Таг: Специјален обвинител

ОБВИНИТЕЛСТВОТО ГО НАЈДЕ ИЗГУБЕНИОТ ТЕЛЕФОН НА ЈАНЕВА

ОБВИНИТЕЛСТВОТО ГО НАЈДЕ ИЗГУБЕНИОТ ТЕЛЕФОН НА ЈАНЕВА

Обвинителството за организиран криминал и корупција го најде и вториот телефон на специјалната обвинителка Катица Јанева, за кој таа им рекла дека ѝ б ...
СПЕЦИЈАЛЕН ОБВИНИТЕЛ ЌЕ ГИ ИСТРАЖУВА ВРСКИТЕ НА ТРАМП СО РУСИЈА

СПЕЦИЈАЛЕН ОБВИНИТЕЛ ЌЕ ГИ ИСТРАЖУВА ВРСКИТЕ НА ТРАМП СО РУСИЈА

Поранешниот директор на ФБИ Роберт Милер беше именуван за специјален обвинител во истрагата за руското мешање во претседателските избори во САД мината ...
НАМАЛЕН КРЕДИТНИОТ РЕЈТИНГ НА МАКЕДОНИЈА

НАМАЛЕН КРЕДИТНИОТ РЕЈТИНГ НА МАКЕДОНИЈА

Рејтинг агенцијата Фич го намали кредитниот рејтинг на Македонија од „ББ+“ на „ББ“, го објави Ројтерс соопштението на агенцијата доцна во петокот наве ...
КАТИЦА КАМШИКУВА, ЛАУРА СКАЛПИРА – ДАМИ СО СПЕЦИЈАЛНА ЗАДАЧА

КАТИЦА КАМШИКУВА, ЛАУРА СКАЛПИРА – ДАМИ СО СПЕЦИЈАЛНА ЗАДАЧА

За едната велат дека има камшик. За другата велат дека собира скалпови. Едната е Катица Јанева од Македонија. Другата е Лаура Кодрута Ковеси од Романи ...
КАТИЦА ЗА ФАЈНЕНШАЛ ТАЈМС: ПОМИЛУВАНИТЕ ОД ИВАНОВ ЌЕ ГИ ГОНИМЕ И ЗА ДРУГ КРИМИНАЛ

КАТИЦА ЗА ФАЈНЕНШАЛ ТАЈМС: ПОМИЛУВАНИТЕ ОД ИВАНОВ ЌЕ ГИ ГОНИМЕ И ЗА ДРУГ КРИМИНАЛ

„Ако претседателот има намера да продолжи со помилувањата на луѓе кои се обвинети, тој ќе има многу работа, оти ние нема да сопреме“ изјавила специјал ...
СЈО СО ИСТРАГА ЗА УРИВАЊЕТО НА „КОСМОС“

СЈО СО ИСТРАГА ЗА УРИВАЊЕТО НА „КОСМОС“

Специјалното обвинителство отвори предмет со име „ТНТ“ за уривањето на објектот Космос на Фиат Цановски лидерот на ПЕИ, затоа што имал друга политичка ...
ПО СПЕЦИЈАЛНИОТ ОБВИНИТЕЛ ДОАЃААТ И СПЕЦИЈАЛНИ АНТИКОРУПЦИОНЕРИ

ПО СПЕЦИЈАЛНИОТ ОБВИНИТЕЛ ДОАЃААТ И СПЕЦИЈАЛНИ АНТИКОРУПЦИОНЕРИ

Државната комисија за борба против корупција наскоро ќе добие уште пет привремени антикорупционери. За разлика од седуммината актуелни членови на Коми ...
ОБВИНИТЕЛКАТА ШТО АПСИ ПРЕМИЕРИ ЌЕ ГИ СПОЈУВА КАТИЦА И МАРКО

ОБВИНИТЕЛКАТА ШТО АПСИ ПРЕМИЕРИ ЌЕ ГИ СПОЈУВА КАТИЦА И МАРКО

Скопје, 20 март, 2016 (САКАМДАКАЖАМ.МК) - Романската главна обвинителка во Националниот директорат за антикорупција (ДНА) Лаура Кодрута Ковеси, во вто ...

СУБВЕНЦИЈА ЗА КАТИЦА

   1 Што убаво име му дало Специјалното обвинителство на неговата прва акција. Титаник.  Настанот буди морничави слики, ама изборот на име ...

АЛО МАРКО

  1 Кој чул дека обвинителите нешто работеле во оваа држава додека не се појави Катица Јанева? Ама се разработеа во трката што прво ќе се ...
10 / 10 НАПИСИ