Таг: Струмица

1 22 23 24 25 240 / 241 НАПИСИ
НЕ ВЕРУВАВ ДЕКА СО ТРЧАЊЕ ПО ПОЛСКИ ПАТИШТА ЌЕ СТИГНАМ ДО ОЛИМПИЈАДА, СОНОТ НА РИСТЕ ПАНДЕВ СЕ ОСТВАРИ

НЕ ВЕРУВАВ ДЕКА СО ТРЧАЊЕ ПО ПОЛСКИ ПАТИШТА ЌЕ СТИГНАМ ДО ОЛИМПИЈАДА, СОНОТ НА РИСТЕ ПАНДЕВ СЕ ОСТВАРИ

Сонот на атлетичарот Ристе Пандев од струмичко Ново Коњарево да настапи на Олимписки игри се оствари. 22-годишниот спринтер деновиве ќе трча на 100 ме ...
СТРУМИЦА СЕ ОТКАЖА ОД ЗАДОЛЖУВАЊЕ ЗА ГАСИФИКАЦИЈАТА

СТРУМИЦА СЕ ОТКАЖА ОД ЗАДОЛЖУВАЊЕ ЗА ГАСИФИКАЦИЈАТА

Општина Струмица го повлече барањето за кредитно задолжување во висина од 43 милиони денари, средства кои беа планирани за проширување на гасоводната ...
СУБВЕНЦИИТЕ ЗА ЗЕМЈОДЕЛСКИ ПРОИЗВОДИ УШТЕ НЕ СЕ ЦЕЛОСНО ИСПЛАТЕНИ

СУБВЕНЦИИТЕ ЗА ЗЕМЈОДЕЛСКИ ПРОИЗВОДИ УШТЕ НЕ СЕ ЦЕЛОСНО ИСПЛАТЕНИ

Субвенциите за земјоделците од ланската производствена сезона се уште целосно не се иплатени, обвинуваат од Сојузот на синдикати на земјоделски произв ...
ДВЕ ГОДИНИ НЕМА КРИВИЧНА ОДГОВОРНОСТ ЗА ХЕЛИКОПТЕРСКАТА НЕСРЕЌА ВО СТРУМИЦА

ДВЕ ГОДИНИ НЕМА КРИВИЧНА ОДГОВОРНОСТ ЗА ХЕЛИКОПТЕРСКАТА НЕСРЕЌА ВО СТРУМИЦА

Две години по хеликоптерската несреќа во Струмица, во која загинаа четворица службеници на МВР, истрагата се уште нема утврдено кривична одговорност з ...
НЕМА ДЕЦА ЗА СРЕДНИТЕ ШКОЛИ ВО СТРУМИЦА

НЕМА ДЕЦА ЗА СРЕДНИТЕ ШКОЛИ ВО СТРУМИЦА

Само 380 ученици од планираните 1.240 се запишаа во прва година во Струмица на првиот уписен рок, што е далеку од бројката за пополнување на 37-те пар ...
ШАТОРИ И ШАРЕНИ СТРУМИЧКИТЕ УЛИЦИ НА ПРОТЕСТОТ ПРОТИВ ИЗБОРИТЕ

ШАТОРИ И ШАРЕНИ СТРУМИЧКИТЕ УЛИЦИ НА ПРОТЕСТОТ ПРОТИВ ИЗБОРИТЕ

Струмичани и вечерва протестираа во знакот на Шарената револуција барајки одложување на изборите и повлекување на аблоцијата од страна на претседатело ...
СТРУМИЧКИТЕ ПАЛМИ СО ТРАНСПАРЕНТИ ОД ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА

СТРУМИЧКИТЕ ПАЛМИ СО ТРАНСПАРЕНТИ ОД ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА

Палмите во центарот на Струмица, утрово осамнаа со напишани пораки како револт на струмичани од неповлекувањето на одлуката за аболиција од страна на ...
СО БОЕЊЕ НА КАНЦЕЛАРИЈАТА НА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ЗАВРШИ ПРОТЕСТОТ ВО СКОПЈЕ

СО БОЕЊЕ НА КАНЦЕЛАРИЈАТА НА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ЗАВРШИ ПРОТЕСТОТ ВО СКОПЈЕ

Демонстрациите во Скопје завршија со боење на бараката каде што е сместена градската администрација и Кабинетот на градоначалникот на Скопје Коце Трај ...
ОСУМ ДЕНА ПРОТЕСТИ БЕЗ СЕНДВИЧИ

ОСУМ ДЕНА ПРОТЕСТИ БЕЗ СЕНДВИЧИ

Вчера во Скопје осми ден маршираа илјадници демонстранти, а се протестираше и во Прилеп, Струмица, Кочани, Куманово, Велес и Битола. Во Скопје и вч ...
ПРОТЕСТИТЕ ВО СКОПЈЕ, БИТОЛА И СТРУМИЦА ЗАВРШИЈА БЕЗ ИНЦИДЕНТИ

ПРОТЕСТИТЕ ВО СКОПЈЕ, БИТОЛА И СТРУМИЦА ЗАВРШИЈА БЕЗ ИНЦИДЕНТИ

Протестите во Скопје, Битола и Струмица поминаа мирно. Демонстрантите кои во Скопје бараа оставка од претседателот Иванов, формирање експертска вла ...
1 22 23 24 25 240 / 241 НАПИСИ