Таг: субвенции

1 12 13 14135 / 135 НАПИСИ
200 СТРУМИЧКИ ТУТУНАРИ НЕ ГИ ДОБИЛЕ ЛАНСКИТЕ СУБВЕНЦИИ, А ПЛАТИЛЕ ДАВАЧКИ

200 СТРУМИЧКИ ТУТУНАРИ НЕ ГИ ДОБИЛЕ ЛАНСКИТЕ СУБВЕНЦИИ, А ПЛАТИЛЕ ДАВАЧКИ

Околу 200 струмички тутунопроизводители сѐ уште ги немат добиено субвенциите од лани. Тутунарите реагираат дека им биле подмирени сите давачки кон држ ...
ПРЕМИЕРОТ ДИМИТРИЕВ НАЈАВИ СУБВЕНЦИИ И ВРАБОТУВАЊА И ВО 100-ТЕ ДЕНА ПРЕД ИЗБОРИ

ПРЕМИЕРОТ ДИМИТРИЕВ НАЈАВИ СУБВЕНЦИИ И ВРАБОТУВАЊА И ВО 100-ТЕ ДЕНА ПРЕД ИЗБОРИ

Премиерот Емил Димитриев ги предложи за министри за внатрешни работи Оливер Спасовски и за труд и социјална политика Фросина Ременски на штотуку почна ...
БИТОЛЧАНИ БАРААТ СУБВЕНЦИИ ЗА ЗАШТИТА НА СТАРОГРАДСКАТА АРХИТЕКТУРА

БИТОЛЧАНИ БАРААТ СУБВЕНЦИИ ЗА ЗАШТИТА НА СТАРОГРАДСКАТА АРХИТЕКТУРА

Експерти од битолскиот Завод и Музеј, лани, предложиле да се намали ДДВ на градежните материјали за обнова на споменичните целини, но предлогот бил от ...
СУБВЕНЦИИТЕ ЗА ЗЕМЈОДЕЛСКИ ПРОИЗВОДИ УШТЕ НЕ СЕ ЦЕЛОСНО ИСПЛАТЕНИ

СУБВЕНЦИИТЕ ЗА ЗЕМЈОДЕЛСКИ ПРОИЗВОДИ УШТЕ НЕ СЕ ЦЕЛОСНО ИСПЛАТЕНИ

Субвенциите за земјоделците од ланската производствена сезона се уште целосно не се иплатени, обвинуваат од Сојузот на синдикати на земјоделски произв ...
АВСТРИСКАТА АВИОКОМПАНИЈА ЈА ОБВИНИ МАКЕДОНСКАТА ВЛАДА ЗА ПОТТИКНУВАЊЕ НЕЛОЈАЛНА КОНКУРЕНЦИЈА

АВСТРИСКАТА АВИОКОМПАНИЈА ЈА ОБВИНИ МАКЕДОНСКАТА ВЛАДА ЗА ПОТТИКНУВАЊЕ НЕЛОЈАЛНА КОНКУРЕНЦИЈА

Претставник на австриската авиокомпанија Остриан ерлајнс, дел од групацијата Луфтханза вчера ја обвини македонската влада дека поттикнува нелојална ко ...
1 12 13 14135 / 135 НАПИСИ