Таг: сообраќајка

1 3 4 5 6 7 8 50 / 73 НАПИСИ
4 ПАТНИЦИ ОД АВТОБУСОТ КОЈ СЕ ПРЕВРТЕ КАЈ ЛЕСКОВАЦ СЕ ВО ЖИВОТНА ОПАСНОСТ, ЖРТВИТЕ СЕ ОД КОЧАНИ И КРУШЕВСКО

4 ПАТНИЦИ ОД АВТОБУСОТ КОЈ СЕ ПРЕВРТЕ КАЈ ЛЕСКОВАЦ СЕ ВО ЖИВОТНА ОПАСНОСТ, ЖРТВИТЕ СЕ ОД КОЧАНИ И КРУШЕВСКО

Четири патници се наоѓаат во животна опасност, а две од трите жртви се идентификувани, по тешката сообраќајна несреќа која синоќа се случи во 1.40 час ...
ДОЛГОГОДИШНИОТ ТЕЛОХРАНИТЕЛ НА ГРУЕВСКИ УРКО И ДИРЕКТОРОТ НА АГЕНЦИЈА ЗА МЛАДИ СПОРТ КАЕВСКИ НАГРАДЕНИ ЗА 13 НОЕМВРИ ОД ГРАЃАНСКОТО ЗДРУЖЕНИЕ СОЈУЗ НА СПОРТОВИ НА СКОПЈЕ

ДОЛГОГОДИШНИОТ ТЕЛОХРАНИТЕЛ НА ГРУЕВСКИ УРКО И ДИРЕКТОРОТ НА АГЕНЦИЈА ЗА МЛАДИ СПОРТ КАЕВСКИ НАГРАДЕНИ ЗА 13 НОЕМВРИ ОД ГРАЃАНСКОТО ЗДРУЖЕНИЕ СОЈУЗ НА СПОРТОВИ НА СКОПЈЕ

Дејан Митрoвски-Урко, долгогодишниот шеф на обезбедувањето на избеганиот осуден пратеник и експремиер Никола Груевски и селектор на кикбокс репрезента ...
ДВАЈЦА МАКЕДОНЦИ ЗАГИНАА ВО ВЕРИЖЕН СУДАР НА 34 ВОЗИЛА НА АВТОПАТОТ БЕЛГРАД-НИШ

ДВАЈЦА МАКЕДОНЦИ ЗАГИНАА ВО ВЕРИЖЕН СУДАР НА 34 ВОЗИЛА НА АВТОПАТОТ БЕЛГРАД-НИШ

Двајца македонски државјани загинаа во верижна сообраќајна несреќа која се случи утрово на автопатот Ниш-Белград, потврдија од Министерството за внатр ...
СООБРАЌАЈКА БЛИЗУ ВЕЛЕС, ДВАЈЦА МИГРАНТИ ВО КРИТИЧНА СОСТОЈБА

СООБРАЌАЈКА БЛИЗУ ВЕЛЕС, ДВАЈЦА МИГРАНТИ ВО КРИТИЧНА СОСТОЈБА

Две момчиња од Бангладеш се борат за живот во Клиничкиот центар во Скопје, откако утринава околу 6.30 часот возило со 13 мигранти удрило во заштитна о ...
ПОВРЕДЕНИ 20 МИГРАНТИ ВО ПРЕВРТЕНО КОМБЕ ПРЕД ТУНЕЛОТ ВО КАТЛАНОВО

ПОВРЕДЕНИ 20 МИГРАНТИ ВО ПРЕВРТЕНО КОМБЕ ПРЕД ТУНЕЛОТ ВО КАТЛАНОВО

Во сообраќајката на превртено комбе кое превезувало мигранти се повредени 18-мина,од кои 5-мина потешко,  потврди полицијата. Сообраќајката се случила ...
ГОЛЕМ ЗАСТОЈ НА ПАТОТ КРИВА ПАЛАНКА-КУМАНОВО, СЕ СУДРИЈА МОТОР И КОЛА

ГОЛЕМ ЗАСТОЈ НА ПАТОТ КРИВА ПАЛАНКА-КУМАНОВО, СЕ СУДРИЈА МОТОР И КОЛА

Едно лице е повредено во судар меѓу две возила кој попладнево се случи на регионалниот пат Крива Паланка-Куманово, кај селото Војник. Сообраќајот б ...
ЏОРЏ КЛУНИ ПОЛЕСНО ПОВРЕДЕН ОТКАКО ГО УДРИ КОЛА НА МОТОР

ЏОРЏ КЛУНИ ПОЛЕСНО ПОВРЕДЕН ОТКАКО ГО УДРИ КОЛА НА МОТОР

Холивудскиот актер Џорџ Клуни е полесно повреден откако возејќи се на мотор се судри со автомобил во Италија, јавија локалните медиуми. 57-годишник ...
ПОЛИЦИСКО ВОЗИЛО УДРИ СЕДУМГОДИШНО ДЕТЕ ВО КУМАНОВО

ПОЛИЦИСКО ВОЗИЛО УДРИ СЕДУМГОДИШНО ДЕТЕ ВО КУМАНОВО

Седумгодишно дете e сериознo повредeно и пренесено е на лекување на скопските клиники, откако утринава во него удрило полициско возило. Според МВР, ...
ВОЗАЧОТ НА КОМБЕТО СÈ УШТЕ E ВО БЕГСТВО ПO СООБРАЌАЈКАТА КАЈ РАДОВИШ ВО КОЈА ЗАГИНАА ДВАЈЦА МИГРАНТИ

ВОЗАЧОТ НА КОМБЕТО СÈ УШТЕ E ВО БЕГСТВО ПO СООБРАЌАЈКАТА КАЈ РАДОВИШ ВО КОЈА ЗАГИНАА ДВАЈЦА МИГРАНТИ

Полицијата сè уште го бара возачот на комбето Ивеко кое вчера попладне излета од коловозот и удри во метална ограда кај Радовиш при што двајца мигрант ...
ОПШТИНАТА ЌЕ ПОСТАВИ СЕМАФОР НА ЦРНАТА ТОЧКА КАЈ ШКОЛОТО ВО ЃОРЧЕ ПЕТРОВ

ОПШТИНАТА ЌЕ ПОСТАВИ СЕМАФОР НА ЦРНАТА ТОЧКА КАЈ ШКОЛОТО ВО ЃОРЧЕ ПЕТРОВ

На критичното место ќе биде поставен семафор со кој очекуваме целосно да се реши проблемот со сообраќајот, брзото возење и непочитување на пешаците ко ...
1 3 4 5 6 7 8 50 / 73 НАПИСИ