Таг: спор за името

1 2 3 4 7 20 / 67 НАПИСИ
ИЗБРАВМЕ РЕШЕНИЕ ШТО НЀ ОБЕДИНУВА, СЕГА И ЗАСЕКОГАШ ДА ОСТАНЕ ТАКА, ИМ РЕЧЕ ЗАЕВ НА ПРОТИВНИЦИТЕ НА ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА

ИЗБРАВМЕ РЕШЕНИЕ ШТО НЀ ОБЕДИНУВА, СЕГА И ЗАСЕКОГАШ ДА ОСТАНЕ ТАКА, ИМ РЕЧЕ ЗАЕВ НА ПРОТИВНИЦИТЕ НА ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА

По говорот на домаќинот, премиерот на Грција Алексис Ципрас, македонскиот премиер Зоран Заев, непосредно пред потпишување на договорот со Грција во Пс ...
ЗАЕВ И ДИМИТРОВ ТРГНАА КОН ГРЧКАТА СТРАНА НА ПРЕСПА ЗА ПОТПИШУВАЊЕ НА ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА

ЗАЕВ И ДИМИТРОВ ТРГНАА КОН ГРЧКАТА СТРАНА НА ПРЕСПА ЗА ПОТПИШУВАЊЕ НА ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА

Делегацијата на Владата на Република Македонија предводена од премиерот Зоран Заев со глисер се упати кон грчкиот дел во Преспа, каде утрово на свечен ...
ВО АТИНА СО СОЛЗАВЕЦ РАСТЕРАНИ ДЕМОНСТРАНТИ ПРОТИВ ДОГОВОРОТ СО МАКЕДОНИЈА

ВО АТИНА СО СОЛЗАВЕЦ РАСТЕРАНИ ДЕМОНСТРАНТИ ПРОТИВ ДОГОВОРОТ СО МАКЕДОНИЈА

Грчката полиција употреби солзавец за да ги растури демонстрантите пред парламентот во сабота попладне за време на дебатата за доверба на владата на А ...
ПРЕСПА БУДНА ГО ЧЕКА ИСТОРИСКИОТ РУЧЕК ВО „ПРЕСПАВ“

ПРЕСПА БУДНА ГО ЧЕКА ИСТОРИСКИОТ РУЧЕК ВО „ПРЕСПАВ“

Преспа се вика, но не може да го преспие Денот Д. Тука и хумористичната серија „Преспав“ се снимаше, но ова не се преспива. Со денови сме во исчекувањ ...
КОЅИЈАС ВО ПАРЛАМЕНТОТ ЌЕ ОБЈАВИ 30 ТАЈНИ ДОКУМЕНТИ ЗА ТОА КАКО ГРЧКИТЕ ВЛАДИ ПРЕГОВАРАЛЕ ВО СПОРОТ ЗА ИМЕТО СО МАКЕДОНИЈА

КОЅИЈАС ВО ПАРЛАМЕНТОТ ЌЕ ОБЈАВИ 30 ТАЈНИ ДОКУМЕНТИ ЗА ТОА КАКО ГРЧКИТЕ ВЛАДИ ПРЕГОВАРАЛЕ ВО СПОРОТ ЗА ИМЕТО СО МАКЕДОНИЈА

Парламентарната дебата за иницијативата за гласање недоверба на владата на грчкиот премиер Алексис Ципрас, поднесена од конзервативната Нова демократи ...
ПРЕСПА ИМА ИСТОРИСКО ЗНАЧЕЊЕ ЗА МАКЕДОНИЈА ОД ВРЕМЕТО НА АСНОМ, НО СПОМЕНИКОТ ПРОПАЃА ЗАПУСТЕН

ПРЕСПА ИМА ИСТОРИСКО ЗНАЧЕЊЕ ЗА МАКЕДОНИЈА ОД ВРЕМЕТО НА АСНОМ, НО СПОМЕНИКОТ ПРОПАЃА ЗАПУСТЕН

Тоне во заборав историскиот Споменик на Преспанското советување подигнат пред 45 години во Отешево, Преспа, во чест на состанокот од 1943 година кој и ...
ПРАТЕНИК НА СИРИЗА НА МАКЕДОНСКИ ЈАЗИК ИМ СЕ ОБРАТИ НА „ПРИЈАТЕЛИТЕ ОД СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА“ ВО ГРЧКИОТ ПАРЛАМЕНТ

ПРАТЕНИК НА СИРИЗА НА МАКЕДОНСКИ ЈАЗИК ИМ СЕ ОБРАТИ НА „ПРИЈАТЕЛИТЕ ОД СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА“ ВО ГРЧКИОТ ПАРЛАМЕНТ

Пратеникот на грчката владејачка партија Сириза Јорго Урсузидис, денеска за време на расправата во  парламентот за недоверба на Владата на Алексис Цип ...
СПОМЕНИЦИТЕ ОД „СКОПЈЕ 2014“ НЕМА ДА ГИ УРИВАМЕ, ТУКУ ЌЕ ГИ НАРЕЧЕМЕ СО НИВНОТО ВИСТИНСКО ИМЕ, ВЕЛИ ВЛАДАТА

СПОМЕНИЦИТЕ ОД „СКОПЈЕ 2014“ НЕМА ДА ГИ УРИВАМЕ, ТУКУ ЌЕ ГИ НАРЕЧЕМЕ СО НИВНОТО ВИСТИНСКО ИМЕ, ВЕЛИ ВЛАДАТА

Спомениците на Александар Велики, Филип Втори и Олимпија во центарот на Скопје, кои беа поставени во рамки на проектот „Скопје 2014“ нема да се уриваа ...
ИВАНОВ ГО НАПУШТИ СОСТАНОКОТ СО ЗАЕВ И ДИМИТРОВ ЗА ДОГОВОРОТ ЗА ИМЕТО

ИВАНОВ ГО НАПУШТИ СОСТАНОКОТ СО ЗАЕВ И ДИМИТРОВ ЗА ДОГОВОРОТ ЗА ИМЕТО

Претседателот Ѓорге Иванов не сакал да ја слуша содржината на договорот со Грција од премиерот Зоран Заев и министерот за надворешни работи Никола Дим ...
ШТО ДОГОВОРИЈА ПРЕМИЕРИТЕ ЗАЕВ И ЦИПРАС ЗА РЕШАВАЊЕ НА СПОРОТ ЗА ИМЕТО

ШТО ДОГОВОРИЈА ПРЕМИЕРИТЕ ЗАЕВ И ЦИПРАС ЗА РЕШАВАЊЕ НА СПОРОТ ЗА ИМЕТО

Премиерот Зоран Заев и министерот за надворешни работи Никола Димитров денес во 10 часот ќе го информираат претседателот Ѓорге Иванов за постигнатиот ...
1 2 3 4 7 20 / 67 НАПИСИ