Таг: шамари

АКО ГРУЕВСКИ БИЛ ТАТКО НА ДВЕ МАЛОЛЕТНИ ДЕЦА, ЗОШТО ГИ ОСТАВИ И ПОБЕГНА, РЕАГИРА ВО ЖАЛБАТА ФАТИМЕ ФЕТАИ ПРОТИВ ПРЕСУДАТА ОД 1,5 ГОДИНА ЗАТВОР ЗА НАСИЛСТВО ВО ЦЕНТАР

АКО ГРУЕВСКИ БИЛ ТАТКО НА ДВЕ МАЛОЛЕТНИ ДЕЦА, ЗОШТО ГИ ОСТАВИ И ПОБЕГНА, РЕАГИРА ВО ЖАЛБАТА ФАТИМЕ ФЕТАИ ПРОТИВ ПРЕСУДАТА ОД 1,5 ГОДИНА ЗАТВОР ЗА НАСИЛСТВО ВО ЦЕНТАР

Обвинителката Фатиме Фетаи, незадоволна од изречената затворска казна од 1 година и 6 месеци затвор за избеганиот нарачател и поттикнувач на насилства ...
НЕ СУМ ВРАБОТЕН, ЕДНА ГОДИНА СУМ ВО ПРИТВОР, НЕМАМ НИ ЛИЧНИ ДОКУМЕНТИ, СÈ МИ Е ВО СУДОТ, КАЖА МИЛЕ ЈАНАКИЕСКИ НА „ШАМАРИТЕ ВО ЦЕНТАР”

НЕ СУМ ВРАБОТЕН, ЕДНА ГОДИНА СУМ ВО ПРИТВОР, НЕМАМ НИ ЛИЧНИ ДОКУМЕНТИ, СÈ МИ Е ВО СУДОТ, КАЖА МИЛЕ ЈАНАКИЕСКИ НА „ШАМАРИТЕ ВО ЦЕНТАР”

Откако судијата Душан Јосифов го врати на почеток судскиот процес за „Насилства и шамари во Центар" по нарачка и организација на Никола Груевски и Мил ...
СУДИЈАТА ДУШАН ЈОСИФОВ ГО ВРАТИ НА ПОЧЕТОК СУДЕЊЕТО ПРОТИВ ГРУЕВСКИ ШТО НАРАЧУВАШЕ ШАМАРИ ЗА ЖЕРНОВСКИ

СУДИЈАТА ДУШАН ЈОСИФОВ ГО ВРАТИ НА ПОЧЕТОК СУДЕЊЕТО ПРОТИВ ГРУЕВСКИ ШТО НАРАЧУВАШЕ ШАМАРИ ЗА ЖЕРНОВСКИ

Најстариот предмет на Специјалното обвинителство „Насилство и шамари во Центар", чие обвинение беше поднесено уште во септември 2016 година, почнува о ...
ВЛАДИКАТА АГАТАНГЕЛ ПОВИКУВА НА ПРОТЕСТИ ПРОТИВ ИЗМИСЛЕНО УРИВАЊЕ ЦРКВА, СЕ ГЛЕДА НА СНИМКИТЕ НА СУДЕЊЕТО ЗА НАСИЛСТВА И ШАМАРИ ВО ЦЕНТАР

ВЛАДИКАТА АГАТАНГЕЛ ПОВИКУВА НА ПРОТЕСТИ ПРОТИВ ИЗМИСЛЕНО УРИВАЊЕ ЦРКВА, СЕ ГЛЕДА НА СНИМКИТЕ НА СУДЕЊЕТО ЗА НАСИЛСТВА И ШАМАРИ ВО ЦЕНТАР

Со снимки од нападнатата барака во Општина Центар, со викотници дека ќе им купат мртовечки сандаци на тогашниот градоначалник Андреј Жерновски и на со ...
ТРЕТА ГЕНЕРАЦИЈА

ТРЕТА ГЕНЕРАЦИЈА

1 Во овие моменти, навистина ни фали Никола Груевски. Да се јави на телефон и да нарача на сите да ни удрат по два-три шамари. Ама од оние појаките. З ...
КАКО ТРГНАЛ МИТКО ПЕЦОВ, ЌЕ ЗАБРЕМЕНИ, РЕЧЕ ФЕТАИ И ПОБАРА ДА СЕ ИЗДВОИ ПОСТАПКАТА, ЗА ДА НЕ СЕ СТОПИРА СУДЕЊЕТО ЗА ШАМАРИТЕ НА ГРУЕВСКИ

КАКО ТРГНАЛ МИТКО ПЕЦОВ, ЌЕ ЗАБРЕМЕНИ, РЕЧЕ ФЕТАИ И ПОБАРА ДА СЕ ИЗДВОИ ПОСТАПКАТА, ЗА ДА НЕ СЕ СТОПИРА СУДЕЊЕТО ЗА ШАМАРИТЕ НА ГРУЕВСКИ

Обвинителката од Специјалното јвно обвинителство (СЈО) Фатиме Фетаи побара итно издвојување на постапката на обвинетиот за насилствата во Општина Цент ...
ДЕНЕСКА ПАК ЌЕ СЕ МАЧАТ ДА ПОЧНАТ СУДЕЊАТА ПРОТИВ ГРУЕВСКИ И ЗАЕВ

ДЕНЕСКА ПАК ЌЕ СЕ МАЧАТ ДА ПОЧНАТ СУДЕЊАТА ПРОТИВ ГРУЕВСКИ И ЗАЕВ

По речиси година и пол одложување од страна на судијката Татјана Михајлова на почетокот на судскиот процес „Шамари и насилства во Центар“, каде првооб ...
ГРУЕВСКИ ВО ПЕТОК НА СУДЕЊЕ ЗА НАРАЧАНИ НАСИЛСТВА КАЈ В.Д. ПРЕТСЕДАТЕЛКАТА НА СУДOT МИХАЈЛОВA

ГРУЕВСКИ ВО ПЕТОК НА СУДЕЊЕ ЗА НАРАЧАНИ НАСИЛСТВА КАЈ В.Д. ПРЕТСЕДАТЕЛКАТА НА СУДOT МИХАЈЛОВA

Обвинетите за нарачаните насилства во општина Центар и за нарачаните шамари за градоначалникот Андреј Жерновски, Никола Груевски и Миле Јанакиески, во ...
ЗА ГРУЕВСКИ И ЈАНАКИЕСКИ ОБВИНЕНИЈА ОД СЈО ЗА НАРАЧКА НА НАСИЛСТВАТА ВО ОПШТИНА ЦЕНТАР

ЗА ГРУЕВСКИ И ЈАНАКИЕСКИ ОБВИНЕНИЈА ОД СЈО ЗА НАРАЧКА НА НАСИЛСТВАТА ВО ОПШТИНА ЦЕНТАР

Специјалното јавно обвинителство поднесе обвинителен акт против експремиерот Никола Груевски и ексминистерот за транспорт и врски Миле Јанакиески и за ...
СЈО ГИ ИСТРАЖУВА ШАМАРИТЕ ШТО ГРУЕВСКИ НАВОДНО ГИ НАРАЧАЛ ЗА ЖЕРНОВСКИ

СЈО ГИ ИСТРАЖУВА ШАМАРИТЕ ШТО ГРУЕВСКИ НАВОДНО ГИ НАРАЧАЛ ЗА ЖЕРНОВСКИ

Градоначалникот на Центар, Андреј Жерновски се појави во Специјалното јавно обвинителство (СЈО) за, како што најави Општината, да посведочи за нарачан ...
10 / 10 НАПИСИ