Таг: Сашо Мијалков

1 20 21 22 23 24 25 220 / 247 НАПИСИ
СУДИЈАТА ИВИЦА СТЕФАНОВСКИ, ВО ЧИИ РАЦЕ Е ОБВИНЕНИЕТО ЗА „ТВРДИНА“ И „ТАРГЕТ“, СЕ КАНДИДИРАЛ ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ НА КРИВИЧНИОТ СУД

СУДИЈАТА ИВИЦА СТЕФАНОВСКИ, ВО ЧИИ РАЦЕ Е ОБВИНЕНИЕТО ЗА „ТВРДИНА“ И „ТАРГЕТ“, СЕ КАНДИДИРАЛ ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ НА КРИВИЧНИОТ СУД

Судијата од организиран криминал Ивица Стефановски, кај кого се паднаа обвиненијата за случаите на Специјалното обвинителство „Тврдина“ и „Таргет“, се ...
МИЈАЛКОВ СЕ ПОВЛЕКУВА ОД СИТЕ ПАРТИСКИ ФУНКЦИИ, СООПШТИ ВМРО-ДПМНЕ

МИЈАЛКОВ СЕ ПОВЛЕКУВА ОД СИТЕ ПАРТИСКИ ФУНКЦИИ, СООПШТИ ВМРО-ДПМНЕ

Поранешниот директор на Управата за безбедност и контраразузнавање Сашо Мијалков се повлекува од сите функции во ВМРО-ДПМНЕ, соопшти партијата, објаву ...
ПРИБЕ ПУШИ ЛИ?

ПРИБЕ ПУШИ ЛИ?

1 Многу ми е криво што судијката ја смени судницата во Апелациониот суд во Скопје, каде што деновиве се редат речиси сите покрупни ѕверки од минатата ...
АПЕЛАЦИОНИОТ СУД СКОПЈЕ И КРИВИЧНИОТ СУД ИМ ДАВААТ ШАНСА НА СОРАБОТНИЦИТЕ НА МИЈАЛКОВ ДА ИЗБЕГААТ, ДОЦНАТ РЕШЕНИЈАТА ЗА ПРИТВОР

АПЕЛАЦИОНИОТ СУД СКОПЈЕ И КРИВИЧНИОТ СУД ИМ ДАВААТ ШАНСА НА СОРАБОТНИЦИТЕ НА МИЈАЛКОВ ДА ИЗБЕГААТ, ДОЦНАТ РЕШЕНИЈАТА ЗА ПРИТВОР

До завршување на работното време денес во Врховниот суд не е пристигната ниту една жалба против мерките притвор што ги одреди вчера Апелациониот суд, ...
ПАДНАА ПРВИТЕ ПРИТВОРИ ЗА ПРИСЛУШУВАЊЕТО ЗА ЛУЃЕТО ОКОЛУ САШО МИЈАЛКОВ

ПАДНАА ПРВИТЕ ПРИТВОРИ ЗА ПРИСЛУШУВАЊЕТО ЗА ЛУЃЕТО ОКОЛУ САШО МИЈАЛКОВ

Апелациониот суд Скопје им одреди притвор на обвинетите Горан Грујовски, Тони Јакимовски и Никола Бошковски откако ги прифати жалбите на Специјалното ...
МОРА ЛИ СЕКОЈ КРИМИНАЛЕЦ ДА ЗНАЕ КАЈ Е МИЈАЛКОВ ВО СЕКОЈ МОМЕНТ, ВЕЛИ ШВРГОВСКИ ЗА НЕМОЖНОСТА СЈО ДА ГО НАЈДЕ НА АДРЕСАТА ШТО ИМ ЈА ПРИЈАВИЛ

МОРА ЛИ СЕКОЈ КРИМИНАЛЕЦ ДА ЗНАЕ КАЈ Е МИЈАЛКОВ ВО СЕКОЈ МОМЕНТ, ВЕЛИ ШВРГОВСКИ ЗА НЕМОЖНОСТА СЈО ДА ГО НАЈДЕ НА АДРЕСАТА ШТО ИМ ЈА ПРИЈАВИЛ

Ексдиректорот на Управата за безбедност и контраразузнавање Сашо Мијалков, за кого Специјалното обвинителство сега пред Апелациониот суд Скопје бара и ...
МИЈАЛКОВ СЕ ПЛАШИ ДА НЕ БИДЕ НЕЛЕГАЛНО СНИМАН ШТО ЗБОРУВА ВО СУДНИЦА

МИЈАЛКОВ СЕ ПЛАШИ ДА НЕ БИДЕ НЕЛЕГАЛНО СНИМАН ШТО ЗБОРУВА ВО СУДНИЦА

Љупчо Шврговски, адвокат на обвинетиот ексдиректор на УБК Сашо Мијалков за злосторничко здружување и за примање награда за противзаконито влијание во ...
ГОЦА, ЧАВКОВ И МИЈАЛКОВ ПОТРОШИЛЕ 1,5 МИЛИОНИ ЕВРА ЗА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА, НАЈМНОГУ ЗА ИЗБОРИТЕ

ГОЦА, ЧАВКОВ И МИЈАЛКОВ ПОТРОШИЛЕ 1,5 МИЛИОНИ ЕВРА ЗА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА, НАЈМНОГУ ЗА ИЗБОРИТЕ

Скоро 1, 5 милиони евра, од кои илјадници евра во кафеани и дискотеки за јадење и пиење, потрошиле поранешните министри за внатрешни работи Гордана Ја ...
СИТЕ ОБВИНЕТИ ВО СЛУЧАИТЕ НА СЈО ГИ ДАЛЕ ПАСОШИТЕ, ДЕНЕСКА ПОЧНАА И ДА СЕ ПРИЈАВУВААТ ВО СУДОТ

СИТЕ ОБВИНЕТИ ВО СЛУЧАИТЕ НА СЈО ГИ ДАЛЕ ПАСОШИТЕ, ДЕНЕСКА ПОЧНАА И ДА СЕ ПРИЈАВУВААТ ВО СУДОТ

Основниот суд Скопје 1 го демантира Љупчо Шврговски, адвокат на обвинетиот ексдиректор на Управата за безбедност и контраразузнавање Сашо Мијалков дек ...
МИЈАЛКОВ УШТЕ НЕ ГО ДОБИЛ РЕШЕНИЕТО ОД СУДОТ ЗА ОДЗЕМЕН ПАСОШ И ЗАТОА НЕ ПОДНЕЛ ЖАЛБА

МИЈАЛКОВ УШТЕ НЕ ГО ДОБИЛ РЕШЕНИЕТО ОД СУДОТ ЗА ОДЗЕМЕН ПАСОШ И ЗАТОА НЕ ПОДНЕЛ ЖАЛБА

  Адвокатот Љупчо Шврговски, кој му е бранител на поранешниот директор на Управата за безбедност и контраразузнавање, Сашо Мијалков, обвинет в ...
1 20 21 22 23 24 25 220 / 247 НАПИСИ