Таг: Солун

1 2 3 4 5 40 / 49 НАПИСИ
ИЛЈАДНИЦИ ГРЦИ ВО СОЛУН ПОРАЧАА ДЕКА МАКЕДОНИЈА Е ГРЧКА, ЦИПРАС ПРИФАЌА УПОТРЕБА НА СЛОЖЕНО ИМЕ

ИЛЈАДНИЦИ ГРЦИ ВО СОЛУН ПОРАЧАА ДЕКА МАКЕДОНИЈА Е ГРЧКА, ЦИПРАС ПРИФАЌА УПОТРЕБА НА СЛОЖЕНО ИМЕ

Илјадници Грци излегоа денеска на улиците на Солун, на првиот од неколкуте закажани протести против употребата на името Македонија во која било солуци ...
МИНИСТРИТЕ ДИМИТРОВ И КОЅИЈАС ОЧЕКУВААТ ОД НИМИЦ ИНИЦИЈАЛНА РАМКА ЗА ИМЕТО НA 17 ЈАНУАРИ

МИНИСТРИТЕ ДИМИТРОВ И КОЅИЈАС ОЧЕКУВААТ ОД НИМИЦ ИНИЦИЈАЛНА РАМКА ЗА ИМЕТО НA 17 ЈАНУАРИ

Министрите за надворешни работи на Македонија и Грција Никола Димитров и Никос Коѕијас очекуваат дека посредникот Метју Нимиц на 17 јануари ќе стави и ...
ОДЛУКАТА ЗА ЕКСТРАДИЦИЈАТА НА ГРУЈЕВСКИ И БОШКОСКИ ОДЛОЖЕНА ЗА 5 ЈАНУАРИ ОТИ ПАК НЕМАЛО ПРЕВЕДУВАЧ ВО СОЛУНСКИОТ СУД

ОДЛУКАТА ЗА ЕКСТРАДИЦИЈАТА НА ГРУЈЕВСКИ И БОШКОСКИ ОДЛОЖЕНА ЗА 5 ЈАНУАРИ ОТИ ПАК НЕМАЛО ПРЕВЕДУВАЧ ВО СОЛУНСКИОТ СУД

Судот во Солун го одложи донесувањето на одлуката за екстрадиција на Горан Грујевски и Никола Бошкоски во Македонија за 5 јануари, објави државната аг ...
СУДОТ ВО СОЛУН ДО ПЕТОК ЌЕ ОДЛУЧИ ЗА ЕКСТРАДИЦИЈАТА НА ГРУЈЕВСКИ И БОШКОСКИ

СУДОТ ВО СОЛУН ДО ПЕТОК ЌЕ ОДЛУЧИ ЗА ЕКСТРАДИЦИЈАТА НА ГРУЈЕВСКИ И БОШКОСКИ

Судот во Солун до петок ќе ја соопшти својата одлука дали Горан Грујевски и Никола Бошкоски ќе бидат екстрадирани во Македонија, објави државната аген ...
ГРУЈЕВСКИ И БОШКОСКИ ПОБАРАЛЕ АЗИЛ ВО ГРЦИЈА, СУДЕЊЕТО ВО СОЛУН ОДЛОЖЕНО ЗА 17 МАЈ

ГРУЈЕВСКИ И БОШКОСКИ ПОБАРАЛЕ АЗИЛ ВО ГРЦИЈА, СУДЕЊЕТО ВО СОЛУН ОДЛОЖЕНО ЗА 17 МАЈ

Поранешниот началник на Петтата управа при МВР Горан Грујевски и вработениот во УБК Никола Бошкоски, обвинети за нелегално прислушување во случајот на ...
ЈАНИС БУТАРИС СЕ ГОРДЕЕ СО ПРЕДЦИТЕ ВЛАСИ ОД КРУШЕВО

ЈАНИС БУТАРИС СЕ ГОРДЕЕ СО ПРЕДЦИТЕ ВЛАСИ ОД КРУШЕВО

Солунскиот градоначалник Јанис Бутарис пред 4 години првпат како градоначалник дојде во официјална посета на Македонија и тогаш ја македонската јавнос ...
УБАВО БИ БИЛО СО ЦИПРАС ЗАЕДНО ДА ЈА ДОЧЕКАМЕ НОВА ГОДИНА ВО СОЛУН, РЕЧЕ ЗАЕВ

УБАВО БИ БИЛО СО ЦИПРАС ЗАЕДНО ДА ЈА ДОЧЕКАМЕ НОВА ГОДИНА ВО СОЛУН, РЕЧЕ ЗАЕВ

Градоначалникот на Солун Јанис Бутарис денеска го покани премиерот Зоран Заев Новата година заедно да ја дочекаат во Солун. „Го поканив премиерот Зо ...
УМЕТНОСТА СЕ СВЕДЕ НА ДЕКОР ЗА СТАНОВИТЕ НА БОГАТИТЕ, ВЕЛИ КАНСКИОТ ПОБЕДНИК РУБЕН ОСТЛУНД

УМЕТНОСТА СЕ СВЕДЕ НА ДЕКОР ЗА СТАНОВИТЕ НА БОГАТИТЕ, ВЕЛИ КАНСКИОТ ПОБЕДНИК РУБЕН ОСТЛУНД

Специјално од Солун за САКАМДАКАЖАМ.МК: Марина КОСТОВА Шведскиот автор Рубен Остлунд, кој годинава освои Златна палма во Кан за „Квадрат“, неговиот ...
КРИВИЧНИОТ СУД ЌЕ ЧЕКА 40 ДЕНА ЗА КОМПЛЕТИРАЊЕ НА ПРЕДМЕТОТ ЗА ВРАЌАЊЕ НА ГРУЈЕВСКИ И БОШКОСКИ

КРИВИЧНИОТ СУД ЌЕ ЧЕКА 40 ДЕНА ЗА КОМПЛЕТИРАЊЕ НА ПРЕДМЕТОТ ЗА ВРАЌАЊЕ НА ГРУЈЕВСКИ И БОШКОСКИ

Ќе потрае комплетирањето на предметот против уапсените македонски разузнавачи во Солун Горан Грујевски и Никола Бошкоски, информираат од Основниот суд ...
СУДЕЊЕТО НА ИЗБЕГАНИТЕ РАЗУЗНАВАЧИ ГРУЈЕВСКИ И БОШКОВСКИ ВО СОЛУН ОДЛОЖЕНО ЗА 1 ДЕКЕМВРИ

СУДЕЊЕТО НА ИЗБЕГАНИТЕ РАЗУЗНАВАЧИ ГРУЈЕВСКИ И БОШКОВСКИ ВО СОЛУН ОДЛОЖЕНО ЗА 1 ДЕКЕМВРИ

Судскиот процес против ексразузнавачите Горан Грујевски и Никола Бошкоски, кои грчката полиција ги уапси со лажни пасоши, не почна ни денеска, јави ТВ ...
1 2 3 4 5 40 / 49 НАПИСИ