Таг: случај „Империја“

1 2 10 / 16 НАПИСИ
НИКОЈ НЕ МЕ ДЕМАНТИРАШЕ ДЕКА КАМЧЕВ И ПАНДЕЛЕСКИ ПРЕКУ ЧИФЛИГАНЕЦ СЕ ОБИДОА ДА ВЛИЈААТ НА „ИМПЕРИЈА“, КАЖА ОБВИНИТЕЛКАТА ЛИЛЕ СТЕФАНОВА ПО РАСПИТОТ ЗА „РЕКЕТ“

НИКОЈ НЕ МЕ ДЕМАНТИРАШЕ ДЕКА КАМЧЕВ И ПАНДЕЛЕСКИ ПРЕКУ ЧИФЛИГАНЕЦ СЕ ОБИДОА ДА ВЛИЈААТ НА „ИМПЕРИЈА“, КАЖА ОБВИНИТЕЛКАТА ЛИЛЕ СТЕФАНОВА ПО РАСПИТОТ ЗА „РЕКЕТ“

По пет часа распит од страна на обвинителката за организиран криминал и корупција Ивана Трајчева, обвинителката од СЈО Лиле Стефанова која го води пре ...
ОД КАМЧЕВ НЕ СМЕ ДОБИЛЕ БАРАЊЕ ЗА ЗАШТИТА, ВЕЛАТ БУГАРСКИТЕ ВЛАСТИ

ОД КАМЧЕВ НЕ СМЕ ДОБИЛЕ БАРАЊЕ ЗА ЗАШТИТА, ВЕЛАТ БУГАРСКИТЕ ВЛАСТИ

Бугарските власти за „Дојче Веле“ велат дека немаат добиено никакво барање за заштита од бизнисменот Орце Камчев, кој е сведок-жртва во случајот „Реке ...
ВРХОВЕН СУД МУ ГО УКИНА КУЌНИОТ ПРИТВОР НА МИЈАЛКОВ ЗА „ИМПЕРИЈА“

ВРХОВЕН СУД МУ ГО УКИНА КУЌНИОТ ПРИТВОР НА МИЈАЛКОВ ЗА „ИМПЕРИЈА“

Врховниот суд денеска донесе одлука да ја прифати жалбата на ексдиректорот на УБК Сашо Мијалков, осомничен во истрагата на СЈО „Империја“, и да ја уки ...
„ИМПЕРИЈА“ НА ОРЦЕ КАМЧЕВ РАЗОТКРИЕНА И СО ПРИСЛУШУВАЊЕ НА АНА КАМЧЕВА И ОЛИВЕРА ТРАЈКОВСКА И СО ПОМОШ НА КИПАРСКИ БАНКИ

„ИМПЕРИЈА“ НА ОРЦЕ КАМЧЕВ РАЗОТКРИЕНА И СО ПРИСЛУШУВАЊЕ НА АНА КАМЧЕВА И ОЛИВЕРА ТРАЈКОВСКА И СО ПОМОШ НА КИПАРСКИ БАНКИ

Истрагата за „Империја“ против Орце Камчев, Сашо Мијалков, Цветан Панделески, Ненад Јосифовиќ и уште десет лица засега е веќе поткрепена со материјалн ...
МИЈАЛКОВ НЕ Е ПУШТЕН ВО КУЌЕН ПРИТВОР ПОРАДИ НЕКОМПЛЕТНА ДОКУМЕНТАЦИЈА

МИЈАЛКОВ НЕ Е ПУШТЕН ВО КУЌЕН ПРИТВОР ПОРАДИ НЕКОМПЛЕТНА ДОКУМЕНТАЦИЈА

Осомничениот во „Империја“ Сашо Мијалков, единствен кој од притворените за овој случај сè уште е во затворот во Шутка, нема да оди во куќен притвор ни ...
ПРОТЕСТ ЗА ПЛАТИ ВО БИТОЛСКА „ПЕЛАГОНИЈА“ НА КАМЧЕВ, ДИРЕКТОРИТЕ НЕДОСТАПНИ

ПРОТЕСТ ЗА ПЛАТИ ВО БИТОЛСКА „ПЕЛАГОНИЈА“ НА КАМЧЕВ, ДИРЕКТОРИТЕ НЕДОСТАПНИ

Над стотина вработени од АД „Пелагонија“ денес излегле на протест, прво во централната работилница во земјоделскиот комбинат, а потоа и пред зградата ...
ОДБИЕНА ЖАЛБАТА НА МИЈАЛКОВ, ОСТАНУВА ВО ПРИТВОР ЗА „ИМПЕРИЈА“

ОДБИЕНА ЖАЛБАТА НА МИЈАЛКОВ, ОСТАНУВА ВО ПРИТВОР ЗА „ИМПЕРИЈА“

Кривичниот совет при Основниот суд Скопје 1 ја одби жалбата на Сашо Мијалков и ја потврди одлуката на судија на претходна постапка да му одреди 30 ден ...
ОДЛОЖЕНО СУДЕЊЕТО ЗА „ТВРДИНА-ТАРГЕТ“ ПОРАДИ ЖАЛБАТА НА МИЈАЛКОВ ЗА ПРИТВОРОТ ВО „ИМПЕРИЈА“

ОДЛОЖЕНО СУДЕЊЕТО ЗА „ТВРДИНА-ТАРГЕТ“ ПОРАДИ ЖАЛБАТА НА МИЈАЛКОВ ЗА ПРИТВОРОТ ВО „ИМПЕРИЈА“

Судењето за „Тврдина-Таргет“ за масовното нелегално прислушување се одложи утрината за 13 декември на барање на одбраната на обвинетиот Сашо Мијалков, ...
МИЈАЛКОВ ДОБИ 30-ДНЕВЕН ПРИТВОР И ЗА „ИМПЕРИЈА“

МИЈАЛКОВ ДОБИ 30-ДНЕВЕН ПРИТВОР И ЗА „ИМПЕРИЈА“

Притворениот поранешен директор на УБК Сашо Мијалков од судија на претходна постапка доби по полноќ уште една мерка притвор во траење од 30 дена. Прва ...
МИЈАЛКОВ И КАМЧЕВ ПРЕФРЛАЛЕ ПАРИ ОД СМЕТКИ И ПОКРАЈ ЗАБРАНАТА ЗА ТРАНСАКЦИИ НА ОСОМНИЧЕНИ ВО „ИМПЕРИЈА“

МИЈАЛКОВ И КАМЧЕВ ПРЕФРЛАЛЕ ПАРИ ОД СМЕТКИ И ПОКРАЈ ЗАБРАНАТА ЗА ТРАНСАКЦИИ НА ОСОМНИЧЕНИ ВО „ИМПЕРИЈА“

Поранешниот директор на УБК Сашо Мијалков и бизнисменот Орце Камчев, осомничени во најновата истрага на СЈО „Империја“ и покрај забраната за трансакци ...
1 2 10 / 16 НАПИСИ