврти ден откако Специјалното обвинителство објави дека поседув ...

СЛОБОДА ИЛИ СМРТ

1 Баш ми е некако жал што СЈО имало доволно докази дека странските служби и жолтите комбиња биле лага.  Некако попријатно беше да се верува дека сме б ...
МИЈАЛКОВ ИЗБЕГА ОД НОВИНАРИТЕ ПО РАСПИТОТ ВО СЈО

МИЈАЛКОВ ИЗБЕГА ОД НОВИНАРИТЕ ПО РАСПИТОТ ВО СЈО

Ексдиректорот на Управата за безбедност и контраразузнавање Сашо Мијалков, пред да влезе денеска на распит во Специјалното обвинителство рече дека ќе ...
СУДОТ НЕ МУ ГО ОДЗЕДЕ ПАСОШОТ НА МИЈАЛКОВ ЗА „ТРЕЗОР“

СУДОТ НЕ МУ ГО ОДЗЕДЕ ПАСОШОТ НА МИЈАЛКОВ ЗА „ТРЕЗОР“

Судија на претходна постапка од Основниот суд Скопје 1 денеска го одби барањето на Специјалното јавно обвинителство за одземање на пасошот на поранешн ...
СУДОТ ДОПОЛНИТЕЛНО ЌЕ ОДЛУЧИ ДАЛИ ЌЕ МУ ГО ОДЗЕМЕ ПАСОШОТ НА МИЈАЛКОВ

СУДОТ ДОПОЛНИТЕЛНО ЌЕ ОДЛУЧИ ДАЛИ ЌЕ МУ ГО ОДЗЕМЕ ПАСОШОТ НА МИЈАЛКОВ

Основниот суд Скопје 1 потврди дека три лица осомничени за случајот на СЈО „Трезор“ денеска се појавија на распит пред судија на претходна постапка и ...
ПРИВЕДЕНИОТ ИСТРАЖИТЕЛ НА СЈО ФОТОГРАФИРАЛ ОБЈЕКТ НА МИЈАЛКОВ, ПОТВРДИ МИНИСТЕРОТ СПАСОВСКИ

ПРИВЕДЕНИОТ ИСТРАЖИТЕЛ НА СЈО ФОТОГРАФИРАЛ ОБЈЕКТ НА МИЈАЛКОВ, ПОТВРДИ МИНИСТЕРОТ СПАСОВСКИ

Истражителот на Специјалното јавно обвинителство, кој беше приведен и брзо пуштен на слобода, фотографирал објект на поранешниот директор на Управата ...
ЖАЛ МИ Е ШТО МЕ ТРЕТИРААТ КАКО БАЏАНАК НА МИЈАЛКОВ, ВЕЛИ ЈОВАН ИЛИЕВСКИ, НОВИОТ СУДИЈА ВО СТРАЗБУР

ЖАЛ МИ Е ШТО МЕ ТРЕТИРААТ КАКО БАЏАНАК НА МИЈАЛКОВ, ВЕЛИ ЈОВАН ИЛИЕВСКИ, НОВИОТ СУДИЈА ВО СТРАЗБУР

Јован Илиевски, новиот судија во Европскиот суд за човекови права избран вчера во Стразбур, вели дека му е жал ми е што е третиран како 'баџанакот на ...
УБК ЦЕЛА ГОДИНА КРИЕ ОД СОБРАНИЕТО СО КОЈА ОПРЕМА ПРИСЛУШУВА

УБК ЦЕЛА ГОДИНА КРИЕ ОД СОБРАНИЕТО СО КОЈА ОПРЕМА ПРИСЛУШУВА

Една година Собраниската комисија за контрола на работата на УБК не ги добива информациите, кои писмено ги побарала да ѝ се достават, за да може да из ...
1 22 23 24 25 240 / 247 НАПИСИ