Таг: сообраќајка

1 5 6 7 8 70 / 71 НАПИСИ
ПO СЕДУМ МЕСЕЦИ ВО КОМА, ПОЧИНА МУЗИЧАРОТ ЗОРАН МАЏИРОВ

ПO СЕДУМ МЕСЕЦИ ВО КОМА, ПОЧИНА МУЗИЧАРОТ ЗОРАН МАЏИРОВ

По седуммесечна борба со повредите од страотната сообраќајка кај Радовиш, познатиот музичар Зоран Маџиров почина на 49 години. Веста ја потврдија него ...

КРИМИНАЛЦИ СОЦИЈАЛЦИ

1 „Значи, многу се нервирам!“ Така ли слушнавме во телефонските разговори?  Да не можеш една сообраќајка да скриеш. Односно две биле, ама незначителна ...
РЕМЕНСКИ ГО ПОВИКА ДИМЕ СПАСОВ ДА ДАДЕ ОСТАВКА ОТИ НЕЗАКОНСКИ ВОЗЕЛ СЛУЖБЕНА КОЛА

РЕМЕНСКИ ГО ПОВИКА ДИМЕ СПАСОВ ДА ДАДЕ ОСТАВКА ОТИ НЕЗАКОНСКИ ВОЗЕЛ СЛУЖБЕНА КОЛА

Возилото со кое дополнителниот заменик министер за труд и социјална политика Диме Спасов во петокот вечерта предизвика две сообраќајки е в ...
ДИМЕ СПАСОВ БЕГАЈЌИ УДРИЛ ДВЕ КОЛИ, Ѝ ИЗБЕГАЛ И НА ПОЛИЦИЈАТА, А НЕ ДОШОЛ НИ НА РАСПИТ, ВЕЛИ МВР

ДИМЕ СПАСОВ БЕГАЈЌИ УДРИЛ ДВЕ КОЛИ, Ѝ ИЗБЕГАЛ И НА ПОЛИЦИЈАТА, А НЕ ДОШОЛ НИ НА РАСПИТ, ВЕЛИ МВР

Дополнителниот заменик министер за труд и социјала Диме Спасов синоќа во Скопје возејќи службено возило на Агенцијата за вработување удрил во две вози ...
ДИМЕ СПАСОВ ИЗБЕГАЛ ОД ПОЛИЦИЈАТА ДОДЕКА ТРАЕЛ УВИДОТ НА СООБРАЌАЈКАТА

ДИМЕ СПАСОВ ИЗБЕГАЛ ОД ПОЛИЦИЈАТА ДОДЕКА ТРАЕЛ УВИДОТ НА СООБРАЌАЈКАТА

Дополнителниот заменик министер за труд и социјална политика Диме Спасов избегал од местото на сообраќајката во скопската населба Тафталиџе додека тра ...
ДИМЕ СПАСОВ НА ФЕЈСБУК СЕ ЗАКАНИ ДЕКА ЌЕ ТУЖИ НОВИНАРИ ЗА СООБРАЌАЈКАТА

ДИМЕ СПАСОВ НА ФЕЈСБУК СЕ ЗАКАНИ ДЕКА ЌЕ ТУЖИ НОВИНАРИ ЗА СООБРАЌАЈКАТА

Дополнителниот заменик министер Диме Спасов се јави со Фејсбук демант по веста за сообраќајката во скопската населба Тафталиџе од ноќта помеѓу ...
ДИМЕ СПАСОВ НАПРАВИЛ СООБРАЌАЈКА И ПОБЕГНАЛ, ПОЛИЦИЈАТА ГИ ИСПИТУВА НАВОДИТЕ НА ОЧЕВИДЦИТЕ

ДИМЕ СПАСОВ НАПРАВИЛ СООБРАЌАЈКА И ПОБЕГНАЛ, ПОЛИЦИЈАТА ГИ ИСПИТУВА НАВОДИТЕ НА ОЧЕВИДЦИТЕ

Ноќта помеѓу петокот и сабота околу полноќ, возач на џип, што според првите наоди бил сопственост на Агенцијата за вработување, удрил во неколку парки ...
МУЗИЧАРОТ ЗОРАН МАЏИРОВ ТЕШКО ПОВРЕДЕН ВО СООБРАЌАЈКА

МУЗИЧАРОТ ЗОРАН МАЏИРОВ ТЕШКО ПОВРЕДЕН ВО СООБРАЌАЈКА

Во сообраќајната несреќа што се случи попладнево на патот Штип-Радовиш тешко е повреден музичарот Зоран Маџиров, дознаваме неофицијално. 48-годишниот ...
МАКЕДОНСКИ ДРЖАВЈАНИН ЗАГИНА И НЕКОЛКУ СЕ ПОВРЕДЕНИ ВО СУДИР НА АВТОБУС И ШЛЕПЕР ВО ТУРЦИЈА

МАКЕДОНСКИ ДРЖАВЈАНИН ЗАГИНА И НЕКОЛКУ СЕ ПОВРЕДЕНИ ВО СУДИР НА АВТОБУС И ШЛЕПЕР ВО ТУРЦИЈА

Едно лице загинало, а неколку се повредени во сообраќајна несреќа што се случила ноќеска во Турција, меѓу шлепер и автобус од Македонија, јавуваат тур ...
ШЕЌЕРИНСКА ИМАЛА СООБРАЌАЈКА КАЈ ГЕВГЕЛИЈА

ШЕЌЕРИНСКА ИМАЛА СООБРАЌАЈКА КАЈ ГЕВГЕЛИЈА

Заменик претседателката на СДСМ, Радила Шеќеринска е во добра здравствена состојва по сообраќајката што ја имала денеска во близина на Гевгелија, сооп ...
1 5 6 7 8 70 / 71 НАПИСИ