Таг: сериски убиец

ЗАТВОРЕНИКОТ КОЈ ТВРДИ ДЕКА УБИЛ 93 ЖЕНИ СЕГА Е НАЈГОЛЕМИОТ СЕРИСКИ УБИЕЦ ВО ИСТОРИЈАТА НА САД, ОБЈАВИ ФБИ

ЗАТВОРЕНИКОТ КОЈ ТВРДИ ДЕКА УБИЛ 93 ЖЕНИ СЕГА Е НАЈГОЛЕМИОТ СЕРИСКИ УБИЕЦ ВО ИСТОРИЈАТА НА САД, ОБЈАВИ ФБИ

Затвореникот кој тврди дека убил повеќе од 90 жени низ САД сега важи за најсмртоносниот сериски убиец во историјата на земјата, објави ФБИ. Семјуел ...
НАЈГОЛЕМИОТ РУСКИ СЕРИСКИ УБИЕЦ ДОБИ ДОЖИВОТЕН ЗАТВОР ЗА 56 УБИСТВА

НАЈГОЛЕМИОТ РУСКИ СЕРИСКИ УБИЕЦ ДОБИ ДОЖИВОТЕН ЗАТВОР ЗА 56 УБИСТВА

Михаил Попков, опишан како најголемиот руски сериски убиец, е осуден на доживотен затвор за убиство на 55 жени и еден полицаец. Педесет и тригодишн ...
БИВШ МЕДИЦИНСКИ БРАТ ОД ГЕРМАНИЈА ПРИЗНА ДЕКА УБИЛ ПОВЕЌЕ ОД 100 ПАЦИЕНТИ ВО ОБИД ДА ГИ ИМПРЕСИОНИРА КОЛЕГИТЕ

БИВШ МЕДИЦИНСКИ БРАТ ОД ГЕРМАНИЈА ПРИЗНА ДЕКА УБИЛ ПОВЕЌЕ ОД 100 ПАЦИЕНТИ ВО ОБИД ДА ГИ ИМПРЕСИОНИРА КОЛЕГИТЕ

Поранешен медицински брат од Германија го призна убиството на повеќе од 100 пациенти на првиот ден од судењето во Олденбург, што го прави најголем сер ...
ПО 40 ГОДИНИ, ФАТЕН СЕРИСКИОТ УБИЕЦ ГОЛДЕН СТЕЈТ

ПО 40 ГОДИНИ, ФАТЕН СЕРИСКИОТ УБИЕЦ ГОЛДЕН СТЕЈТ

Калифорниската полиција објави дека решила случај стар четири децении, откако поранешен полицаец беше уапсен под сомнение дека е озлогласениот сериски ...
ПРОНАЈДЕНИ УШТЕ ШЕСТ ЛЕШЕВИ ПОВРЗАНИ СО СЕРИСКИОТ УБИЕЦ ОД ТОРОНТО

ПРОНАЈДЕНИ УШТЕ ШЕСТ ЛЕШЕВИ ПОВРЗАНИ СО СЕРИСКИОТ УБИЕЦ ОД ТОРОНТО

Полицијата на Торонто објави дека пронашла остатоци од тела од најмалку шест луѓе на имот што се поврзува со осомничениот сериски убиец Брус Мекартур. ...
5 / 5 НАПИСИ