Таг: Сашо Мијалков

1 21 22 23 24 25 230 / 247 НАПИСИ
ВО СУДОТ КОЈ СОБРА 29 ПАСОШИ ТВРДАТ ДЕКА СИТЕ ОБВИНЕТИ СЕ ВО ЗЕМЈАВА

ВО СУДОТ КОЈ СОБРА 29 ПАСОШИ ТВРДАТ ДЕКА СИТЕ ОБВИНЕТИ СЕ ВО ЗЕМЈАВА

Во Основниот суд Скопје 1 во моментов има 29 пасоши одземени од главните обвинети во 17-те предмети на Специјалното јавно обвинителство (СЈО). За обви ...
НЕМА ПРИТВОР ЗА МИЈАЛКОВ, ОДЗЕМЕН МУ Е ПАСОШОТ

НЕМА ПРИТВОР ЗА МИЈАЛКОВ, ОДЗЕМЕН МУ Е ПАСОШОТ

Кривичниот совет во Основниот суд Скопје 1, ги одби барањата на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) на обвинетите Сашо Мијалков, ексдиректор на УБК ...
ОДЛУКА ЗА ПРИТВОРОТ НА ГРУЕВСКИ И МИЈАЛКОВ НАЈРАНО ИЗУТРИНА В НЕДЕЛА

ОДЛУКА ЗА ПРИТВОРОТ НА ГРУЕВСКИ И МИЈАЛКОВ НАЈРАНО ИЗУТРИНА В НЕДЕЛА

Обвиненијата за „Таргет“ и „Тврдина“, кои СЈО ги спои во еден предмет за нелегалното прислушување, а во кои се бара притвор за ексдиректорот на УБК Са ...
СУДИЈКАТА БАХЧОВАНОВСКА ЌЕ МУ СУДИ НА ГРУЕВСКИ

СУДИЈКАТА БАХЧОВАНОВСКА ЌЕ МУ СУДИ НА ГРУЕВСКИ

Основниот суд Скопје 1 потврди дека сите обвиненија на Специјалното јавно обвинителство се примени во Судот и ги распредели на кај судиите Монкика Бах ...
ПО ДВА И ПОЛ ЧАСА НА РАСПИТ, МИЈАЛКОВ СИ ЗАМИНА ОД СЈО БЕЗ ДА КАЖЕ ЗОШТО Е ПОВИКАН

ПО ДВА И ПОЛ ЧАСА НА РАСПИТ, МИЈАЛКОВ СИ ЗАМИНА ОД СЈО БЕЗ ДА КАЖЕ ЗОШТО Е ПОВИКАН

Поранешниот директор на Управата за безбедност и контраразузнавање Сашо Мијалков пред малку си замина од распитот во Специјалното јавно обвинителство. ...
МИЈАЛКОВ ДОЈДЕ НА РАСПИТ ВО СЈО

МИЈАЛКОВ ДОЈДЕ НА РАСПИТ ВО СЈО

Поранешниот директор на Управата за безбедност и контраразузнавање Сашо Мијалков пред малку дојде на распит во Специјалното јавно обвинителство. Проти ...
БОГОЕВСКИ ПОБАРА ОД ВЕЉАНОСКИ ДА ПОКАЖЕ ДОБЛЕСТ КАКО ГРУЕВСКИ И МИЈАЛКОВ И ДА СЕ ПОВЛЕЧЕ ОД ФУНКЦИЈАТА ПРЕТСЕДАВАЧ

БОГОЕВСКИ ПОБАРА ОД ВЕЉАНОСКИ ДА ПОКАЖЕ ДОБЛЕСТ КАКО ГРУЕВСКИ И МИЈАЛКОВ И ДА СЕ ПОВЛЕЧЕ ОД ФУНКЦИЈАТА ПРЕТСЕДАВАЧ

Пратеникот од коалицијата на СДСМ Павле Богоевски го обвини претседавачот на конститутивната седница на Собранието Трајко Вељаноски дека продолжува да ...
МИЈАЛКОВ КУПИЛ СКЛАДИШТА ЗА НАФТА И БЕНЗИНСКИ ПУМПИ, ОБЈАВИЈА ОД СОБРАНИСКАТА ГОВОРНИЦА ПРАТЕНИЦИТЕ МАНЧЕВСКИ И НИКОЛОВСКИ

МИЈАЛКОВ КУПИЛ СКЛАДИШТА ЗА НАФТА И БЕНЗИНСКИ ПУМПИ, ОБЈАВИЈА ОД СОБРАНИСКАТА ГОВОРНИЦА ПРАТЕНИЦИТЕ МАНЧЕВСКИ И НИКОЛОВСКИ

Пратениците на СДСМ Дамјан Манчевски и Љупчо Николовски денеска од собраниската говорница рекоа дека додека се блокира Собранието, дел од раководствот ...
ЈАНКУЛОСКА ПРВООСОМНИЧЕНА ВО „ТЕНК“ ЗА МЕРЦЕДЕСОТ ОД 600.000 ЕВРА КУПЕН ПО ЖЕЛБА НА ГРУЕВСКИ

ЈАНКУЛОСКА ПРВООСОМНИЧЕНА ВО „ТЕНК“ ЗА МЕРЦЕДЕСОТ ОД 600.000 ЕВРА КУПЕН ПО ЖЕЛБА НА ГРУЕВСКИ

„Тенк“, најновата истрага што ја отвори Специјалното обвинителство, според објавените разговори од прислушуваните телефонски разговори е за набавка на ...
ФАТИМЕ ФЕТАИ СО ОБЕТКИ „СВАРОВСКИ“ ПРЕД СУДИЈКАТА ШТО ГО СУДИ ГРУЕВСКИ

ФАТИМЕ ФЕТАИ СО ОБЕТКИ „СВАРОВСКИ“ ПРЕД СУДИЈКАТА ШТО ГО СУДИ ГРУЕВСКИ

Специјалната обвинителка Фатиме Фетаи носеше обетки „сваровски“ на денешното судење против обвинетиот Никола Груевски и уште 13-мина други, за насилст ...
1 21 22 23 24 25 230 / 247 НАПИСИ