Таг: штрајк

1 2 3 17 10 / 168 НАПИСИ
НОВИНАРИТЕ НА ЈАВНИОТ СЕРВИС „РАИ“ СТАПИЈА ВО ШТРАЈК ПОРАДИ ЗАДУШУВАЧКА КОНТРОЛА ОД ВЛАДАТА НА МЕЛОНИ

НОВИНАРИТЕ НА ЈАВНИОТ СЕРВИС „РАИ“ СТАПИЈА ВО ШТРАЈК ПОРАДИ ЗАДУШУВАЧКА КОНТРОЛА ОД ВЛАДАТА НА МЕЛОНИ

Новинарите на италијанската државна телевизија „РАИ“ стапија во штрајк денеска, протестирајќи против она што синдикатот го нарече задушувачка контрола ...
ВРАБОТЕНИТЕ ВО ФОНДОТ ЗА ЗДРАВСТВО НАЈАВИЈА ШТРАЈКОВИ АКО ДО 15 МАЈ НЕ ИМ СЕ ПОКАЧАТ ПЛАТИТЕ

ВРАБОТЕНИТЕ ВО ФОНДОТ ЗА ЗДРАВСТВО НАЈАВИЈА ШТРАЈКОВИ АКО ДО 15 МАЈ НЕ ИМ СЕ ПОКАЧАТ ПЛАТИТЕ

Вработените во Фондот за здравствено осигурување (ФЗОМ) денеска со предупредувачки протест бараа  усогласување на платите со растот на минималната пла ...
ШТРАЈКОТ НА 400 ПРИВАТНИ СПЕЦИЈАЛИЗАНТИ ОД СКОПСКИТЕ КЛИНИКИ ЌЕ ТРАЕ СЀ ДОДЕКА ВЛАДАТА ПИСМЕНО НЕ ДАДЕ ГАРАНЦИИ ДЕКА ЌЕ ИМ СЕ ПОКАЧИ ПЛАТАТА

ШТРАЈКОТ НА 400 ПРИВАТНИ СПЕЦИЈАЛИЗАНТИ ОД СКОПСКИТЕ КЛИНИКИ ЌЕ ТРАЕ СЀ ДОДЕКА ВЛАДАТА ПИСМЕНО НЕ ДАДЕ ГАРАНЦИИ ДЕКА ЌЕ ИМ СЕ ПОКАЧИ ПЛАТАТА

Повеќе од 400 приватни специјализанти од скопскиот Клинички центар „Мајка Тереза“ од денеска се во генерален штрајк поради неисполнетите барања, кои г ...
ШТРАЈК НА ГРЧКИТЕ ЦАРИНИЦИ, ПРЕПОРАКА ДА НЕ СЕ ПАТУВА КОН ГРЦИЈА

ШТРАЈК НА ГРЧКИТЕ ЦАРИНИЦИ, ПРЕПОРАКА ДА НЕ СЕ ПАТУВА КОН ГРЦИЈА

Од вечерва на полноќ царинските служби во Грција ќе штрајкуваат. Поради тоа во застој ќе биде патничкиот и товарниот сообраќај и на граѓаните не им се ...
ОТКАЖАНИ ЛЕТОВИТЕ СКОПЈЕ-ВИЕНА НА 28 И 29 МАРТ ПОРАДИ ШТРАЈКОТ ВО „АУСТРИЈАН ЕРЛАЈНС“

ОТКАЖАНИ ЛЕТОВИТЕ СКОПЈЕ-ВИЕНА НА 28 И 29 МАРТ ПОРАДИ ШТРАЈКОТ ВО „АУСТРИЈАН ЕРЛАЈНС“

Денеска и утре нема да има летови Скопје-Виена откако кабинскиот персонал на „Аустријан ерлајнс“ (АУА) го почна претходно најавениот дводневен штрајк ...
ДВЕ ИЛЈАДИ ВРАБОТЕНИ НА „НАЦИОНАЛНИ ШУМИ“ ШТРАЈКУВААТ ОТИ НЕМА ЈАНУАРСКА ПЛАТА, А ИМА НОВИ 450 ВРАБОТУВАЊА И ТЕНДЕР ЗА НОВИ СЛУЖБЕНИ КОЛИ

