Таг: сообраќајка

1 5 6 764 / 64 НАПИСИ
МУЗИЧАРОТ ЗОРАН МАЏИРОВ ТЕШКО ПОВРЕДЕН ВО СООБРАЌАЈКА

МУЗИЧАРОТ ЗОРАН МАЏИРОВ ТЕШКО ПОВРЕДЕН ВО СООБРАЌАЈКА

Во сообраќајната несреќа што се случи попладнево на патот Штип-Радовиш тешко е повреден музичарот Зоран Маџиров, дознаваме неофицијално. 48-годишниот ...
МАКЕДОНСКИ ДРЖАВЈАНИН ЗАГИНА И НЕКОЛКУ СЕ ПОВРЕДЕНИ ВО СУДИР НА АВТОБУС И ШЛЕПЕР ВО ТУРЦИЈА

МАКЕДОНСКИ ДРЖАВЈАНИН ЗАГИНА И НЕКОЛКУ СЕ ПОВРЕДЕНИ ВО СУДИР НА АВТОБУС И ШЛЕПЕР ВО ТУРЦИЈА

Едно лице загинало, а неколку се повредени во сообраќајна несреќа што се случила ноќеска во Турција, меѓу шлепер и автобус од Македонија, јавуваат тур ...
ШЕЌЕРИНСКА ИМАЛА СООБРАЌАЈКА КАЈ ГЕВГЕЛИЈА

ШЕЌЕРИНСКА ИМАЛА СООБРАЌАЈКА КАЈ ГЕВГЕЛИЈА

Заменик претседателката на СДСМ, Радила Шеќеринска е во добра здравствена состојва по сообраќајката што ја имала денеска во близина на Гевгелија, сооп ...
ПОЧИНА МОМЧЕТО ПОВРЕДЕНО ВО СООБРАЌАЈКАТА СО УРКО

ПОЧИНА МОМЧЕТО ПОВРЕДЕНО ВО СООБРАЌАЈКАТА СО УРКО

Стојанчо Андонов, 22-годишното момче што беше повредено од сообраќајката кај Рампа во скопска Кисела Вода, почина утринава во 7.30 часот, јави МЕТА. М ...
1 5 6 764 / 64 НАПИСИ