Таг: случај „Империја“

1 2 3 20 / 29 НАПИСИ
ВО ПЕТОК МУ ИСТЕКУВА ВРЕМЕНИОТ ПАСОШ НА ОРЦЕ КАМЧЕВ ШТО МУ ГО ДАДЕ КАТИЦА, ОД СУДОТ НЕ ПОБАРАЛ ДА МУ ГИ ВРАТИ ДВАТА РЕГУЛАРНИ

ВО ПЕТОК МУ ИСТЕКУВА ВРЕМЕНИОТ ПАСОШ НА ОРЦЕ КАМЧЕВ ШТО МУ ГО ДАДЕ КАТИЦА, ОД СУДОТ НЕ ПОБАРАЛ ДА МУ ГИ ВРАТИ ДВАТА РЕГУЛАРНИ

Времената патна исправа што му ја даде Катица Јанева на главниот осомничен во истрагата „Империја“ Орце Камчев му истекува во петок. Двата регуларни, ...
ОРЦЕ КАМЧЕВ ОСВЕН КАКО СОРАБОТНИК НА ПРАВДАТА ВО „РЕКЕТ“, ВО ОЈО ЗА ОРГАНИЗИРАН КРИМИНАЛ ВЛЕГУВА И КАКО ПРВООСОМНИЧЕН ВО „ИМПЕРИЈА“, СТЕФАНОВА ПРОДОЛЖУВА ДА ГО ГОНИ

ОРЦЕ КАМЧЕВ ОСВЕН КАКО СОРАБОТНИК НА ПРАВДАТА ВО „РЕКЕТ“, ВО ОЈО ЗА ОРГАНИЗИРАН КРИМИНАЛ ВЛЕГУВА И КАКО ПРВООСОМНИЧЕН ВО „ИМПЕРИЈА“, СТЕФАНОВА ПРОДОЛЖУВА ДА ГО ГОНИ

Големата истрага за „Империја“, со одлука на Државниот јавен обвинител Љубомир Јовески на 29 септември продолжува кај обвинителката од поранешното СЈО ...
СЕ ВЕШТАЧИ КОМПЈУТЕРОТ НА СИНОТ НА ЈАНЕВА, А ОД ТОЈ НА БОКИ 13 СЕ ИСТРАЖУВА ВМЕШАНОСТ НА ФУНКЦИОНЕРИ СО МЕЃУНАРОДНИОТ СОЈУЗ

СЕ ВЕШТАЧИ КОМПЈУТЕРОТ НА СИНОТ НА ЈАНЕВА, А ОД ТОЈ НА БОКИ 13 СЕ ИСТРАЖУВА ВМЕШАНОСТ НА ФУНКЦИОНЕРИ СО МЕЃУНАРОДНИОТ СОЈУЗ

Иако Обвинителството за организиран криминал соопшти дека е завршена истрагата за „Рекет“ во делот за влијание од Катица Јанева врз таа за „Империја“, ...
НИКОЈ НЕ МЕ ДЕМАНТИРАШЕ ДЕКА КАМЧЕВ И ПАНДЕЛЕСКИ ПРЕКУ ЧИФЛИГАНЕЦ СЕ ОБИДОА ДА ВЛИЈААТ НА „ИМПЕРИЈА“, КАЖА ОБВИНИТЕЛКАТА ЛИЛЕ СТЕФАНОВА ПО РАСПИТОТ ЗА „РЕКЕТ“

НИКОЈ НЕ МЕ ДЕМАНТИРАШЕ ДЕКА КАМЧЕВ И ПАНДЕЛЕСКИ ПРЕКУ ЧИФЛИГАНЕЦ СЕ ОБИДОА ДА ВЛИЈААТ НА „ИМПЕРИЈА“, КАЖА ОБВИНИТЕЛКАТА ЛИЛЕ СТЕФАНОВА ПО РАСПИТОТ ЗА „РЕКЕТ“

