Таг: Струмица

1 18 19 20198 / 198 НАПИСИ
ДВЕ ГОДИНИ НЕМА КРИВИЧНА ОДГОВОРНОСТ ЗА ХЕЛИКОПТЕРСКАТА НЕСРЕЌА ВО СТРУМИЦА

ДВЕ ГОДИНИ НЕМА КРИВИЧНА ОДГОВОРНОСТ ЗА ХЕЛИКОПТЕРСКАТА НЕСРЕЌА ВО СТРУМИЦА

Две години по хеликоптерската несреќа во Струмица, во која загинаа четворица службеници на МВР, истрагата се уште нема утврдено кривична одговорност з ...
НЕМА ДЕЦА ЗА СРЕДНИТЕ ШКОЛИ ВО СТРУМИЦА

НЕМА ДЕЦА ЗА СРЕДНИТЕ ШКОЛИ ВО СТРУМИЦА

Само 380 ученици од планираните 1.240 се запишаа во прва година во Струмица на првиот уписен рок, што е далеку од бројката за пополнување на 37-те пар ...
ШАТОРИ И ШАРЕНИ СТРУМИЧКИТЕ УЛИЦИ НА ПРОТЕСТОТ ПРОТИВ ИЗБОРИТЕ

ШАТОРИ И ШАРЕНИ СТРУМИЧКИТЕ УЛИЦИ НА ПРОТЕСТОТ ПРОТИВ ИЗБОРИТЕ

Струмичани и вечерва протестираа во знакот на Шарената револуција барајки одложување на изборите и повлекување на аблоцијата од страна на претседатело ...
СТРУМИЧКИТЕ ПАЛМИ СО ТРАНСПАРЕНТИ ОД ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА

СТРУМИЧКИТЕ ПАЛМИ СО ТРАНСПАРЕНТИ ОД ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА

Палмите во центарот на Струмица, утрово осамнаа со напишани пораки како револт на струмичани од неповлекувањето на одлуката за аболиција од страна на ...
СО БОЕЊЕ НА КАНЦЕЛАРИЈАТА НА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ЗАВРШИ ПРОТЕСТОТ ВО СКОПЈЕ

СО БОЕЊЕ НА КАНЦЕЛАРИЈАТА НА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ЗАВРШИ ПРОТЕСТОТ ВО СКОПЈЕ

Демонстрациите во Скопје завршија со боење на бараката каде што е сместена градската администрација и Кабинетот на градоначалникот на Скопје Коце Трај ...
ОСУМ ДЕНА ПРОТЕСТИ БЕЗ СЕНДВИЧИ

ОСУМ ДЕНА ПРОТЕСТИ БЕЗ СЕНДВИЧИ

Вчера во Скопје осми ден маршираа илјадници демонстранти, а се протестираше и во Прилеп, Струмица, Кочани, Куманово, Велес и Битола. Во Скопје и вч ...
ПРОТЕСТИТЕ ВО СКОПЈЕ, БИТОЛА И СТРУМИЦА ЗАВРШИЈА БЕЗ ИНЦИДЕНТИ

ПРОТЕСТИТЕ ВО СКОПЈЕ, БИТОЛА И СТРУМИЦА ЗАВРШИЈА БЕЗ ИНЦИДЕНТИ

Протестите во Скопје, Битола и Струмица поминаа мирно. Демонстрантите кои во Скопје бараа оставка од претседателот Иванов, формирање експертска вла ...
ЗАВРШИ ПРОТЕСТОТ ВО СТРУМИЦА

ЗАВРШИ ПРОТЕСТОТ ВО СТРУМИЦА

Под мотото ,,Слободни избори, криминалците зад решетки“ и стотици граѓани од Струмица вечерва протестираа против одлуката на Претседателот на државата ...
1 18 19 20198 / 198 НАПИСИ