Таг: субвенции

1 14 15 16159 / 159 НАПИСИ
ВО КАВАДАРЦИ НЕ СЕ ДИШЕ ОТИ РАКИЈА СЕ ПЕЧЕ СО ГОРЕЊЕ ГУМА

ВО КАВАДАРЦИ НЕ СЕ ДИШЕ ОТИ РАКИЈА СЕ ПЕЧЕ СО ГОРЕЊЕ ГУМА

Во Кавадарци синоќа не се дишеше. Воздухот лути на очите и гуши на грлото, а жителите велат дека почувствувале мирис од чад на гума. Дека ситуацијата ...
СМЕ ГИ ОБОГАТИЛЕ СТРАНСКИТЕ ИНВЕСТИТОРИ, СМЕ ИМ ДАЛЕ 159 МИЛИОНИ ЕВРА, А ВО ПЛАТИ ВРАТИЛЕ 92 МИЛИОНИ ЕВРА

СМЕ ГИ ОБОГАТИЛЕ СТРАНСКИТЕ ИНВЕСТИТОРИ, СМЕ ИМ ДАЛЕ 159 МИЛИОНИ ЕВРА, А ВО ПЛАТИ ВРАТИЛЕ 92 МИЛИОНИ ЕВРА

Субвенциите кои државата ги дала за привлекување и за поддршка на странските инвестиции од 159 милиони евра се значајно повисоки од платите кои овие ф ...
ДА СЕ УКИНАТ СУБВЕНЦИИТЕ ЗА КОМПАНИИТЕ ОД ЗОНИТЕ ЗА ДА НЕ КОЛАБИРА ПЕНЗИСКИОТ ФОНД, ПРЕДЛАГА РАФАЈЛОВСКИ ОД СТОПАНСКАТА КОМОРА

ДА СЕ УКИНАТ СУБВЕНЦИИТЕ ЗА КОМПАНИИТЕ ОД ЗОНИТЕ ЗА ДА НЕ КОЛАБИРА ПЕНЗИСКИОТ ФОНД, ПРЕДЛАГА РАФАЈЛОВСКИ ОД СТОПАНСКАТА КОМОРА

Да престане субвенционирањето на придонесите на компаниите од зоните и следните 10 години вработувањето во администрацијата да биде строго контролиран ...
БУГАРСКИТЕ ПАСОШИ ГИ ЗАПУСТИЈА НИВИТЕ ВО СТРУМИЧКО

БУГАРСКИТЕ ПАСОШИ ГИ ЗАПУСТИЈА НИВИТЕ ВО СТРУМИЧКО

Последниве години во струмичко се зголемува бројот на земјоделски површини кои не се обработуваат. Место градинарски производи или овошни насади, ниви ...
200 СТРУМИЧКИ ТУТУНАРИ НЕ ГИ ДОБИЛЕ ЛАНСКИТЕ СУБВЕНЦИИ, А ПЛАТИЛЕ ДАВАЧКИ

200 СТРУМИЧКИ ТУТУНАРИ НЕ ГИ ДОБИЛЕ ЛАНСКИТЕ СУБВЕНЦИИ, А ПЛАТИЛЕ ДАВАЧКИ

Околу 200 струмички тутунопроизводители сѐ уште ги немат добиено субвенциите од лани. Тутунарите реагираат дека им биле подмирени сите давачки кон држ ...
ПРЕМИЕРОТ ДИМИТРИЕВ НАЈАВИ СУБВЕНЦИИ И ВРАБОТУВАЊА И ВО 100-ТЕ ДЕНА ПРЕД ИЗБОРИ

ПРЕМИЕРОТ ДИМИТРИЕВ НАЈАВИ СУБВЕНЦИИ И ВРАБОТУВАЊА И ВО 100-ТЕ ДЕНА ПРЕД ИЗБОРИ

Премиерот Емил Димитриев ги предложи за министри за внатрешни работи Оливер Спасовски и за труд и социјална политика Фросина Ременски на штотуку почна ...
БИТОЛЧАНИ БАРААТ СУБВЕНЦИИ ЗА ЗАШТИТА НА СТАРОГРАДСКАТА АРХИТЕКТУРА

БИТОЛЧАНИ БАРААТ СУБВЕНЦИИ ЗА ЗАШТИТА НА СТАРОГРАДСКАТА АРХИТЕКТУРА

Експерти од битолскиот Завод и Музеј, лани, предложиле да се намали ДДВ на градежните материјали за обнова на споменичните целини, но предлогот бил от ...
СУБВЕНЦИИТЕ ЗА ЗЕМЈОДЕЛСКИ ПРОИЗВОДИ УШТЕ НЕ СЕ ЦЕЛОСНО ИСПЛАТЕНИ

СУБВЕНЦИИТЕ ЗА ЗЕМЈОДЕЛСКИ ПРОИЗВОДИ УШТЕ НЕ СЕ ЦЕЛОСНО ИСПЛАТЕНИ

Субвенциите за земјоделците од ланската производствена сезона се уште целосно не се иплатени, обвинуваат од Сојузот на синдикати на земјоделски произв ...
АВСТРИСКАТА АВИОКОМПАНИЈА ЈА ОБВИНИ МАКЕДОНСКАТА ВЛАДА ЗА ПОТТИКНУВАЊЕ НЕЛОЈАЛНА КОНКУРЕНЦИЈА

АВСТРИСКАТА АВИОКОМПАНИЈА ЈА ОБВИНИ МАКЕДОНСКАТА ВЛАДА ЗА ПОТТИКНУВАЊЕ НЕЛОЈАЛНА КОНКУРЕНЦИЈА

Претставник на австриската авиокомпанија Остриан ерлајнс, дел од групацијата Луфтханза вчера ја обвини македонската влада дека поттикнува нелојална ко ...
1 14 15 16159 / 159 НАПИСИ