Таг: Сашо Мијалков

1 19 20 21 22 23 210 / 225 НАПИСИ
ОДЛУКА ЗА ПРИТВОРОТ НА ГРУЕВСКИ И МИЈАЛКОВ НАЈРАНО ИЗУТРИНА В НЕДЕЛА

ОДЛУКА ЗА ПРИТВОРОТ НА ГРУЕВСКИ И МИЈАЛКОВ НАЈРАНО ИЗУТРИНА В НЕДЕЛА

Обвиненијата за „Таргет“ и „Тврдина“, кои СЈО ги спои во еден предмет за нелегалното прислушување, а во кои се бара притвор за ексдиректорот на УБК Са ...
СУДИЈКАТА БАХЧОВАНОВСКА ЌЕ МУ СУДИ НА ГРУЕВСКИ

СУДИЈКАТА БАХЧОВАНОВСКА ЌЕ МУ СУДИ НА ГРУЕВСКИ

Основниот суд Скопје 1 потврди дека сите обвиненија на Специјалното јавно обвинителство се примени во Судот и ги распредели на кај судиите Монкика Бах ...
ПО ДВА И ПОЛ ЧАСА НА РАСПИТ, МИЈАЛКОВ СИ ЗАМИНА ОД СЈО БЕЗ ДА КАЖЕ ЗОШТО Е ПОВИКАН

ПО ДВА И ПОЛ ЧАСА НА РАСПИТ, МИЈАЛКОВ СИ ЗАМИНА ОД СЈО БЕЗ ДА КАЖЕ ЗОШТО Е ПОВИКАН

Поранешниот директор на Управата за безбедност и контраразузнавање Сашо Мијалков пред малку си замина од распитот во Специјалното јавно обвинителство. ...
МИЈАЛКОВ ДОЈДЕ НА РАСПИТ ВО СЈО

МИЈАЛКОВ ДОЈДЕ НА РАСПИТ ВО СЈО

Поранешниот директор на Управата за безбедност и контраразузнавање Сашо Мијалков пред малку дојде на распит во Специјалното јавно обвинителство. Проти ...
БОГОЕВСКИ ПОБАРА ОД ВЕЉАНОСКИ ДА ПОКАЖЕ ДОБЛЕСТ КАКО ГРУЕВСКИ И МИЈАЛКОВ И ДА СЕ ПОВЛЕЧЕ ОД ФУНКЦИЈАТА ПРЕТСЕДАВАЧ

БОГОЕВСКИ ПОБАРА ОД ВЕЉАНОСКИ ДА ПОКАЖЕ ДОБЛЕСТ КАКО ГРУЕВСКИ И МИЈАЛКОВ И ДА СЕ ПОВЛЕЧЕ ОД ФУНКЦИЈАТА ПРЕТСЕДАВАЧ

Пратеникот од коалицијата на СДСМ Павле Богоевски го обвини претседавачот на конститутивната седница на Собранието Трајко Вељаноски дека продолжува да ...
МИЈАЛКОВ КУПИЛ СКЛАДИШТА ЗА НАФТА И БЕНЗИНСКИ ПУМПИ, ОБЈАВИЈА ОД СОБРАНИСКАТА ГОВОРНИЦА ПРАТЕНИЦИТЕ МАНЧЕВСКИ И НИКОЛОВСКИ

МИЈАЛКОВ КУПИЛ СКЛАДИШТА ЗА НАФТА И БЕНЗИНСКИ ПУМПИ, ОБЈАВИЈА ОД СОБРАНИСКАТА ГОВОРНИЦА ПРАТЕНИЦИТЕ МАНЧЕВСКИ И НИКОЛОВСКИ

Пратениците на СДСМ Дамјан Манчевски и Љупчо Николовски денеска од собраниската говорница рекоа дека додека се блокира Собранието, дел од раководствот ...
ЈАНКУЛОСКА ПРВООСОМНИЧЕНА ВО „ТЕНК“ ЗА МЕРЦЕДЕСОТ ОД 600.000 ЕВРА КУПЕН ПО ЖЕЛБА НА ГРУЕВСКИ

ЈАНКУЛОСКА ПРВООСОМНИЧЕНА ВО „ТЕНК“ ЗА МЕРЦЕДЕСОТ ОД 600.000 ЕВРА КУПЕН ПО ЖЕЛБА НА ГРУЕВСКИ

„Тенк“, најновата истрага што ја отвори Специјалното обвинителство, според објавените разговори од прислушуваните телефонски разговори е за набавка на ...
ФАТИМЕ ФЕТАИ СО ОБЕТКИ „СВАРОВСКИ“ ПРЕД СУДИЈКАТА ШТО ГО СУДИ ГРУЕВСКИ

ФАТИМЕ ФЕТАИ СО ОБЕТКИ „СВАРОВСКИ“ ПРЕД СУДИЈКАТА ШТО ГО СУДИ ГРУЕВСКИ

Специјалната обвинителка Фатиме Фетаи носеше обетки „сваровски“ на денешното судење против обвинетиот Никола Груевски и уште 13-мина други, за насилст ...
КРИВИЧНИОТ СОВЕТ ЈА ОДБИ ЖАЛБАТА НА СЈО ЗА НЕОДЗЕМАЊЕ НА ПАСОШОТ НА МИЈАЛКОВ

КРИВИЧНИОТ СОВЕТ ЈА ОДБИ ЖАЛБАТА НА СЈО ЗА НЕОДЗЕМАЊЕ НА ПАСОШОТ НА МИЈАЛКОВ

Кривичниот совет на одделението за организиран криминал и корупција на Основниот суд Скопје 1 денеска ја одбил жалбата на Специјалното јавно обвинител ...
КРИВИЧНИОТ СУД ГО ОДБИ БАРАЊЕТО НА СЈО ЗА МЕРКИ ЗА ПРЕТПАЗЛИВОСТ ЗА “ТРЕЗОР“

КРИВИЧНИОТ СУД ГО ОДБИ БАРАЊЕТО НА СЈО ЗА МЕРКИ ЗА ПРЕТПАЗЛИВОСТ ЗА “ТРЕЗОР“

Основниот суд Скопје 1  го одби барањето на Специјалното јавно обвинителство(СЈО) за  определување на мерки за претпазливост против три лица  во предм ...
1 19 20 21 22 23 210 / 225 НАПИСИ