Таг: советници

1 2 3 6 10 / 60 НАПИСИ
СОВЕТНИЦИТЕ ПОБАРАА ОПШТИНА ВЕЛЕС ДА ГИ ПРЕЗЕМЕ СИТЕ ТЕНДЕРИ ОД ШКОЛИТЕ, ОТИ КАНЦЕЛАРИСКИТЕ МАТЕРИЈАЛИ СЕ НАБАВУВАЛЕ СО ПОВИСОКИ ЦЕНИ ОД ПАЗАРНИТЕ

СОВЕТНИЦИТЕ ПОБАРАА ОПШТИНА ВЕЛЕС ДА ГИ ПРЕЗЕМЕ СИТЕ ТЕНДЕРИ ОД ШКОЛИТЕ, ОТИ КАНЦЕЛАРИСКИТЕ МАТЕРИЈАЛИ СЕ НАБАВУВАЛЕ СО ПОВИСОКИ ЦЕНИ ОД ПАЗАРНИТЕ

Советниците од Општина Велес едногласно усвоија заклучок со кој бараат од локалната власт да ги преземе и да ги работи сите тендери од училиштата, по ...
СОВЕТНИЦИТЕ ВО ГРАД СКОПЈЕ НЕ ЈА ПРИФАТИЈА ИНИЦИЈАТИВАТА НА СДСМ ВЛАДАТА ДА ЈА ПРЕЗЕМЕ УНИВЕРЗАЛНА САЛА ОТИ АРСОВСКА НЕ ЈА ПРАВИ

СОВЕТНИЦИТЕ ВО ГРАД СКОПЈЕ НЕ ЈА ПРИФАТИЈА ИНИЦИЈАТИВАТА НА СДСМ ВЛАДАТА ДА ЈА ПРЕЗЕМЕ УНИВЕРЗАЛНА САЛА ОТИ АРСОВСКА НЕ ЈА ПРАВИ

Советниците во Советот на Град Скопје не ја прифатија иницијативата на советниците од СДСМ Владата да ја преземе Универзална сала. Координаторката на ...
ВЕЛЕШКИОТ СОВЕТ ИЗГЛАСА ДУПЛО ПОВИСОКА ЦЕНА ЗА СОБИРАЊЕ И СКЛАДИРАЊЕ СМЕТ

ВЕЛЕШКИОТ СОВЕТ ИЗГЛАСА ДУПЛО ПОВИСОКА ЦЕНА ЗА СОБИРАЊЕ И СКЛАДИРАЊЕ СМЕТ

Советот на Општина Велес на 30. седница изгласа нови цени за собирање и транспортирање на комуналниот и индустриски неопасниот отпад на територијата н ...
СОВЕТНИЦИТЕ Ѝ ЈА ОДЗЕМАА НАДЛЕЖНОСТА НА АРСОВСКА ДА ГИ ИЗДАВА САЛИТЕ И ДВОРОВИТЕ НА УЧИЛИШТАТА, ТАА ВЕЛИ НЕМА ДА ЈА СПРОВЕДЕ ОДЛУКАТА

СОВЕТНИЦИТЕ Ѝ ЈА ОДЗЕМАА НАДЛЕЖНОСТА НА АРСОВСКА ДА ГИ ИЗДАВА САЛИТЕ И ДВОРОВИТЕ НА УЧИЛИШТАТА, ТАА ВЕЛИ НЕМА ДА ЈА СПРОВЕДЕ ОДЛУКАТА

Градоначалничката Данела Арсовска нема да ги издава спортските сали и другиот имот на средните улилишта под кирија туку директорите на школите. Совето ...
ТРОЈЦА ПРИВЕДЕНИ ОТИ СЕ ОБИДЕЛЕ ДА НАПАДНАТ БИТОЛСКИ СОВЕТНИЦИ В КАФЕАНА

ТРОЈЦА ПРИВЕДЕНИ ОТИ СЕ ОБИДЕЛЕ ДА НАПАДНАТ БИТОЛСКИ СОВЕТНИЦИ В КАФЕАНА

Синоќа околу 21.20 часот во угостителски објект во Битола, полициски службеници од СВР Битола ги привеле А. Т.(48), А. Т.(26) и М. Т.(27), сите од Бит ...
ЈСП НА ВОНРЕДНА СЕДНИЦА НА ПОЛНОЌ ДОБИ СУБВЕНЦИИ ЗА СКОПЈЕ ДА НЕ ОСТАНЕ БЕЗ ЈАВЕН ПРЕВОЗ