По пет часа распит од страна на обвинителката за организиран криминал и корупција Ивана Трајчева, обвинителката од СЈО Лиле Стефанова која го води пре ...
ОД КАМЧЕВ НЕ СМЕ ДОБИЛЕ БАРАЊЕ ЗА ЗАШТИТА, ВЕЛАТ БУГАРСКИТЕ ВЛАСТИ

ОД КАМЧЕВ НЕ СМЕ ДОБИЛЕ БАРАЊЕ ЗА ЗАШТИТА, ВЕЛАТ БУГАРСКИТЕ ВЛАСТИ

Бугарските власти за „Дојче Веле“ велат дека немаат добиено никакво барање за заштита од бизнисменот Орце Камчев, кој е сведок-жртва во случајот „Реке ...
ВРХОВЕН СУД МУ ГО УКИНА КУЌНИОТ ПРИТВОР НА МИЈАЛКОВ ЗА „ИМПЕРИЈА“

ВРХОВЕН СУД МУ ГО УКИНА КУЌНИОТ ПРИТВОР НА МИЈАЛКОВ ЗА „ИМПЕРИЈА“

Врховниот суд денеска донесе одлука да ја прифати жалбата на ексдиректорот на УБК Сашо Мијалков, осомничен во истрагата на СЈО „Империја“, и да ја уки ...
„ИМПЕРИЈА“ НА ОРЦЕ КАМЧЕВ РАЗОТКРИЕНА И СО ПРИСЛУШУВАЊЕ НА АНА КАМЧЕВА И ОЛИВЕРА ТРАЈКОВСКА И СО ПОМОШ НА КИПАРСКИ БАНКИ

„ИМПЕРИЈА“ НА ОРЦЕ КАМЧЕВ РАЗОТКРИЕНА И СО ПРИСЛУШУВАЊЕ НА АНА КАМЧЕВА И ОЛИВЕРА ТРАЈКОВСКА И СО ПОМОШ НА КИПАРСКИ БАНКИ

Истрагата за „Империја“ против Орце Камчев, Сашо Мијалков, Цветан Панделески, Ненад Јосифовиќ и уште десет лица засега е веќе поткрепена со материјалн ...
МИЈАЛКОВ НЕ Е ПУШТЕН ВО КУЌЕН ПРИТВОР ПОРАДИ НЕКОМПЛЕТНА ДОКУМЕНТАЦИЈА

МИЈАЛКОВ НЕ Е ПУШТЕН ВО КУЌЕН ПРИТВОР ПОРАДИ НЕКОМПЛЕТНА ДОКУМЕНТАЦИЈА

Осомничениот во „Империја“ Сашо Мијалков, единствен кој од притворените за овој случај сè уште е во затворот во Шутка, нема да оди во куќен притвор ни ...
ПРОТЕСТ ЗА ПЛАТИ ВО БИТОЛСКА „ПЕЛАГОНИЈА“ НА КАМЧЕВ, ДИРЕКТОРИТЕ НЕДОСТАПНИ

ПРОТЕСТ ЗА ПЛАТИ ВО БИТОЛСКА „ПЕЛАГОНИЈА“ НА КАМЧЕВ, ДИРЕКТОРИТЕ НЕДОСТАПНИ

Над стотина вработени од АД „Пелагонија“ денес излегле на протест, прво во централната работилница во земјоделскиот комбинат, а потоа и пред зградата ...
ОДБИЕНА ЖАЛБАТА НА МИЈАЛКОВ, ОСТАНУВА ВО ПРИТВОР ЗА „ИМПЕРИЈА“

ОДБИЕНА ЖАЛБАТА НА МИЈАЛКОВ, ОСТАНУВА ВО ПРИТВОР ЗА „ИМПЕРИЈА“

Кривичниот совет при Основниот суд Скопје 1 ја одби жалбата на Сашо Мијалков и ја потврди одлуката на судија на претходна постапка да му одреди 30 ден ...
1 2 3 20 / 29 НАПИСИ