Таг: скршеници

ДИРЕКТОРОТ НА ФОНДОТ ЗА ИНОВАЦИИ КОСТА ПЕТРОВ ГИ СКРШИ ДВЕТЕ РАЦЕ ПО ПАД ОД ВЕЛОСИПЕД

ДИРЕКТОРОТ НА ФОНДОТ ЗА ИНОВАЦИИ КОСТА ПЕТРОВ ГИ СКРШИ ДВЕТЕ РАЦЕ ПО ПАД ОД ВЕЛОСИПЕД

Директорот на Фондот за иновации Коста Петров ги скрши двете раце откако во саботата падна од велосипед. Како што напиша на својот Фејсбук профил при ...
ДЕСЕТИЦИ КУМАНОВЦИ ДНЕВНО СЕ ПОВРЕДУВААТ НА ЗАМРЗНАТИТЕ УЛИЦИ И ТРОТОАРИ

ДЕСЕТИЦИ КУМАНОВЦИ ДНЕВНО СЕ ПОВРЕДУВААТ НА ЗАМРЗНАТИТЕ УЛИЦИ И ТРОТОАРИ

За трeтина е зголемен бројот на пациенти во Ургентниот центар Куманово, кои бараат помош поради повреди по пад на снег или мраз. Хирурзите велат дека ...
ДВОЈНО ПОВЕЌЕ СКРШЕНИЦИ ВО БИТОЛА ПОРАДИ МРАЗОТ И СНЕГОТ

ДВОЈНО ПОВЕЌЕ СКРШЕНИЦИ ВО БИТОЛА ПОРАДИ МРАЗОТ И СНЕГОТ

  Двојно е зголемен бројот на битолчани со скршеници, потврдија од Клиничката болница во Битола. Ваква е ситуацијата по снежните врнежи и ниск ...
ЦЕЛОСНО ВЕШТАЧКО РАМО ЗА ПАЦИЕНТИ СО ТЕЖОК ИНВАЛИДИТЕТ – НОВА МЕТОДА ВО БОЛНИЦАТА „8 СЕПТЕМВРИ“

ЦЕЛОСНО ВЕШТАЧКО РАМО ЗА ПАЦИЕНТИ СО ТЕЖОК ИНВАЛИДИТЕТ – НОВА МЕТОДА ВО БОЛНИЦАТА „8 СЕПТЕМВРИ“

Во Градската општа болница (ГОБ) „8 Септември“ во Скопје се изведени три операции за вградување на целосна протеза на рамо, односно за вградување реве ...
40 ПОВРЕДЕНИ ВО ДИСКО НА ТЕНЕРИФЕ, СЕ УРНАЛ ПОДИУМОТ, ПРОПАДНАЛЕ ВО ПОДРУМ

40 ПОВРЕДЕНИ ВО ДИСКО НА ТЕНЕРИФЕ, СЕ УРНАЛ ПОДИУМОТ, ПРОПАДНАЛЕ ВО ПОДРУМ

Подиумот за танцување во ноќен клуб на канарскиот остров Тенерифе се урнал рано утрово при што се повредени 40 луѓе, јавија локалните власти.  Гостите ...
ЛАНИ 445.000 ЛУЃЕ ЖИВЕЕЛЕ ПОД ПРАГОТ НА СИРОМАШТИЈА ВО МАКЕДОНИЈА

ЛАНИ 445.000 ЛУЃЕ ЖИВЕЕЛЕ ПОД ПРАГОТ НА СИРОМАШТИЈА ВО МАКЕДОНИЈА

Стапката на сиромашни лица во Македонија во 2015 изнесувала 21,5 проценти, објави Државниот завод за статистика. Минатата година 445.000 граѓани жи ...
6 / 6 НАПИСИ