ДВЕ ИЛЈАДИ ВРАБОТЕНИ НА „НАЦИОНАЛНИ ШУМИ“ ШТРАЈКУВААТ ОТИ НЕМА ЈАНУАРСКА ПЛАТА, А ИМА НОВИ 450 ВРАБОТУВАЊА И ТЕНДЕР ЗА НОВИ СЛУЖБЕНИ КОЛИ

Плати за вработените во Јавното претпријатие (ЈП) „Национални шуми“ нема, но затоа пари има за нови службени возила и за 450 нови вработувања, беше ка ...
ВО МИРУВАЊЕ Е ШТРАЈКОТ ВО ФОНДОТ ЗА ЗДРАВСТВО, ВРАБОТЕНИТЕ ЌЕ ЗЕМАААТ ПОГОЛЕМИ ПЛАТИ ЗА 15 ОТСТО ДО 31 МАЈ

ВО МИРУВАЊЕ Е ШТРАЈКОТ ВО ФОНДОТ ЗА ЗДРАВСТВО, ВРАБОТЕНИТЕ ЌЕ ЗЕМАААТ ПОГОЛЕМИ ПЛАТИ ЗА 15 ОТСТО ДО 31 МАЈ

Тридневниот шрајк на Синдикатот на Фондот за здравствено осигурување (ФЗО) е ставен во мирување, кажаа денеска претседателот на Синдикатот Бранко Аџиг ...
РЕЦЕПТИ И УПАТИ ЌЕ ИМА, НО НЕМА ПЛАТА ЗА ЈАВНОТО ЗДРАВСТВО, НИТУ ИСПЛАТА НА ПОРОДИЛНО И БОЛЕДУВАЊА ПОРАДИ ШТРАЈКОТ НА ФОНДОТ ЗА ЗДРАВСТВО

РЕЦЕПТИ И УПАТИ ЌЕ ИМА, НО НЕМА ПЛАТА ЗА ЈАВНОТО ЗДРАВСТВО, НИТУ ИСПЛАТА НА ПОРОДИЛНО И БОЛЕДУВАЊА ПОРАДИ ШТРАЈКОТ НА ФОНДОТ ЗА ЗДРАВСТВО

Граѓаните ќе имаат рецепти и упати, но ќе нема плати во јавното здравство, рече денеска Бранко Аџигогов, претседател на Синдикалната организација на Ф ...
В ПОНЕДЕЛНИК ФОНДОТ ЗА ЗДРАВСТВО СТАПУВА ВО ШТРАЈК, ЌЕ РАБОТИ САМО ПО ЕДЕН ВРАБОТЕН

В ПОНЕДЕЛНИК ФОНДОТ ЗА ЗДРАВСТВО СТАПУВА ВО ШТРАЈК, ЌЕ РАБОТИ САМО ПО ЕДЕН ВРАБОТЕН

Од понеделник, Фондот за здравство стапува во штрајк. Од Синдикатот на Фондот за здравствено осигурување при УПОЗ најавија дека сите подрачни единици ...
ЛЕКАРИТЕ ОД ДРЖАВНИТЕ БОЛНИЦИ ВО ГЕРМАНИЈА СТАПУВААТ ВО ШТРАЈК

ЛЕКАРИТЕ ОД ДРЖАВНИТЕ БОЛНИЦИ ВО ГЕРМАНИЈА СТАПУВААТ ВО ШТРАЈК

Илјадници лекари од 23 универзитетски болници низ Германија утре ќе стапат во штрајк како дел од спорот за платите и работното време. Итната грижа ...
1 2 3 17 10 / 168 НАПИСИ