Таг: сообраќајка

1 4 5 6 7 60 / 66 НАПИСИ
И СУДЕЊЕТО НА ТАЛЕСКИ СЕ ОДЛОЖИ, ОБВИНЕТА НЕ ДОЈДЕ ПОРАДИ ЗАСТОЈ НА ПАТОТ

И СУДЕЊЕТО НА ТАЛЕСКИ СЕ ОДЛОЖИ, ОБВИНЕТА НЕ ДОЈДЕ ПОРАДИ ЗАСТОЈ НА ПАТОТ

И судскиот процес на Специјалното јавно обвинителство против градоначалникот на Битола Владимир Талески се одложи утринава во Основниот суд Скопје 1, ...
15.000 ДЕНАРИ Ѝ БИЛА ПЛАТАТА НА СОПАТНИЧКАТА НА ДИМЕ СПАСОВ КОГА НЕ ОДЕЛА НА РАБОТА

15.000 ДЕНАРИ Ѝ БИЛА ПЛАТАТА НА СОПАТНИЧКАТА НА ДИМЕ СПАСОВ КОГА НЕ ОДЕЛА НА РАБОТА

Сопатничката на Диме Спасов од сообраќајката во октомври минатата година, земала плата од 15.000 денари додека била вработена како референт во Агенциј ...
НЕМА ЗАТВОР ЗА ДЕЈАН МИТРОВСКИ-УРКО КОЈ ПРЕГАЗИ МОМЧЕ, КРИВА БИЛА ЖРТВАТА, ОДЛУЧИЛА СУДИЈКАТА КОЦЕВСКА ОД КРИВИЧНИОТ СУД

НЕМА ЗАТВОР ЗА ДЕЈАН МИТРОВСКИ-УРКО КОЈ ПРЕГАЗИ МОМЧЕ, КРИВА БИЛА ЖРТВАТА, ОДЛУЧИЛА СУДИЈКАТА КОЦЕВСКА ОД КРИВИЧНИОТ СУД

  За директниот судир во кој на 27 јули лани почина 22-годишниот Стојанчо Андонов на булеварот Борис Трајковски во Скопје, обвинетиот Дејан Ми ...
ФАТИМЕ ФЕТАИ ИМАЛА ЛЕСНА СООБРАЌАЈКА И НЕ Е ПОВРЕДЕНА, ВЕЛИ МВР

ФАТИМЕ ФЕТАИ ИМАЛА ЛЕСНА СООБРАЌАЈКА И НЕ Е ПОВРЕДЕНА, ВЕЛИ МВР

Специјалната обвинителка Фатиме Фетаи вечерва имала лесна сообраќајка, но не е повредена, потврдија за САКАМДАКАЖАМ.МК од МВР. Според  неофицијални ...
ПО ДВЕ ГОДИНИ ПОЧНА СУДЕЊЕТО ЗА СМРТТА НА 13-ГОДИШНИОТ ДАВИД, ИНСПЕКТОРКАТА КОЈА ГО ПРЕГАЗИ НЕ СЕ ЧУВСТВУВА ВИНОВНА

ПО ДВЕ ГОДИНИ ПОЧНА СУДЕЊЕТО ЗА СМРТТА НА 13-ГОДИШНИОТ ДАВИД, ИНСПЕКТОРКАТА КОЈА ГО ПРЕГАЗИ НЕ СЕ ЧУВСТВУВА ВИНОВНА

  По седум обиди да почне и со постојани одлагања, денеска во Основниот суд Скопје 1 на обвинителна клупа конечно седна инспекторката од Агенц ...
ПO СЕДУМ МЕСЕЦИ ВО КОМА, ПОЧИНА МУЗИЧАРОТ ЗОРАН МАЏИРОВ

ПO СЕДУМ МЕСЕЦИ ВО КОМА, ПОЧИНА МУЗИЧАРОТ ЗОРАН МАЏИРОВ

По седуммесечна борба со повредите од страотната сообраќајка кај Радовиш, познатиот музичар Зоран Маџиров почина на 49 години. Веста ја потврдија него ...

КРИМИНАЛЦИ СОЦИЈАЛЦИ

1 „Значи, многу се нервирам!“ Така ли слушнавме во телефонските разговори?  Да не можеш една сообраќајка да скриеш. Односно две биле, ама незначителна ...
РЕМЕНСКИ ГО ПОВИКА ДИМЕ СПАСОВ ДА ДАДЕ ОСТАВКА ОТИ НЕЗАКОНСКИ ВОЗЕЛ СЛУЖБЕНА КОЛА

РЕМЕНСКИ ГО ПОВИКА ДИМЕ СПАСОВ ДА ДАДЕ ОСТАВКА ОТИ НЕЗАКОНСКИ ВОЗЕЛ СЛУЖБЕНА КОЛА

Возилото со кое дополнителниот заменик министер за труд и социјална политика Диме Спасов во петокот вечерта предизвика две сообраќајки е в ...
ДИМЕ СПАСОВ БЕГАЈЌИ УДРИЛ ДВЕ КОЛИ, Ѝ ИЗБЕГАЛ И НА ПОЛИЦИЈАТА, А НЕ ДОШОЛ НИ НА РАСПИТ, ВЕЛИ МВР

ДИМЕ СПАСОВ БЕГАЈЌИ УДРИЛ ДВЕ КОЛИ, Ѝ ИЗБЕГАЛ И НА ПОЛИЦИЈАТА, А НЕ ДОШОЛ НИ НА РАСПИТ, ВЕЛИ МВР

Дополнителниот заменик министер за труд и социјала Диме Спасов синоќа во Скопје возејќи службено возило на Агенцијата за вработување удрил во две вози ...
ДИМЕ СПАСОВ ИЗБЕГАЛ ОД ПОЛИЦИЈАТА ДОДЕКА ТРАЕЛ УВИДОТ НА СООБРАЌАЈКАТА

ДИМЕ СПАСОВ ИЗБЕГАЛ ОД ПОЛИЦИЈАТА ДОДЕКА ТРАЕЛ УВИДОТ НА СООБРАЌАЈКАТА

Дополнителниот заменик министер за труд и социјална политика Диме Спасов избегал од местото на сообраќајката во скопската населба Тафталиџе додека тра ...
1 4 5 6 7 60 / 66 НАПИСИ