Таг: Струмица

1 20 21 22 23 24 25 220 / 242 НАПИСИ
ОД СИТЕ ЦРКВИ ВО СТРУМИЦА, ЗА КРШТЕВКА НАПЛАЌА САМО ПРАВОСЛАВНАТА

ОД СИТЕ ЦРКВИ ВО СТРУМИЦА, ЗА КРШТЕВКА НАПЛАЌА САМО ПРАВОСЛАВНАТА

Македонската православна црква (МПЦ-ОА), Католичката и Евангелско-Методистичката се трите најголеми цркви во Струмица, каде верниците се молат, но и г ...

ВАНЃА И КОЊОТ

1 Додека Америка уште спиеше, а Јапонија се спремаше да си легне, јас се разбудив во Македонија, една од најразвиените земји во светот. Така пишуваше ...
СТРУМИЦА ЌЕ ГРАДИ СПОМЕНИК НА БАБА ВАНЃА, ИЗГЛАСАА СОВЕТНИЦИТЕ ПО ПОВОД СВЕТА ПЕТКА

СТРУМИЦА ЌЕ ГРАДИ СПОМЕНИК НА БАБА ВАНЃА, ИЗГЛАСАА СОВЕТНИЦИТЕ ПО ПОВОД СВЕТА ПЕТКА

Советниците на општина Струмица ја прифатија иницијативата на група граѓани да се подигне спомен обележје на претскажувачката баба Ванѓа која е родена ...
ПО 20 ГОДИНИ ПАУЗА ПОЧНА ДА СЕ ГРАДИ ПРЕЧИСТИТЕЛНАТА СТАНИЦА ВО СТРУМИЦА

ПО 20 ГОДИНИ ПАУЗА ПОЧНА ДА СЕ ГРАДИ ПРЕЧИСТИТЕЛНАТА СТАНИЦА ВО СТРУМИЦА

Германската компанија „Вете Е“ заедно со македонската „Вардар градба“ ги почнаа работите за изградба на пречистителната станица во Струмица, каде ќе с ...
НИКОЈ НЕ САДИ ПЧЕНИЦА ВО СТРУМИЧКО ОТИ ОТКУПНАТА ЦЕНА Е ПРЕНИСКА

НИКОЈ НЕ САДИ ПЧЕНИЦА ВО СТРУМИЧКО ОТИ ОТКУПНАТА ЦЕНА Е ПРЕНИСКА

Во струмичко никој не планира да сади пченица за продажба, оти велат дека последниве години откупните цени биле понижувачки. Во екот на есенската сеид ...
ПЈАЧЕНЦА СТАНА СТРУМИЧЕНЦА СО 10.000 СТРУМИЧАНИ ИСЕЛЕНИ СО БУГАРСКИ ПАСОШ

ПЈАЧЕНЦА СТАНА СТРУМИЧЕНЦА СО 10.000 СТРУМИЧАНИ ИСЕЛЕНИ СО БУГАРСКИ ПАСОШ

Салата при Домот на АРМ во Струмица викендов беше претесна за сите кои сакаа да присуствуваат на Неделата на италијанскиот јазик и култура, што секоја ...
200 СТРУМИЧКИ ТУТУНАРИ НЕ ГИ ДОБИЛЕ ЛАНСКИТЕ СУБВЕНЦИИ, А ПЛАТИЛЕ ДАВАЧКИ

200 СТРУМИЧКИ ТУТУНАРИ НЕ ГИ ДОБИЛЕ ЛАНСКИТЕ СУБВЕНЦИИ, А ПЛАТИЛЕ ДАВАЧКИ

Околу 200 струмички тутунопроизводители сѐ уште ги немат добиено субвенциите од лани. Тутунарите реагираат дека им биле подмирени сите давачки кон држ ...
ПОМОШ ВО ХРАНА ЗА СТОТИНА ДОМАЌИНСТВА ШТО ГЛАДУВААТ ВО СТРУМИЦА

ПОМОШ ВО ХРАНА ЗА СТОТИНА ДОМАЌИНСТВА ШТО ГЛАДУВААТ ВО СТРУМИЦА

Стотина домакинства од Струмица кои секојдневно се соочуваат со глад и сиромаштија добија пакети со прехрамбени производи по повод Меѓународниот ден н ...
АКО ТРЕБА ЌЕ ДОНЕСЕМЕ И ДЕЦА – СТРУМИЧКА ПАРОДИЈА НА ПРОЕКТОТ НА ГРУЕВСКИ ЗА 140 ГРАДИНКИ

АКО ТРЕБА ЌЕ ДОНЕСЕМЕ И ДЕЦА – СТРУМИЧКА ПАРОДИЈА НА ПРОЕКТОТ НА ГРУЕВСКИ ЗА 140 ГРАДИНКИ

Членови на струмичките граѓански здруженија изведоа пародија за најавениот проект на лидерот на ВМРО ДПМНЕ Никола Груевски за изградба на 140 нови дет ...
Ѝ КАЖУВААТ „НЕ“ НА ДРОГАТА СО ПРОИЗВОДСТВО НА ОРГАНСКА ХРАНА

Ѝ КАЖУВААТ „НЕ“ НА ДРОГАТА СО ПРОИЗВОДСТВО НА ОРГАНСКА ХРАНА

,,Ми беше преку глава од животот со дрога. Свесен бев дека нема да издржам уште долго ако останев на хероин. Сакав да ставам крај на таквиот живот, но ...
1 20 21 22 23 24 25 220 / 242 НАПИСИ