Таг: скијање

1 2 3 437 / 37 НАПИСИ
ИЗВОЗЕЛЕ 17.000 КИЛОМЕТРИ СО ВЕЛОСИПЕДИ ЗА ДА СИ ГО ГЛЕДААТ СИНОТ НА ОЛИМПИЈАДАТА

ИЗВОЗЕЛЕ 17.000 КИЛОМЕТРИ СО ВЕЛОСИПЕДИ ЗА ДА СИ ГО ГЛЕДААТ СИНОТ НА ОЛИМПИЈАДАТА

Швајцарска двојка поминала 17.000 километри за да си го гледа синот на Зимските олимписки игри во Пјонгчанг. Таткото и маќеата на скијачот Миша Гас ...
НА КОПАНКИ ДЕНЕС НЕМА СКИЈАЊЕ ОТИ НЕМА СТРУЈА

НА КОПАНКИ ДЕНЕС НЕМА СКИЈАЊЕ ОТИ НЕМА СТРУЈА

Попусто битолчани чекаа да падне снег и да скијаат на Пелистер. Во ски центарот „Копанки“ денес нема скијање бидејќи нема струја, раскажуваат скијачи ...
ИТАЛИЈАНСКАТА СКИЈАЧКА ЕЛЕНА ФАНКИНИ СЕ ОТКАЖА ОД ОЛИМПИЈАДАТА БИДЕЈЌИ ИМА ТУМОР

ИТАЛИЈАНСКАТА СКИЈАЧКА ЕЛЕНА ФАНКИНИ СЕ ОТКАЖА ОД ОЛИМПИЈАДАТА БИДЕЈЌИ ИМА ТУМОР

Италијанската скијачка Елена Фанкини објави дека нема да настапи на претстојните Зимски олимписки игри во Пјонгчанг и дека предвреме ја завршува сезон ...
ЗАЕВ НА ОДМОР ВО ИТАЛИЈА ДО 17 ЈАНУАРИ

ЗАЕВ НА ОДМОР ВО ИТАЛИЈА ДО 17 ЈАНУАРИ

Премиерот Зоран Заев од денес до 17 јануари е на зимски одмор, соопшти владиниот портпарол Миле Бошњаковски на денешната прес-конференција во Владата. ...
ФРАНЦУСКИОТ СКИЈАЧ ДАВИД ПУАСОН ПОЧИНА ПО ТЕЖОК ПАД НА ТРЕНИНГ

ФРАНЦУСКИОТ СКИЈАЧ ДАВИД ПУАСОН ПОЧИНА ПО ТЕЖОК ПАД НА ТРЕНИНГ

Францускиот скијач и освојувач на бронзен медал на светско првенство, Давид Пуасон, почина откако претрпи тешки повреди на тренинг во Канада. Франц ...
ЖИВОТОТ МОЖЕ ДА БИДЕ УБАВ И ВО КОЛИЧКА, ВЕЛИ ВАНГЕЛ ТРКАЉАНОВ ПАРАГЛАЈДЕРИСТ СО ПАРАЛИЗА

ЖИВОТОТ МОЖЕ ДА БИДЕ УБАВ И ВО КОЛИЧКА, ВЕЛИ ВАНГЕЛ ТРКАЉАНОВ ПАРАГЛАЈДЕРИСТ СО ПАРАЛИЗА

Лета со параглајдер, скока со падобран, скија, плива, оди на рафтинг, иако веќе 12 години е во инвалидска количка. Младиот кочанчанец Вангел Тркаља ...
СЛИКАМ И ГИ БРОЈАМ ДИВОГРАДБИТЕ, ВЕЛИ САШО ПАНОВ, „ГРАДОНАЧАЛНИКОТ“ НА ПОПОВА ШАПКА

СЛИКАМ И ГИ БРОЈАМ ДИВОГРАДБИТЕ, ВЕЛИ САШО ПАНОВ, „ГРАДОНАЧАЛНИКОТ“ НА ПОПОВА ШАПКА

Го викаат „градоначалник“ на Попова Шапка, и не случајно бидејќи е еден од ретките жители на кој тука постојано престојува во текот на целата година. ...
1 2 3 437 / 37 НАПИСИ