Таг: скијање

1 2 3 4 30 / 37 НАПИСИ
ВЛАДАТА ДОЗВОЛИ ДА СЕ ОТВОРАТ СКИЈАЧКИТЕ ЦЕНТРИ, ГЕРМАНИЈА, ИТАЛИЈА И ФРАНЦИЈА ЗАБРАНУВААТ СКИЈАЊЕ ЗА ДА СПРЕЧАТ ШИРЕЊЕ НА ЗАРАЗАТА НА КОВИД-19

ВЛАДАТА ДОЗВОЛИ ДА СЕ ОТВОРАТ СКИЈАЧКИТЕ ЦЕНТРИ, ГЕРМАНИЈА, ИТАЛИЈА И ФРАНЦИЈА ЗАБРАНУВААТ СКИЈАЊЕ ЗА ДА СПРЕЧАТ ШИРЕЊЕ НА ЗАРАЗАТА НА КОВИД-19

Владата на вчерашната седница ја дозволи работата на скијачките центри, додека меѓу земјите од Европската Унија кои имаат најразвиен зимски туризам по ...
ДЕЦА И ВОЗРАСНИ СО ПОПРЕЧЕНОСТ УЖИВАА ВО СКИЈАЊЕТО НА МАВРОВО

ДЕЦА И ВОЗРАСНИ СО ПОПРЕЧЕНОСТ УЖИВАА ВО СКИЈАЊЕТО НА МАВРОВО

Шест лица со интелектуална и физичка попреченост, на возраст од 8 до 28 години учествуваа на зимскиот камп во Маврово, кој се одржува од 25 јануари до ...
СО СКИИТЕ НА РАМО ПРВИТЕ ТЕТОВСКИ СКИЈАЧИ ПЕШАЧЕЛЕ ПО ПЕТ ЧАСА ДО ТЕРЕНИТЕ НА ШАР ПЛАНИНА

СО СКИИТЕ НА РАМО ПРВИТЕ ТЕТОВСКИ СКИЈАЧИ ПЕШАЧЕЛЕ ПО ПЕТ ЧАСА ДО ТЕРЕНИТЕ НА ШАР ПЛАНИНА

Тетово сигурно е град кој има настари спортски клубови, не само во државата, туку и пошироко. Неодамна фудбалскиот клуб Љуботен ја прослави 100-годишн ...
ОВА Е НЕВЕРОЈАТНО ВОЗБУДЛИВО, ЛИЦА СО ПОПРЕЧЕНОСТ УЧАТ ДА СКИЈААТ ВО МАВРОВО

ОВА Е НЕВЕРОЈАТНО ВОЗБУДЛИВО, ЛИЦА СО ПОПРЕЧЕНОСТ УЧАТ ДА СКИЈААТ ВО МАВРОВО

Возбуденост, радост, но и неизвесност како ќе биде првото скијање се гледа на лицата на Елена, Гере, Зоран, Љуљета, Васил и Ратко, на кои завчера попл ...
ДЕСЕТИНА СКИЈАЧИ ИСЧЕЗНАЛЕ ВО ЛАВИНА ВО ШВАЈЦАРСКИТЕ АЛПИ

ДЕСЕТИНА СКИЈАЧИ ИСЧЕЗНАЛЕ ВО ЛАВИНА ВО ШВАЈЦАРСКИТЕ АЛПИ

Десетина луѓе се водат како исчезнати откако биле погодени од лавина во швајцарските Алпи. Несреќата се случила во популарниот скијачки центар Кран-Мо ...
ИНГЕМАР СТЕНМАРК ЈА ИСПРАТИ ЛИНДЗИ ВОН ВО ПЕНЗИЈА

ИНГЕМАР СТЕНМАРК ЈА ИСПРАТИ ЛИНДЗИ ВОН ВО ПЕНЗИЈА

Линдзи Вон имаше спектакуларно повлекување од скијачките патеки, освојувајќи бронзен медал во спуст на Светското првенство во Оре, со 49 стотинки поба ...
ПОРАДИ СТРУЈАТА ЖИЧНИЦАТА НА ПЕЛИСТЕР ВЧЕРА НЕ РАБОТЕШЕ, А ДЕНЕС ПАК ИМАШЕ ЗАСТОЈ

ПОРАДИ СТРУЈАТА ЖИЧНИЦАТА НА ПЕЛИСТЕР ВЧЕРА НЕ РАБОТЕШЕ, А ДЕНЕС ПАК ИМАШЕ ЗАСТОЈ

На ски патеката „Копанки“ на Пелистер има снег, но жичницата поради прекин во струјното напојување вчера не работеше, а и денес имаше 30-минутен засто ...
СКИЈАЧКАТА СЕЗОНА НА ПОПОВА ШАПКА ПОЧНА САМО СО САНКАЊЕ БИДЕЈЌИ СКИ ЛИФТОВИТЕ НЕ РАБОТЕА

СКИЈАЧКАТА СЕЗОНА НА ПОПОВА ШАПКА ПОЧНА САМО СО САНКАЊЕ БИДЕЈЌИ СКИ ЛИФТОВИТЕ НЕ РАБОТЕА

Граѓанската иницијатива „Да ја спасиме Попова Шапка“ обвинува дека надлежните од овој наш најголем зимски туристички центар не сториле ништо за нормал ...
ЛИНДЗИ ВОН ОДИ ВО ПЕНЗИЈА НА КРАЈОТ НА СЕЗОНАТА БЕЗ РАЗЛИКА ДАЛИ ЌЕ ГО ДОСТИГНЕ СТЕНМАРК

ЛИНДЗИ ВОН ОДИ ВО ПЕНЗИЈА НА КРАЈОТ НА СЕЗОНАТА БЕЗ РАЗЛИКА ДАЛИ ЌЕ ГО ДОСТИГНЕ СТЕНМАРК

Една од најдобрите скијачки на сите времиња Линдзи Вон објави дека ќе се пензионира на крајот на сезоната 2018/19. Вон, која има 82 победи во Светс ...
ПРАТЕНИКОТ МИЛЕВСКИ ОБВИНИ ДЕКА СЕ ЗАТВОРА СКИ ЦЕНТАРОТ НА ПЕЛИСТЕР, ОД ЕЛЕМ ТУРС ВЕЛАТ ДЕКА ТОА Е САМО ЗА НЕДЕЛАВА ОТИ НЕМА СНЕГ

ПРАТЕНИКОТ МИЛЕВСКИ ОБВИНИ ДЕКА СЕ ЗАТВОРА СКИ ЦЕНТАРОТ НА ПЕЛИСТЕР, ОД ЕЛЕМ ТУРС ВЕЛАТ ДЕКА ТОА Е САМО ЗА НЕДЕЛАВА ОТИ НЕМА СНЕГ

Пратеникот на ЛДП од Битола, Горан Милевски, ја разбранува битолската јавност откако на својот Фејсбук профил напиша дека има одлука од страна на ЕЛЕМ ...
1 2 3 4 30 / 37 НАПИСИ