Таг: случај „Империја“

1 2 329 / 29 НАПИСИ
ОДЛОЖЕНО СУДЕЊЕТО ЗА „ТВРДИНА-ТАРГЕТ“ ПОРАДИ ЖАЛБАТА НА МИЈАЛКОВ ЗА ПРИТВОРОТ ВО „ИМПЕРИЈА“

ОДЛОЖЕНО СУДЕЊЕТО ЗА „ТВРДИНА-ТАРГЕТ“ ПОРАДИ ЖАЛБАТА НА МИЈАЛКОВ ЗА ПРИТВОРОТ ВО „ИМПЕРИЈА“

Судењето за „Тврдина-Таргет“ за масовното нелегално прислушување се одложи утрината за 13 декември на барање на одбраната на обвинетиот Сашо Мијалков, ...
МИЈАЛКОВ ДОБИ 30-ДНЕВЕН ПРИТВОР И ЗА „ИМПЕРИЈА“

МИЈАЛКОВ ДОБИ 30-ДНЕВЕН ПРИТВОР И ЗА „ИМПЕРИЈА“

Притворениот поранешен директор на УБК Сашо Мијалков од судија на претходна постапка доби по полноќ уште една мерка притвор во траење од 30 дена. Прва ...
МИЈАЛКОВ И КАМЧЕВ ПРЕФРЛАЛЕ ПАРИ ОД СМЕТКИ И ПОКРАЈ ЗАБРАНАТА ЗА ТРАНСАКЦИИ НА ОСОМНИЧЕНИ ВО „ИМПЕРИЈА“

МИЈАЛКОВ И КАМЧЕВ ПРЕФРЛАЛЕ ПАРИ ОД СМЕТКИ И ПОКРАЈ ЗАБРАНАТА ЗА ТРАНСАКЦИИ НА ОСОМНИЧЕНИ ВО „ИМПЕРИЈА“

Поранешниот директор на УБК Сашо Мијалков и бизнисменот Орце Камчев, осомничени во најновата истрага на СЈО „Империја“ и покрај забраната за трансакци ...
ЗА МИЈАЛКОВ ЌЕ СЕ БАРА ПРИТВОР И ЗА ИМПЕРИЈАТА НА КАМЧЕВ ЗАШТО ИМАЛ НАЈМНОГУ ПАРИ ЗА ВРАЌАЊЕ, ВЕЛАТ ИЗВОРИ ОД ИСТРАГАТА

ЗА МИЈАЛКОВ ЌЕ СЕ БАРА ПРИТВОР И ЗА ИМПЕРИЈАТА НА КАМЧЕВ ЗАШТО ИМАЛ НАЈМНОГУ ПАРИ ЗА ВРАЌАЊЕ, ВЕЛАТ ИЗВОРИ ОД ИСТРАГАТА

Поранешниот директор на Управата за безбедност и контраразузнавање и бизнисмен Сашо Мијалков, за кого течат четири судски процеси по обвиненија на СЈО ...
ЗАМРЗНАТ ДЕЛ ОД ИМОТОТ НА „ОРКА ХОЛДИНГ“ И „ЕКСИКО“, ГО ОШТЕТИЛЕ БУЏЕТОТ ЗА 6,2 МИЛИОНИ ЕВРА И ИСПРАЛЕ 10,9 МИЛИОНИ, ВЕЛАТ ОД СЈО

ЗАМРЗНАТ ДЕЛ ОД ИМОТОТ НА „ОРКА ХОЛДИНГ“ И „ЕКСИКО“, ГО ОШТЕТИЛЕ БУЏЕТОТ ЗА 6,2 МИЛИОНИ ЕВРА И ИСПРАЛЕ 10,9 МИЛИОНИ, ВЕЛАТ ОД СЈО

Специјалното јавно обвинителство вели дека во рамки на истрагата „Империја“ судот донесе решенија за определување на привремена мерка одземање на дел ...
ЗАМРЗНАТ ИМОТОТ И ФИНАНСИСКИТЕ ТРАНСАКЦИИ НА КАМЧЕВ И ОСОМНИЧЕНИТЕ ВО „ИМПЕРИЈА“ НА СЈО

ЗАМРЗНАТ ИМОТОТ И ФИНАНСИСКИТЕ ТРАНСАКЦИИ НА КАМЧЕВ И ОСОМНИЧЕНИТЕ ВО „ИМПЕРИЈА“ НА СЈО

Судија на предходна постапка постапувајќи по барање на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) за случајот „Империја“ за определување мерка за привреме ...
ПО 30 ДЕНА ПРИТВОР ЗА ОРЦЕ КАМЧЕВ И УШТЕ ЧЕТВОРИЦА ОД ОСОМНИЧЕНИТЕ ЗА  СЛУЧАЈОТ “ИМПЕРИЈА“

ПО 30 ДЕНА ПРИТВОР ЗА ОРЦЕ КАМЧЕВ И УШТЕ ЧЕТВОРИЦА ОД ОСОМНИЧЕНИТЕ ЗА СЛУЧАЈОТ “ИМПЕРИЈА“

Судија на претходна постапка утринава околу 2 часот им одреди мерка притвор во траење од по 30 дена на  Орце Камчев, Цветан Панделески, Ненад Јосифови ...
ГАЗДАТА НА „ПЕЛИСТЕРКА“ ПАНДЕЛЕСКИ ДОНЕСЕН НА РАСПИТ ВО СУДОТ ЗА „ИМПЕРИЈА“

ГАЗДАТА НА „ПЕЛИСТЕРКА“ ПАНДЕЛЕСКИ ДОНЕСЕН НА РАСПИТ ВО СУДОТ ЗА „ИМПЕРИЈА“

Газдата на „Пелистерка“ Цветан Панделески попладнево беше донесен во Основниот суд Скопје 1 на распит кај судија на претходна постапка како осомничен ...
ОРЦЕ КАМЧЕВ И САШО МИЈАЛКОВ СЕ МЕЃУ 13-МИНАТА ОСОМНИЧЕНИ ВО ИСТРАГАТА НА СЈО „ИМПЕРИЈА“ ЗА ЗЛОСТОРНИЧКО ЗДРУЖУВАЊЕ, ИЗМАМА И ПЕРЕЊЕ ПАРИ, ПЕТМИНА СЕ ПРИВЕДЕНИ

ОРЦЕ КАМЧЕВ И САШО МИЈАЛКОВ СЕ МЕЃУ 13-МИНАТА ОСОМНИЧЕНИ ВО ИСТРАГАТА НА СЈО „ИМПЕРИЈА“ ЗА ЗЛОСТОРНИЧКО ЗДРУЖУВАЊЕ, ИЗМАМА И ПЕРЕЊЕ ПАРИ, ПЕТМИНА СЕ ПРИВЕДЕНИ

Бизнисменот Јордан Камчев и поранешниот директор на УБК Сашо Мијалков се осомничени во истрагата на Специјалното јавно обвинителство под кодно име „Им ...
1 2 329 / 29 НАПИСИ