Таг: сообраќајка

1 2 3 4 5 6 7 40 / 65 НАПИСИ
НАМАЛЕНАТА КАЗНА ЗА ВОЗАЧОТ КОЈ ЈА ПРЕГАЗИ СТУДЕНТКАТА ЦЕКОВСКА КАЖУВА КОЛКУ СУДСТВОТО Е НЕРЕФОРМИРАНО, РЕЧЕ МИНИСТЕРОТ СПАСОВСКИ

НАМАЛЕНАТА КАЗНА ЗА ВОЗАЧОТ КОЈ ЈА ПРЕГАЗИ СТУДЕНТКАТА ЦЕКОВСКА КАЖУВА КОЛКУ СУДСТВОТО Е НЕРЕФОРМИРАНО, РЕЧЕ МИНИСТЕРОТ СПАСОВСКИ

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски смета дека намалувањето на затворската казна на возачот кој ја прегази студентката Фросина Цековска од ...
СИНДИКАЛЕЦОТ ДАНЕВСКИ ДОБИ ЕДНА ГОДИНА ЗАТВОР НА ПОВТОРЕНОТО СУДЕЊЕ ЗА СООБРАЌАЈКАТА ВО КОЈА ЗАГИНА НЕГОВ КОЛЕГА

СИНДИКАЛЕЦОТ ДАНЕВСКИ ДОБИ ЕДНА ГОДИНА ЗАТВОР НА ПОВТОРЕНОТО СУДЕЊЕ ЗА СООБРАЌАЈКАТА ВО КОЈА ЗАГИНА НЕГОВ КОЛЕГА

Синдикалецот Живко Даневски (65) доби една година затвор за сообраќајката во која почина негов колега, сопатник во возилото. Даневски беше прогласен з ...
4 ПАТНИЦИ ОД АВТОБУСОТ КОЈ СЕ ПРЕВРТЕ КАЈ ЛЕСКОВАЦ СЕ ВО ЖИВОТНА ОПАСНОСТ, ЖРТВИТЕ СЕ ОД КОЧАНИ И КРУШЕВСКО

4 ПАТНИЦИ ОД АВТОБУСОТ КОЈ СЕ ПРЕВРТЕ КАЈ ЛЕСКОВАЦ СЕ ВО ЖИВОТНА ОПАСНОСТ, ЖРТВИТЕ СЕ ОД КОЧАНИ И КРУШЕВСКО

Четири патници се наоѓаат во животна опасност, а две од трите жртви се идентификувани, по тешката сообраќајна несреќа која синоќа се случи во 1.40 час ...
ДОЛГОГОДИШНИОТ ТЕЛОХРАНИТЕЛ НА ГРУЕВСКИ УРКО И ДИРЕКТОРОТ НА АГЕНЦИЈА ЗА МЛАДИ СПОРТ КАЕВСКИ НАГРАДЕНИ ЗА 13 НОЕМВРИ ОД ГРАЃАНСКОТО ЗДРУЖЕНИЕ СОЈУЗ НА СПОРТОВИ НА СКОПЈЕ

ДОЛГОГОДИШНИОТ ТЕЛОХРАНИТЕЛ НА ГРУЕВСКИ УРКО И ДИРЕКТОРОТ НА АГЕНЦИЈА ЗА МЛАДИ СПОРТ КАЕВСКИ НАГРАДЕНИ ЗА 13 НОЕМВРИ ОД ГРАЃАНСКОТО ЗДРУЖЕНИЕ СОЈУЗ НА СПОРТОВИ НА СКОПЈЕ

Дејан Митрoвски-Урко, долгогодишниот шеф на обезбедувањето на избеганиот осуден пратеник и експремиер Никола Груевски и селектор на кикбокс репрезента ...
ДВАЈЦА МАКЕДОНЦИ ЗАГИНАА ВО ВЕРИЖЕН СУДАР НА 34 ВОЗИЛА НА АВТОПАТОТ БЕЛГРАД-НИШ

ДВАЈЦА МАКЕДОНЦИ ЗАГИНАА ВО ВЕРИЖЕН СУДАР НА 34 ВОЗИЛА НА АВТОПАТОТ БЕЛГРАД-НИШ

Двајца македонски државјани загинаа во верижна сообраќајна несреќа која се случи утрово на автопатот Ниш-Белград, потврдија од Министерството за внатр ...
СООБРАЌАЈКА БЛИЗУ ВЕЛЕС, ДВАЈЦА МИГРАНТИ ВО КРИТИЧНА СОСТОЈБА

СООБРАЌАЈКА БЛИЗУ ВЕЛЕС, ДВАЈЦА МИГРАНТИ ВО КРИТИЧНА СОСТОЈБА

Две момчиња од Бангладеш се борат за живот во Клиничкиот центар во Скопје, откако утринава околу 6.30 часот возило со 13 мигранти удрило во заштитна о ...
ПОВРЕДЕНИ 20 МИГРАНТИ ВО ПРЕВРТЕНО КОМБЕ ПРЕД ТУНЕЛОТ ВО КАТЛАНОВО

ПОВРЕДЕНИ 20 МИГРАНТИ ВО ПРЕВРТЕНО КОМБЕ ПРЕД ТУНЕЛОТ ВО КАТЛАНОВО

Во сообраќајката на превртено комбе кое превезувало мигранти се повредени 18-мина,од кои 5-мина потешко,  потврди полицијата. Сообраќајката се случила ...
ГОЛЕМ ЗАСТОЈ НА ПАТОТ КРИВА ПАЛАНКА-КУМАНОВО, СЕ СУДРИЈА МОТОР И КОЛА

ГОЛЕМ ЗАСТОЈ НА ПАТОТ КРИВА ПАЛАНКА-КУМАНОВО, СЕ СУДРИЈА МОТОР И КОЛА

Едно лице е повредено во судар меѓу две возила кој попладнево се случи на регионалниот пат Крива Паланка-Куманово, кај селото Војник. Сообраќајот б ...
ЏОРЏ КЛУНИ ПОЛЕСНО ПОВРЕДЕН ОТКАКО ГО УДРИ КОЛА НА МОТОР

ЏОРЏ КЛУНИ ПОЛЕСНО ПОВРЕДЕН ОТКАКО ГО УДРИ КОЛА НА МОТОР

Холивудскиот актер Џорџ Клуни е полесно повреден откако возејќи се на мотор се судри со автомобил во Италија, јавија локалните медиуми. 57-годишник ...
ПОЛИЦИСКО ВОЗИЛО УДРИ СЕДУМГОДИШНО ДЕТЕ ВО КУМАНОВО

ПОЛИЦИСКО ВОЗИЛО УДРИ СЕДУМГОДИШНО ДЕТЕ ВО КУМАНОВО

Седумгодишно дете e сериознo повредeно и пренесено е на лекување на скопските клиники, откако утринава во него удрило полициско возило. Според МВР, ...
1 2 3 4 5 6 7 40 / 65 НАПИСИ