Таг: Струмица

1 23 24 25242 / 242 НАПИСИ
ПРОТЕСТИТЕ ВО СКОПЈЕ, БИТОЛА И СТРУМИЦА ЗАВРШИЈА БЕЗ ИНЦИДЕНТИ

ПРОТЕСТИТЕ ВО СКОПЈЕ, БИТОЛА И СТРУМИЦА ЗАВРШИЈА БЕЗ ИНЦИДЕНТИ

Протестите во Скопје, Битола и Струмица поминаа мирно. Демонстрантите кои во Скопје бараа оставка од претседателот Иванов, формирање експертска вла ...
ЗАВРШИ ПРОТЕСТОТ ВО СТРУМИЦА

ЗАВРШИ ПРОТЕСТОТ ВО СТРУМИЦА

Под мотото ,,Слободни избори, криминалците зад решетки“ и стотици граѓани од Струмица вечерва протестираа против одлуката на Претседателот на државата ...
1 23 24 25242 / 242 НАПИСИ