Таг: СЗО

1 2 3 10 / 30 НАПИСИ
НЕ  Е ВРЕМЕ ЗА ОЛЕСНУВАЊЕ НА МЕРКИТЕ, ОТВОРАЊЕТО НА ГРАНИЦИТЕ Е ТЕШКА ОДЛУКА, РЕЧЕ ВО СКОПЈЕ ФАБИО СКАНО ОД СЗО

НЕ Е ВРЕМЕ ЗА ОЛЕСНУВАЊЕ НА МЕРКИТЕ, ОТВОРАЊЕТО НА ГРАНИЦИТЕ Е ТЕШКА ОДЛУКА, РЕЧЕ ВО СКОПЈЕ ФАБИО СКАНО ОД СЗО

Отворањето на границите е тешка одлука, рече денеска во Скопје д-р Фабио Скано, советник на регионалниот директор на Светската здравствена организациј ...
ВМРО-ДПМНЕ Е ПРОТИВ ДЕЗИНФЕКЦИЈА НА ОХРИД ОТИ ГО ЗАГАДУВА ЕЗЕРОТО

ВМРО-ДПМНЕ Е ПРОТИВ ДЕЗИНФЕКЦИЈА НА ОХРИД ОТИ ГО ЗАГАДУВА ЕЗЕРОТО

Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ од Охрид е против темелната дезинфекција на градот заради заштита од ширење на коронавирусот, што локалната власт ја ...
СЗО ГО ПОВЛЕЧЕ СВОЕТО ТВРДЕЊЕ ДЕКА ЛИЦАТА БЕЗ СИМПТОМИ МНОГУ РЕТКО ГО ПРЕНЕСУВААТ КОРОНАВИРУСОТ

СЗО ГО ПОВЛЕЧЕ СВОЕТО ТВРДЕЊЕ ДЕКА ЛИЦАТА БЕЗ СИМПТОМИ МНОГУ РЕТКО ГО ПРЕНЕСУВААТ КОРОНАВИРУСОТ

Марија фан Керкхове, водечкиот експерт за КОВИД-19 во Светската здравствена организација, го повлече своето претходно тврдење дека случаите на пренесу ...
ЗАРАЗЕНИТЕ ЛИЦА БЕЗ СИМПТОМИ РЕТКО ГО ПРЕНЕСУВААТ КОРОНАВИРУСОТ, ВЕЛИ СЗО

ЗАРАЗЕНИТЕ ЛИЦА БЕЗ СИМПТОМИ РЕТКО ГО ПРЕНЕСУВААТ КОРОНАВИРУСОТ, ВЕЛИ СЗО

Светската здравствена организација верува дека пренесувањето на коронавирусот од лицата кои немаат симптоми е ретко, и покрај предупредувањата на број ...
СЗО ГО ПРОМЕНИ МИСЛЕЊЕТО И ПРЕПОРАЧА ДА СЕ НОСИ МАСКА НА ЈАВНИ МЕСТА

СЗО ГО ПРОМЕНИ МИСЛЕЊЕТО И ПРЕПОРАЧА ДА СЕ НОСИ МАСКА НА ЈАВНИ МЕСТА

Светската здравствена организација го промени своето мислење за заштитните маски и кажа дека тие би требало да се носат во јавност за да се спречи шир ...
СЕРТИФИКАТОР ЗА КООРДИНАТОР

СЕРТИФИКАТОР ЗА КООРДИНАТОР

1 Во моментот кога ќе одлучиш да жртвуваш наука и експертиза за да купуваш души, ќе ти се случи она што сега ѝ се случува на Македонија. Да биде најпо ...
САД ГИ ПРЕКИНУВААТ СИТЕ ВРСКИ СО СЗО, ОБЈАВИ ТРАМП

САД ГИ ПРЕКИНУВААТ СИТЕ ВРСКИ СО СЗО, ОБЈАВИ ТРАМП

Доналд Трамп објави дека САД ги прекинуваат сите односи со Светската здравствена организација, изјавувајќи дека таа не успеала соодветно да одговори н ...
ЈУЖНА АМЕРИКА Е НОВ ЕПИЦЕНТАР НА ПАНДЕМИЈАТА НА КОВИД-19, ДНЕВНО ИМА ПОВЕЌЕ НОВИ СЛУЧАИ ОД САД И ЕВРОПА

ЈУЖНА АМЕРИКА Е НОВ ЕПИЦЕНТАР НА ПАНДЕМИЈАТА НА КОВИД-19, ДНЕВНО ИМА ПОВЕЌЕ НОВИ СЛУЧАИ ОД САД И ЕВРОПА

Јужна Америка е нов епицентар на пандемијата на коронавирусот, објави Светската здравствена организација, додека американско истражување покажа дека д ...
СЗО ОД БЕЗБЕДНОСНИ ПРИЧИНИ ГИ ПРЕКИНА ТЕСТИРАЊАТА НА ХИДРОКСИХЛОРОКИН НА ПАЦИЕНТИ СО КОВИД-19

СЗО ОД БЕЗБЕДНОСНИ ПРИЧИНИ ГИ ПРЕКИНА ТЕСТИРАЊАТА НА ХИДРОКСИХЛОРОКИН НА ПАЦИЕНТИ СО КОВИД-19

Светската здравствена организација престана да го тестира лекот хидроксихлорокин на пациенти со КОВИД-19 од безбедносни причини, изјави генералниот ди ...
ВЕЛИКА БРИТАНИЈА ПОЧНА ДА ТЕСТИРА ЛЕКОВИ ЗА МАЛАРИЈА КАКО МОЖНА ЗАШТИТА ОД КОВИД-19

ВЕЛИКА БРИТАНИЈА ПОЧНА ДА ТЕСТИРА ЛЕКОВИ ЗА МАЛАРИЈА КАКО МОЖНА ЗАШТИТА ОД КОВИД-19

Велика Британија почнува со тестирања за да се утврди дали два лека против маларија можат да помогнат во заштитата од КОВИД-19. Хлорокин, хидроксихлор ...
1 2 3 10 / 30 НАПИСИ