Таг: Стокхолм

1 2 10 / 12 НАПИСИ
НА СТОКХОЛМСКА ВО СКОПЈЕ И ВО ДЕТСКАТА БОЛНИЦА КОЗЛЕ АМБАСАДАТА НА ШВЕДСКА ГО ОДБЕЛЕЖА НАЦИОНАЛНИОТ ДЕН КАКО ПОТСЕТНИК НА СОЛИДАРНОСТА ПО ЗЕМЈОТРЕСОТ

НА СТОКХОЛМСКА ВО СКОПЈЕ И ВО ДЕТСКАТА БОЛНИЦА КОЗЛЕ АМБАСАДАТА НА ШВЕДСКА ГО ОДБЕЛЕЖА НАЦИОНАЛНИОТ ДЕН КАКО ПОТСЕТНИК НА СОЛИДАРНОСТА ПО ЗЕМЈОТРЕСОТ

Со посета на детската болница „Козле“ и на улицата Стокхолмска во скопската населба Тафталиџе шведската амбасада во земјава годинава го прослави нацио ...
БРОНЗЕНИ СКУЛПТУРИ НА ДАЛИ УКРАДЕНИ ОД ШВЕДСКА ГАЛЕРИЈА

БРОНЗЕНИ СКУЛПТУРИ НА ДАЛИ УКРАДЕНИ ОД ШВЕДСКА ГАЛЕРИЈА

Шведската полиција соопшти дека најмалку двајца крадци украле предмети од уметничка галерија во Стокхолм, откако шведските медиуми објавија дека се ук ...
ШВЕДСКИОТ КРАЛСКИ ИНСТИТУТ ИЗРАБОТИ ПРОЕКТ ЗА ЕКО ГРЕЕЊЕ И ЛАДЕЊЕ НА БИТОЛСКАТА БОЛНИЦА

ШВЕДСКИОТ КРАЛСКИ ИНСТИТУТ ИЗРАБОТИ ПРОЕКТ ЗА ЕКО ГРЕЕЊЕ И ЛАДЕЊЕ НА БИТОЛСКАТА БОЛНИЦА

Клиничката болница од Битола која досега се грее на мазут, во иднина ќе треба да добие еколошки систем за греење, ладење и вентилација преку хибриден ...
НАД 20 ИЛЈАДИ ИЗЛЕГОА НА ПРОТЕСТ ПРОТИВ ТЕРОРИЗМОТ ВО СТОКХОЛМ

НАД 20 ИЛЈАДИ ИЗЛЕГОА НА ПРОТЕСТ ПРОТИВ ТЕРОРИЗМОТ ВО СТОКХОЛМ

Осомничениот за нападот со камион во Стокхолм требало да биде депортиран и имал екстремистички тендеции, соопшти шведската полиција. 39-годишен Узбеки ...
СТОКОВНАТА КУЌА СЕ ИЗВИНИ ОТИ САКАЛА СО ПОПУСТ ДА ЈА ПРОДАВА ОШТЕТЕНАТА СТОКА ОД НАПАДОТ ВО СТОКХОЛМ

СТОКОВНАТА КУЌА СЕ ИЗВИНИ ОТИ САКАЛА СО ПОПУСТ ДА ЈА ПРОДАВА ОШТЕТЕНАТА СТОКА ОД НАПАДОТ ВО СТОКХОЛМ

  Шведската стоковна куќа во Стокхолм во која што во петокот удри украден камион со пиво, при што четири лица загинаа, а 15 се повредени, дене ...
УЗБЕКИСТАНЕЦОТ ОСОМНИЧЕН ЗА НАПАДОТ ВО СТОКХОЛМ Ѝ БИЛ ПОЗНАТ НА ПОЛИЦИЈАТА

УЗБЕКИСТАНЕЦОТ ОСОМНИЧЕН ЗА НАПАДОТ ВО СТОКХОЛМ Ѝ БИЛ ПОЗНАТ НА ПОЛИЦИЈАТА

Човекот уапсен под сомнение за тероризам по нападот со камион во Стокхолм е од Узбекистан и им бил познат на разузнавачките служби, соопштија шведскит ...
ЧЕТИРИ МРТВИ, ЕДЕН УАПСЕН ПО ТЕРОРИСТИЧКИОТ НАПАД СО КАМИОН ВО СТОКХОЛМ

ЧЕТИРИ МРТВИ, ЕДЕН УАПСЕН ПО ТЕРОРИСТИЧКИОТ НАПАД СО КАМИОН ВО СТОКХОЛМ

Четири луѓе загинаа во терористичкиот напад во центарот на Стокхолм попладнево и најмалку 15 се повредени откако украден камион влета во група луѓе на ...
НАЈМАЛКУ 5 ЗАГИНАТИ ВО ТЕРОРИСТИЧКИОТ НАПАД СО КАМИОН ВО СТОКХОЛМ

НАЈМАЛКУ 5 ЗАГИНАТИ ВО ТЕРОРИСТИЧКИОТ НАПАД СО КАМИОН ВО СТОКХОЛМ

Камион влета во продавница во центарот на Стокхолм, убивајќи најмалку пет луѓе, јави шведската државна телевизија СВТ. Неколкумина други се повредени ...
КАМИОН СЕ ВТУРНА ВО ГРУПА ЛУЃЕ ВО СТОКХОЛМ, ИМА ЗАГИНАТИ

КАМИОН СЕ ВТУРНА ВО ГРУПА ЛУЃЕ ВО СТОКХОЛМ, ИМА ЗАГИНАТИ

Најмалку тројца луѓе се верува дека загинаа откако камион влета во толпа луѓе во Стокхолм, јавија локалните медиуми. Шведската полиција вели дека воз ...
БОБ ДИЛАН КОНЕЧНО ЌЕ ЈА ПРИМИ НОБЕЛОВАТА НАГРАДА ЗА ЛИТЕРАТУРА

БОБ ДИЛАН КОНЕЧНО ЌЕ ЈА ПРИМИ НОБЕЛОВАТА НАГРАДА ЗА ЛИТЕРАТУРА

Рок легендата Боб Дилан - добитникот на Нобеловата награда за литература во 2016 година, конечно ќе ја прими дипломата и Нобеловиот медал овој викенд, ...
1 2 10 / 12 НАПИСИ