Таг: субвенции

1 11 12 13 14 130 / 132 НАПИСИ
АКО ИЗЛЕЗЕТЕ НА ПРОТЕСТ, НЕМА СУБВЕНЦИИ, СТРУМИЧКИТЕ ЗЕМЈОДЕЛЦИ СЕ ЖАЛАТ НА ПРИТИСОЦИ

АКО ИЗЛЕЗЕТЕ НА ПРОТЕСТ, НЕМА СУБВЕНЦИИ, СТРУМИЧКИТЕ ЗЕМЈОДЕЛЦИ СЕ ЖАЛАТ НА ПРИТИСОЦИ

Струмичките земјоделци револтирани што на нивните сметки ги нема субвенциите излегоа на протест пред подрачната единица на Mинистерството за земјоделс ...
ВЛАСТИТЕ ДА ГИ ОДБЛОКИРААТ СУБВЕНЦИИТЕ, АПЕЛИРААТ СТРУМИЧКИТЕ ЗЕМЈОДЕЛЦИ

ВЛАСТИТЕ ДА ГИ ОДБЛОКИРААТ СУБВЕНЦИИТЕ, АПЕЛИРААТ СТРУМИЧКИТЕ ЗЕМЈОДЕЛЦИ

Земјоделските здруженија од струмичко инсистираат надлежните да најдат решение за деблокада на исплатата на субвенциите од минатата година. Поради нем ...
СНЕМА ПЕЛЕТИ ЗА ГРЕЕЊЕ, РАСПРОДАДЕНИ И ОНИЕ КОИ ДОПРВА ТРЕБА ДА СЕ УВЕЗАТ

СНЕМА ПЕЛЕТИ ЗА ГРЕЕЊЕ, РАСПРОДАДЕНИ И ОНИЕ КОИ ДОПРВА ТРЕБА ДА СЕ УВЕЗАТ

Пелети за греење нема каде се купат. Иако Владата, Министерството за животна средина и Град Скопје, посебно оваа грејна сезона, ги промовираа како поз ...
ВО КАВАДАРЦИ НЕ СЕ ДИШЕ ОТИ РАКИЈА СЕ ПЕЧЕ СО ГОРЕЊЕ ГУМА

ВО КАВАДАРЦИ НЕ СЕ ДИШЕ ОТИ РАКИЈА СЕ ПЕЧЕ СО ГОРЕЊЕ ГУМА

Во Кавадарци синоќа не се дишеше. Воздухот лути на очите и гуши на грлото, а жителите велат дека почувствувале мирис од чад на гума. Дека ситуацијата ...
СМЕ ГИ ОБОГАТИЛЕ СТРАНСКИТЕ ИНВЕСТИТОРИ, СМЕ ИМ ДАЛЕ 159 МИЛИОНИ ЕВРА, А ВО ПЛАТИ ВРАТИЛЕ 92 МИЛИОНИ ЕВРА

СМЕ ГИ ОБОГАТИЛЕ СТРАНСКИТЕ ИНВЕСТИТОРИ, СМЕ ИМ ДАЛЕ 159 МИЛИОНИ ЕВРА, А ВО ПЛАТИ ВРАТИЛЕ 92 МИЛИОНИ ЕВРА

Субвенциите кои државата ги дала за привлекување и за поддршка на странските инвестиции од 159 милиони евра се значајно повисоки од платите кои овие ф ...
ДА СЕ УКИНАТ СУБВЕНЦИИТЕ ЗА КОМПАНИИТЕ ОД ЗОНИТЕ ЗА ДА НЕ КОЛАБИРА ПЕНЗИСКИОТ ФОНД, ПРЕДЛАГА РАФАЈЛОВСКИ ОД СТОПАНСКАТА КОМОРА

ДА СЕ УКИНАТ СУБВЕНЦИИТЕ ЗА КОМПАНИИТЕ ОД ЗОНИТЕ ЗА ДА НЕ КОЛАБИРА ПЕНЗИСКИОТ ФОНД, ПРЕДЛАГА РАФАЈЛОВСКИ ОД СТОПАНСКАТА КОМОРА

Да престане субвенционирањето на придонесите на компаниите од зоните и следните 10 години вработувањето во администрацијата да биде строго контролиран ...
БУГАРСКИТЕ ПАСОШИ ГИ ЗАПУСТИЈА НИВИТЕ ВО СТРУМИЧКО

БУГАРСКИТЕ ПАСОШИ ГИ ЗАПУСТИЈА НИВИТЕ ВО СТРУМИЧКО

Последниве години во струмичко се зголемува бројот на земјоделски површини кои не се обработуваат. Место градинарски производи или овошни насади, ниви ...
200 СТРУМИЧКИ ТУТУНАРИ НЕ ГИ ДОБИЛЕ ЛАНСКИТЕ СУБВЕНЦИИ, А ПЛАТИЛЕ ДАВАЧКИ

200 СТРУМИЧКИ ТУТУНАРИ НЕ ГИ ДОБИЛЕ ЛАНСКИТЕ СУБВЕНЦИИ, А ПЛАТИЛЕ ДАВАЧКИ

Околу 200 струмички тутунопроизводители сѐ уште ги немат добиено субвенциите од лани. Тутунарите реагираат дека им биле подмирени сите давачки кон држ ...
ПРЕМИЕРОТ ДИМИТРИЕВ НАЈАВИ СУБВЕНЦИИ И ВРАБОТУВАЊА И ВО 100-ТЕ ДЕНА ПРЕД ИЗБОРИ

ПРЕМИЕРОТ ДИМИТРИЕВ НАЈАВИ СУБВЕНЦИИ И ВРАБОТУВАЊА И ВО 100-ТЕ ДЕНА ПРЕД ИЗБОРИ

Премиерот Емил Димитриев ги предложи за министри за внатрешни работи Оливер Спасовски и за труд и социјална политика Фросина Ременски на штотуку почна ...
БИТОЛЧАНИ БАРААТ СУБВЕНЦИИ ЗА ЗАШТИТА НА СТАРОГРАДСКАТА АРХИТЕКТУРА

БИТОЛЧАНИ БАРААТ СУБВЕНЦИИ ЗА ЗАШТИТА НА СТАРОГРАДСКАТА АРХИТЕКТУРА

Експерти од битолскиот Завод и Музеј, лани, предложиле да се намали ДДВ на градежните материјали за обнова на споменичните целини, но предлогот бил от ...
1 11 12 13 14 130 / 132 НАПИСИ