ЈСП НА ВОНРЕДНА СЕДНИЦА НА ПОЛНОЌ ДОБИ СУБВЕНЦИИ ЗА СКОПЈЕ ДА НЕ ОСТАНЕ БЕЗ ЈАВЕН ПРЕВОЗ

ЈСП „Скопје“ сепак доби субвенции од Град Скопје, откако на вонредна седница која се одржа доцна синоќа советниците од сите советнички групи гласаа „з ...
„ПАРКОВИ И ЗЕЛЕНИЛО“ ДОБИ 400.000 ЕВРА СУБВЕНЦИИ ОД ГРАД СКОПЈЕ ОТИ НЕМА ПАРИ ЗА ПЛАТА, „ЛАЈКА“ 113.000 ЕВРА ЗА ДА ПЛАТИ СМЕТКИ

„ПАРКОВИ И ЗЕЛЕНИЛО“ ДОБИ 400.000 ЕВРА СУБВЕНЦИИ ОД ГРАД СКОПЈЕ ОТИ НЕМА ПАРИ ЗА ПЛАТА, „ЛАЈКА“ 113.000 ЕВРА ЗА ДА ПЛАТИ СМЕТКИ

Пола милион евра се пренаменија од буџетот на Град Скопје за субвенции на јавните претпријатија „Паркови и зеленило“ и „Лајка“. На денешната вонредна ...
АРСОВСКА ВЕЛИ ДЕКА МИЦКОСКИ Е КРИВ ЗА КОЛАПСОТ НА ЈАВНИОТ ПРЕВОЗ ВО СКОПЈЕ, НА ПРИВАТНИЦИТЕ ИМ РЕЧЕ ДА ГО ТУЖАТ ГРАДОТ ЗА ДОЛГОТ ОД 1,5 МИЛИОНИ ЕВРА

АРСОВСКА ВЕЛИ ДЕКА МИЦКОСКИ Е КРИВ ЗА КОЛАПСОТ НА ЈАВНИОТ ПРЕВОЗ ВО СКОПЈЕ, НА ПРИВАТНИЦИТЕ ИМ РЕЧЕ ДА ГО ТУЖАТ ГРАДОТ ЗА ДОЛГОТ ОД 1,5 МИЛИОНИ ЕВРА

За градоначалничката Данела Арсовска лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски е виновен за колапсот на јавниот превоз во Скопје. На денешната седница ...
ВМРО-ДПМНЕ ОСТАНА БЕЗ УШТЕ ЕДЕН СОВЕТНИК ВО ГРАД СКОПЈЕ, ИРЕНА ПОПОВА СТАНА НЕЗАВИСНА, АРСОВСКА Ѝ АПЛАУДИРАШЕ НА ОДЛУКАТА

ВМРО-ДПМНЕ ОСТАНА БЕЗ УШТЕ ЕДЕН СОВЕТНИК ВО ГРАД СКОПЈЕ, ИРЕНА ПОПОВА СТАНА НЕЗАВИСНА, АРСОВСКА Ѝ АПЛАУДИРАШЕ НА ОДЛУКАТА

Советничката од ВМРО-ДПМНЕ Ирена Попова од денеска не е дел од советничката група на оваа партијата во Советот на Град Скопје. Попова, која беше совет ...
СТРУШКИТЕ СОВЕТНИЦИ ОДОБРИЈА ФОРМИРАЊЕ АД ХОК ТЕЛО ЗА СПРАВУВАЊЕ СО КУЧИЊАТА СКИТНИЦИ, НО И ПО ПЕТ МЕСЕЦИ НЕМА РЕАЛИЗАЦИЈА

СТРУШКИТЕ СОВЕТНИЦИ ОДОБРИЈА ФОРМИРАЊЕ АД ХОК ТЕЛО ЗА СПРАВУВАЊЕ СО КУЧИЊАТА СКИТНИЦИ, НО И ПО ПЕТ МЕСЕЦИ НЕМА РЕАЛИЗАЦИЈА

Кучињата-скитници во Струга се побројни и поопасни за граѓаните кои се погласно реагираат за проблемот за кој никој ништо не презема со години. „Пр ...
1 2 3 6 10 / 60 НАПИСИ