Таг: Сашо Мијалков

1 23 24 25247 / 247 НАПИСИ
МЕНДУХ ТАЧИ СЕ ПОЈАВИ НА РАСПИТ ВО СЈО

МЕНДУХ ТАЧИ СЕ ПОЈАВИ НА РАСПИТ ВО СЈО

Лидерот на ДПА Мендух Тачи се појави на распит во СЈО. Од СЈО категорично одбиваат да откриваат детали за предистражните постапки. Во ДПА викенд ...
И МЕНДУХ ТАЧИ ПОТВРДИ ДЕКА Е ВИКНАТ КАКО СВЕДОК ВО СЈО

И МЕНДУХ ТАЧИ ПОТВРДИ ДЕКА Е ВИКНАТ КАКО СВЕДОК ВО СЈО

Лидерот на ДПА Мендух Тачи в понеделник е викнат да даде исказ во СЈО, потврдија од партијата за САКАМДАКАЖАМ.МК. Во ДПА ни рекоа дека Тачи е повикан ...
ТОНИ ЈАКИМОВСКИ, ВТОРООСОМНИЧЕН ВО „ТВРДИНА“, НА РАСПИТ ВО СЈО

ТОНИ ЈАКИМОВСКИ, ВТОРООСОМНИЧЕН ВО „ТВРДИНА“, НА РАСПИТ ВО СЈО

Тони Јакимовски, шеф на кабинет на поранешниот директор на УБК Сашо Мијалков и второосомничен меѓу петте во случајот „Тврдина“ на Специјалното јавно о ...
ДЕНЕСКА ТРЕБА ДА ИМА РАСПИТ ЗА ОСОМНИЧЕНИТЕ ПОЛИЦАЈЦИ ВО ПРЕДМЕТОТ „ТОРТУРА“ НА СЈО

ДЕНЕСКА ТРЕБА ДА ИМА РАСПИТ ЗА ОСОМНИЧЕНИТЕ ПОЛИЦАЈЦИ ВО ПРЕДМЕТОТ „ТОРТУРА“ НА СЈО

Распитот на осомничените во предметот „Тортура“ на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) треба да почне денеска во 10 часот во Кривичниот суд во Скоп ...
АЛФИТЕ ШТО ГО АПСЕА ЉУБЕ БОШКОВСКИ УТРЕ НА РАСПИТ ВО КРИВИЧНИОТ СУД

АЛФИТЕ ШТО ГО АПСЕА ЉУБЕ БОШКОВСКИ УТРЕ НА РАСПИТ ВО КРИВИЧНИОТ СУД

Шестмина припадници на полициската единица „Алфи“, што Специјалното јавно обвинителство (СЈО) ги сомничи дека сториле кривично дело мачење и друго сур ...
СЈО БАРА МЕРКА ПРЕТПАЗЛИВОСТ ЗА ГРУЕВСКИ ВО ПРЕДМЕТОТ „ТНТ“

СЈО БАРА МЕРКА ПРЕТПАЗЛИВОСТ ЗА ГРУЕВСКИ ВО ПРЕДМЕТОТ „ТНТ“

Сите истраги и предистражни постапки што ги почна Специјалното обвинителство пред амнестијата на 56-те политичари и нивни помошници од страна на претс ...
ЦРВЕНА БОЈА ЗА БАРОКНИОТ МЕРМЕР НА ПЛОШТАД

ЦРВЕНА БОЈА ЗА БАРОКНИОТ МЕРМЕР НА ПЛОШТАД

Со црвена боја демонстрантите испишаа „убијци“ на Плоштадот Македонија на кој пред пет години беше убиен Мартин Нешковски. Оставаат траги кои ја симбо ...
1 23 24 25247 / 247 НАПИСИ