Таг: Серија А

ИТАЛИЈА ПЛАНИРА ДА ПРОДОЛЖИ СО ФУДБАЛОТ НА 13 ЈУНИ

ИТАЛИЈА ПЛАНИРА ДА ПРОДОЛЖИ СО ФУДБАЛОТ НА 13 ЈУНИ

Италијанската Серија А планира да ја продолжи сезоната на 13 јуни, за што ќе биде потребно и одобрение од владата. Водството на лигата преку видеок ...
КЛУБОВИТЕ ОД СЕРИЈА А ГО ОДБИЈА ПРЕДЛОГОТ ЗА ПРЕКИН НА ПРВЕНСТВОТО

КЛУБОВИТЕ ОД СЕРИЈА А ГО ОДБИЈА ПРЕДЛОГОТ ЗА ПРЕКИН НА ПРВЕНСТВОТО

Клубовите од Серија А го одбија предлогот на италијанскиот министер за спорт за прекин на првенството поради забрзаното ширење на коронавирусот во зем ...
ОТКАЖАНИ НАТПРЕВАРИ ОД СЕРИЈА А ПОРАДИ ШИРЕЊЕТО НА КОРОНАВИРУСОТ ВО ИТАЛИЈА

ОТКАЖАНИ НАТПРЕВАРИ ОД СЕРИЈА А ПОРАДИ ШИРЕЊЕТО НА КОРОНАВИРУСОТ ВО ИТАЛИЈА

Неколку денешни натпревари од италијанското фудбалско првенство се откажани поради наглото ширење на коронавирусот на северот на земјата. Суспензијата ...
НЕСТОРОВСКИ ПОТПИША ЗА УДИНЕЗЕ ОТКАКО ПАЛЕРМО БАНКРОТИРАШЕ

НЕСТОРОВСКИ ПОТПИША ЗА УДИНЕЗЕ ОТКАКО ПАЛЕРМО БАНКРОТИРАШЕ

Малата македонска колонија во Серија А стана побогата за Илија Несторовски, кој денеска потпиша тригодишен договор со Удинезе. Дваесет и деветгодиш ...
ЕЛМАС СТАНА НАЈСКАП МАКЕДОНСКИ ФУДБАЛЕР ОТКАКО ПОТПИША ЗА НАПОЛИ

ЕЛМАС СТАНА НАЈСКАП МАКЕДОНСКИ ФУДБАЛЕР ОТКАКО ПОТПИША ЗА НАПОЛИ

Деветнаесетгодишниот Елиф Елмас стана најскапиот македонски фудбалер во историјата, откако денеска го официјализираше својот трансфер од Фенербахче во ...
ДАНИЕЛЕ ДЕ РОСИ ЈА НАПУШТА РОМА ПО 19 ГОДИНИ

ДАНИЕЛЕ ДЕ РОСИ ЈА НАПУШТА РОМА ПО 19 ГОДИНИ

По Франческо Тоти, Рома останува без уште една своја икона, откако Даниеле де Роси објави дека ќе го напушти клубот по завршувањето на сезоната и ќе ј ...
ОДАМНА СЕ ЧУВСТВУВАМ КАКО ИТАЛИЈАНЕЦ, КАЖА ПАНДЕВ ОТКАКО ДОБИ ИТАЛИЈАНСКО ДРЖАВЈАНСТВО 18 ГОДИНИ ПО ПРИСТИГНУВАЊЕТО ВО СЕРИЈА А

ОДАМНА СЕ ЧУВСТВУВАМ КАКО ИТАЛИЈАНЕЦ, КАЖА ПАНДЕВ ОТКАКО ДОБИ ИТАЛИЈАНСКО ДРЖАВЈАНСТВО 18 ГОДИНИ ПО ПРИСТИГНУВАЊЕТО ВО СЕРИЈА А

Осумнаесет години откако пристигна во Серија А, Горан Пандев конечно доби италијанско државјанство. Најдобриот стрелец на македонската репрезентаци ...
7 / 7 НАПИСИ