Таг: Струмица

1 21 22 23 24 25 230 / 242 НАПИСИ
ЌЕ НЕМА АЈВАР АКО НЕ ПОМОГНЕ ВЛАДАТА

ЌЕ НЕМА АЈВАР АКО НЕ ПОМОГНЕ ВЛАДАТА

Бидејќи нема откуп, но поради и ниските понудени цени од трговците и преработувачите, црвената пиперка - ајварка во струмичко почна да скапува по ниви ...
БАРОКНАТА ЗГРАДА НА ДРЖАВНАТА АДМИНИСТРАЦИЈА ВО СТРУМИЦА ЗЈАЕ ПРАЗНА ПОЛОВИНА ГОДИНА

БАРОКНАТА ЗГРАДА НА ДРЖАВНАТА АДМИНИСТРАЦИЈА ВО СТРУМИЦА ЗЈАЕ ПРАЗНА ПОЛОВИНА ГОДИНА

Зградата на јавната администрација во Струмица фати пајажина, додека се чека во неа да се вселат вработените од подрачните единици на УЈП, Агенцијата ...
СТРУМИЧКИТЕ ЗЕМЈОДЕЛЦИ СЕ ОБЕДИНИЈА И НАЈАВИЈА ПРОТЕСТ ПОРАДИ ДВОЈНО ПОНИСКАТА ОТКУПНА ЦЕНА НА ПИПЕРКАТА

СТРУМИЧКИТЕ ЗЕМЈОДЕЛЦИ СЕ ОБЕДИНИЈА И НАЈАВИЈА ПРОТЕСТ ПОРАДИ ДВОЈНО ПОНИСКАТА ОТКУПНА ЦЕНА НА ПИПЕРКАТА

Струмичките земјоделци ќе излезат на протести доколку не се реализираат договорените откупни цени на градинарските индустриски култури посебно на црве ...
ЗИЈАХ СОКОЛОВИЌ Е НАЈДОБАР АКТЕР НА ФЕСТИВАЛОТ „РИСТО ШИШКОВ“

ЗИЈАХ СОКОЛОВИЌ Е НАЈДОБАР АКТЕР НА ФЕСТИВАЛОТ „РИСТО ШИШКОВ“

Босанскиот актер Зијах Соколовиќ, кој живее и работи во Австрија, ја освои наградата за најдобар актер на фестивалот „Ристо Шишков“, за улогата во пре ...
АЈВАРКАТА СЕ ПРОДАВА ЗА ПОЛА ЦЕНА ОД ДОГОВОРЕНАТА, ЗЕМЈОДЕЛЦИТЕ БАРААТ ПОМОШ ОД МИНИСТЕРОТ ЦВЕТКОВ

АЈВАРКАТА СЕ ПРОДАВА ЗА ПОЛА ЦЕНА ОД ДОГОВОРЕНАТА, ЗЕМЈОДЕЛЦИТЕ БАРААТ ПОМОШ ОД МИНИСТЕРОТ ЦВЕТКОВ

На терен ги нема договорените цени за откуп на црвена пиперка во струмичко, велат земјоделците кои деновиве своето производство го предаваат по цена о ...
СТРУМИЧКИ „ГРОЗД“ ПОЧНА ДА ГРАДИ ФАБРИКА ЗА ВОДА И ЛЕДЕНИ ЧАЕВИ ОД 3 МИЛИОНИ ЕВРА

СТРУМИЧКИ „ГРОЗД“ ПОЧНА ДА ГРАДИ ФАБРИКА ЗА ВОДА И ЛЕДЕНИ ЧАЕВИ ОД 3 МИЛИОНИ ЕВРА

До крајот на годината АД „Грозд“, познат по струмичката мастика и „струмка“, ќе почне со производство на негазирана вода и ледени чаеви, соопшти дирек ...
ВО СТРУМИЦА 20 ПРВАЧИЊА ПОМАЛКУ ОД ЛАНИ, 750 СЛОБОДНИ МЕСТА ВО ПРВА ГОДИНА СРЕДНО

ВО СТРУМИЦА 20 ПРВАЧИЊА ПОМАЛКУ ОД ЛАНИ, 750 СЛОБОДНИ МЕСТА ВО ПРВА ГОДИНА СРЕДНО

Во деветте основни училишта во Струмица денеска за првпат ученици станаа 550 деца. Ова е за 20 помалку, од ланските 570 првачиња, што значи речиси две ...
ЧОВЕК АНГЕЛ ВО ЧЕСТ НА ЗАГИНАТИТЕ ПИЛОТИ ВО СТРУМИЦА

ЧОВЕК АНГЕЛ ВО ЧЕСТ НА ЗАГИНАТИТЕ ПИЛОТИ ВО СТРУМИЦА

Човек ангел кој излегува од камен, а во раце држи скршена перка е идејното решение за спомен обележје за загинатите пилоти од хеликоптерската несреќа ...
И МЕНДУХ ТАЧИ ПОТВРДИ ДЕКА Е ВИКНАТ КАКО СВЕДОК ВО СЈО

И МЕНДУХ ТАЧИ ПОТВРДИ ДЕКА Е ВИКНАТ КАКО СВЕДОК ВО СЈО

Лидерот на ДПА Мендух Тачи в понеделник е викнат да даде исказ во СЈО, потврдија од партијата за САКАМДАКАЖАМ.МК. Во ДПА ни рекоа дека Тачи е повикан ...
СИЛВАНА БОНЕВА ЌЕ МУ ПРАВИ ДРУШТВО НА САМКА ИБРАИМОВСКИ НА РАСПИТ ВО СЈО

СИЛВАНА БОНЕВА ЌЕ МУ ПРАВИ ДРУШТВО НА САМКА ИБРАИМОВСКИ НА РАСПИТ ВО СЈО

И членот на Државната изборна комисија од ВМРО-ДПМНЕ Силвана Бонева в понеделник е викната заедно со претседателот на Партијата за целосна еманципациј ...
1 21 22 23 24 25 230 / 242 НАПИСИ