Таг: Северна Кореја

1 2 3 14 10 / 135 НАПИСИ
СЕВЕРНОКОРЕЈСКИ БАЛОНИ НАПОЛНЕТИ СО ЃУБРЕ ЗАТВОРИЈА АЕРОДРОМ ВО ЈУЖНА КОРЕЈА

СЕВЕРНОКОРЕЈСКИ БАЛОНИ НАПОЛНЕТИ СО ЃУБРЕ ЗАТВОРИЈА АЕРОДРОМ ВО ЈУЖНА КОРЕЈА

Полетувањата и слетувањата на меѓународниот аеродром во Инчеон во Јужна Кореја утрово беа суспендирани на три часа поради севернокорејски балони напол ...
ЈУЖНА КОРЕЈА ЌЕ НАПРАВИ ГОЛЕМА ГРЕШКА АКО Ѝ ДАДЕ ОРУЖЈЕ НА УКРАИНА, ПРЕДУПРЕДИ ПУТИН

ЈУЖНА КОРЕЈА ЌЕ НАПРАВИ ГОЛЕМА ГРЕШКА АКО Ѝ ДАДЕ ОРУЖЈЕ НА УКРАИНА, ПРЕДУПРЕДИ ПУТИН

Владимир Путин ја предупреди Јужна Кореја дека ќе направи „голема грешка“ ако ја вооружи Украина во војната против Русија. Тој коментираше откако Сеул ...
СЕУЛ ВЕЛИ ДЕКА ПУТИН НАСКОРО ЌЕ ЈА ПОСЕТИ СЕВЕРНА КОРЕЈА И СТРАВУВА ОД ПРОДЛАБОЧУВАЊЕ НА НИВНИТЕ ВОЕНИ ВРСКИ

СЕУЛ ВЕЛИ ДЕКА ПУТИН НАСКОРО ЌЕ ЈА ПОСЕТИ СЕВЕРНА КОРЕЈА И СТРАВУВА ОД ПРОДЛАБОЧУВАЊЕ НА НИВНИТЕ ВОЕНИ ВРСКИ

Очекуваната посета на рускиот претседател Владимир Путин на Северна Кореја би можела да ги продлабочи воените врски помеѓу двете земји, спротивно на с ...
СЕВЕРНА КОРЕЈА ПУШТИ 260 БАЛОНИ СО ИЗМЕТ И ЃУБРЕ ВО ЈУЖНА КОРЕЈА

СЕВЕРНА КОРЕЈА ПУШТИ 260 БАЛОНИ СО ИЗМЕТ И ЃУБРЕ ВО ЈУЖНА КОРЕЈА

Северна Кореја пушти најмалку 260 балони со измет и ѓубре во Јужна Кореја, по што јужнокорејските власти ги предупредија своите граѓани да останат дом ...
УКРАИНА УТВРДИ ДЕКА СЕВЕРНОКОРЕЈСКИТЕ ПРОЕКТИЛИ ДАДЕНИ НА РУСИЈА СЕ ЧЕСТО НЕПРЕЦИЗНИ И ЕКСПЛОДИРААТ ВО ВОЗДУХ

УКРАИНА УТВРДИ ДЕКА СЕВЕРНОКОРЕЈСКИТЕ ПРОЕКТИЛИ ДАДЕНИ НА РУСИЈА СЕ ЧЕСТО НЕПРЕЦИЗНИ И ЕКСПЛОДИРААТ ВО ВОЗДУХ

Украинските јавни обвинители кажаа дека истражиле остатоци од 21 од околу 50 севернокорејски балистички проектили испукани од Русија во периодот од кр ...
ЕКСПЕРТИ НА ОН УТВРДИЛЕ ДЕКА ХАРКИВ БИЛ РАКЕТИРАН СО СЕВЕРНОКОРЕЈСКИ ПРОЕКТИЛИ

ЕКСПЕРТИ НА ОН УТВРДИЛЕ ДЕКА ХАРКИВ БИЛ РАКЕТИРАН СО СЕВЕРНОКОРЕЈСКИ ПРОЕКТИЛИ

Остатоците од проектил кој паднал во Харкив на 2 јануари припаѓаат на севернокорејски балистички проектил „хвасонг-11“, објави комисијата на Обединети ...
РУСИЈА ЈА УКИНА КОМИСИЈАТА НА ОБЕДИНЕТИТЕ НАЦИИ КОЈА ГИ НАДГЛЕДУВАШЕ САНКЦИИТЕ ЗА СЕВЕРНА КОРЕЈА

РУСИЈА ЈА УКИНА КОМИСИЈАТА НА ОБЕДИНЕТИТЕ НАЦИИ КОЈА ГИ НАДГЛЕДУВАШЕ САНКЦИИТЕ ЗА СЕВЕРНА КОРЕЈА

Русија ја укина експертската комисија на Обединетите нации која со години го надгледуваше спроведувањето санкции против Северна Кореја. Оваа комисија ...
СЕВЕРНА КОРЕЈА ГИ ПРЕЧЕКА ПРВИТЕ СТРАНСКИ ТУРИСТИ ОД ПОЧЕТОКОТ НА КОВИД ПАНДЕМИЈАТА, РУСИТЕ ПЛАЌАА 700 ЕВРА ЗА АРАНЖМАНОТ

СЕВЕРНА КОРЕЈА ГИ ПРЕЧЕКА ПРВИТЕ СТРАНСКИ ТУРИСТИ ОД ПОЧЕТОКОТ НА КОВИД ПАНДЕМИЈАТА, РУСИТЕ ПЛАЌАА 700 ЕВРА ЗА АРАНЖМАНОТ

Група руски туристи пристигна во Пјонгјанг, станувајќи први странци кои влегле во Северна Кореја од почетокот на пандемијата на ковид-19. Авион на „Ер ...
СЕВЕРНА КОРЕЈА ГО УРНАЛА СПОМЕНИКОТ ВО ПЈОНГЈАНГ КОЈ БЕШЕ СИМБОЛ НА ОБЕДИНУВАЊЕТО СО ЈУЖНА КОРЕЈА

СЕВЕРНА КОРЕЈА ГО УРНАЛА СПОМЕНИКОТ ВО ПЈОНГЈАНГ КОЈ БЕШЕ СИМБОЛ НА ОБЕДИНУВАЊЕТО СО ЈУЖНА КОРЕЈА

Северна Кореја го урнала големиот споменик во Пјонгјанг кој ги симболизираше надежите за обединување на двете Кории. Ова беше најавено од лидерот Ким ...
СЕВЕРНОКОРЕЈСКИ ТИНЕЈЏЕРИ ОСУДЕНИ НА 12 ГОДИНИ ТЕШКА РАБОТА ЗАШТО ГЛЕДАЛЕ КОРЕЈСКИ ФИЛМОВИ, ПОКАЖА НОВО ВИДЕО

СЕВЕРНОКОРЕЈСКИ ТИНЕЈЏЕРИ ОСУДЕНИ НА 12 ГОДИНИ ТЕШКА РАБОТА ЗАШТО ГЛЕДАЛЕ КОРЕЈСКИ ФИЛМОВИ, ПОКАЖА НОВО ВИДЕО

Видеоснимка објавена од организација која работи со дезертери од Северна Кореја покажува како севернокорејските власти јавно осудуваат двајца тинејџер ...
1 2 3 14 10 / 135 НАПИСИ