Таг: скијање

1 2 3 4 20 / 36 НАПИСИ
МАКЕДОНИЈА СО ТРОЈЦА СКИЈАЧИ НА ЗИМСКАТА ОЛИМПИЈАДА ВО ПЕКИНГ

МАКЕДОНИЈА СО ТРОЈЦА СКИЈАЧИ НА ЗИМСКАТА ОЛИМПИЈАДА ВО ПЕКИНГ

Македонија ќе има тројца претставници на претстојните Зимски олимписки игри во Пекинг, кои почнуваат на 4 февруари, објави Македонскиот олимписки коми ...
МАСОВНА ТЕПАЧКА НА СКИ-ТЕРЕНИТЕ ВО МАВРОВО МЕЃУ ГОСТИВАРЦИ И КОСОВЦИ, ОСУММИНА ПРИВЕДЕНИ

МАСОВНА ТЕПАЧКА НА СКИ-ТЕРЕНИТЕ ВО МАВРОВО МЕЃУ ГОСТИВАРЦИ И КОСОВЦИ, ОСУММИНА ПРИВЕДЕНИ

На ски-терените во Маврово, во неделата околу 14 часот избила жестока тепачка која не била со голи раце, меѓу лица од Гостивар и неколкумина косовски ...
НА 15 И 16 ДЕКЕМВРИ БЕСПЛАТНО СКИЈАЊЕ НА ПОПОВА ШАПКА ЗА ПОЧЕТОКОТ НА СКИЈАЧКАТА СЕЗОНА

НА 15 И 16 ДЕКЕМВРИ БЕСПЛАТНО СКИЈАЊЕ НА ПОПОВА ШАПКА ЗА ПОЧЕТОКОТ НА СКИЈАЧКАТА СЕЗОНА

Празникот, сончевото време и снежната покривка беа убав повод денеска на Попова Шапка да дојдат голем број посетители. Иако официјалната скијачка сезо ...
ПЕЛИСТЕРСКИОТ ВЕЛЕСЛАЛОМ СЕ ОДРЖА НА ПОПОВА ШАПКА ЗАШТО НА ПЕЛИСТЕР НЕМА СНЕГ

ПЕЛИСТЕРСКИОТ ВЕЛЕСЛАЛОМ СЕ ОДРЖА НА ПОПОВА ШАПКА ЗАШТО НА ПЕЛИСТЕР НЕМА СНЕГ

Дел од битолчани се револтирани поради тоа што Пелистерски велеслалом, натпревар што се одржува над половина век, годинава се пресели на Попова Шапка. ...
ПРВИОТ ЧОВЕК НА ХРВАТСКОТО СКИЈАЊЕ СПЕЦИЈАЛЕН ГОСТИН НА ДРЖАВНОТО ПРВЕНСТВО ВО СКИЈАЊЕ ЗА ДЕЦА НА ПОПОВА ШАПКА

ПРВИОТ ЧОВЕК НА ХРВАТСКОТО СКИЈАЊЕ СПЕЦИЈАЛЕН ГОСТИН НА ДРЖАВНОТО ПРВЕНСТВО ВО СКИЈАЊЕ ЗА ДЕЦА НА ПОПОВА ШАПКА

Попова Шапка е домаќин на државното првенство во скијање за деца, каде што како специјален гостин пристигна претседателот на Скијачката федерација на ...
ДЕЈАН ПАНОВСКИ ИЗБРАН ЗА НОВ ПРЕТСЕДАТЕЛ НА СКИЈАЧКАТА ФЕДЕРАЦИЈА НА МАКЕДОНИЈА

ДЕЈАН ПАНОВСКИ ИЗБРАН ЗА НОВ ПРЕТСЕДАТЕЛ НА СКИЈАЧКАТА ФЕДЕРАЦИЈА НА МАКЕДОНИЈА

Еден од најуспешните македонски скијачи и поранешен олимпиец Дејан Пановски е избран за нов претседател на Скијачката федерација на Македонија (СФМ). ...
ГИ ПОЧИТУВАВМЕ ПРОТОКОЛИТЕ, ТВРДАТ ОД СКИ-ЦЕНТАРОТ „НИЖЕ ПОЛЕ“, КАДЕ ВИКЕНДОВ БЕШЕ ПРЕПОЛНО ЗА БЕСПЛАТНО СКИЈАЊЕ

ГИ ПОЧИТУВАВМЕ ПРОТОКОЛИТЕ, ТВРДАТ ОД СКИ-ЦЕНТАРОТ „НИЖЕ ПОЛЕ“, КАДЕ ВИКЕНДОВ БЕШЕ ПРЕПОЛНО ЗА БЕСПЛАТНО СКИЈАЊЕ

Големата посетеност викендов на Ски-центарот „Ниже Поле“ на Пелистер предизвика реакции во јавноста за безбедноста и почитувањето на кивид-мерките. Вч ...
БИТОЛЧАНИ НАГРНАА НА БЕСПЛАТНО СКИЈАЊЕ НА ПЕЛИСТЕР

БИТОЛЧАНИ НАГРНАА НА БЕСПЛАТНО СКИЈАЊЕ НА ПЕЛИСТЕР

Во двата ски центри на Пелистер, „Копанки“ и „Ниже Поле“ денес користењето на ски-лифтовите и жичницата се бесплатни. На ваков начин двата скијачки це ...
ЛЕГЕНДАРНАТА СПУСТ ТРКА ВО ВЕНГЕН ОТКАЖАНА ОТКАКО БРИТАНСКИ ТУРИСТ ГО ПРОШИРИЛ НОВИОТ СОЈ НА КОРОНАВИРУС

ЛЕГЕНДАРНАТА СПУСТ ТРКА ВО ВЕНГЕН ОТКАЖАНА ОТКАКО БРИТАНСКИ ТУРИСТ ГО ПРОШИРИЛ НОВИОТ СОЈ НА КОРОНАВИРУС

Британски турист е обвинет за ширење на коронавирусот во швајцарскиот ресорт Венген, што доведе до откажување на легендарната спуст трка на патеката Л ...
ВЛАДАТА ДОЗВОЛИ ДА СЕ ОТВОРАТ СКИЈАЧКИТЕ ЦЕНТРИ, ГЕРМАНИЈА, ИТАЛИЈА И ФРАНЦИЈА ЗАБРАНУВААТ СКИЈАЊЕ ЗА ДА СПРЕЧАТ ШИРЕЊЕ НА ЗАРАЗАТА НА КОВИД-19

ВЛАДАТА ДОЗВОЛИ ДА СЕ ОТВОРАТ СКИЈАЧКИТЕ ЦЕНТРИ, ГЕРМАНИЈА, ИТАЛИЈА И ФРАНЦИЈА ЗАБРАНУВААТ СКИЈАЊЕ ЗА ДА СПРЕЧАТ ШИРЕЊЕ НА ЗАРАЗАТА НА КОВИД-19

Владата на вчерашната седница ја дозволи работата на скијачките центри, додека меѓу земјите од Европската Унија кои имаат најразвиен зимски туризам по ...
1 2 3 4 20 / 36 НАПИСИ