Таг: табла

ИСКРШЕНА УЧИЛИШНАТА ТАБЛА И ОГРАДНИТЕ ШТИЦИ НА ОТВОРЕНАТА УЧИЛНИЦА НА „ВАНЧО ПРЌЕ“ ВО ШТИП

ИСКРШЕНА УЧИЛИШНАТА ТАБЛА И ОГРАДНИТЕ ШТИЦИ НА ОТВОРЕНАТА УЧИЛНИЦА НА „ВАНЧО ПРЌЕ“ ВО ШТИП

Во кругот на ОУ„ Ванчо Прќе“ во Штип кое се наоѓа во центарот на градот, непознати лица се искачиле преку оградата и ја искршиле училишната табла, а о ...
ГРАД СКОПЈЕ ЌЕ ПОСТАВУВА МАСИ ЗА ПИНГ-ПОНГ, ШАХ И ТАБЛА НА ОТВОРЕНО

ГРАД СКОПЈЕ ЌЕ ПОСТАВУВА МАСИ ЗА ПИНГ-ПОНГ, ШАХ И ТАБЛА НА ОТВОРЕНО

Маси за пинг-понг, шах и за табла ќе се постават на десетина локации во Скопје. Град Скопје, заради уредување и оплеменување на јавните површини, ќе п ...
СТРУМИЧАНИ ПОДИГНАА ТАБЛА СО ИМИЊАТА НА 200 СПОРТИСТИ КОИ ПОТЕКНУВААТ ОД НАСЕЛБАТА БАБЈАК-ЧИФЛИК

СТРУМИЧАНИ ПОДИГНАА ТАБЛА СО ИМИЊАТА НА 200 СПОРТИСТИ КОИ ПОТЕКНУВААТ ОД НАСЕЛБАТА БАБЈАК-ЧИФЛИК

Струмичани подигнаа табла со имињата на сите 200 спортисти кои ги дала населбата Бабјак-Чифлик На иницијатива на неколку струмичани кои директно ил ...
ИЗВОЗ НА КРИМИНАЛЦИ

ИЗВОЗ НА КРИМИНАЛЦИ

1 Вака-така, со туркање, со притисоци, со молење, со убедување, со помош, со напад на Собранието, со референдум, со промена на името, со бојкот, со пр ...
СПАСОВСКИ МУ ПРЕДЛОЖИ НА СОБРАНИЕТО ДА ЈА РАЗРЕШИ МИЗРАХИ

СПАСОВСКИ МУ ПРЕДЛОЖИ НА СОБРАНИЕТО ДА ЈА РАЗРЕШИ МИЗРАХИ

Техничкиот премиер Оливер Спасовски побара од пратениците во Собранието да ја разрешат техничката министерка за труд и социјална политика Рашела Мизра ...
ДРЖАМ ПРЕСОВИ ПРЕД ТАБЛАТА ШТО ЈА ЗАТЕКНАВ, БАНЕР НЕ НАЈДОВ, ВЕЛИ МИЗРАХИ

ДРЖАМ ПРЕСОВИ ПРЕД ТАБЛАТА ШТО ЈА ЗАТЕКНАВ, БАНЕР НЕ НАЈДОВ, ВЕЛИ МИЗРАХИ

Техничката министерката за труд и социјална политика Рашела Мизрахи вели дека ќе продолжи да ги држи прес-конференциите пред постојната табла во минис ...
ПОСТАВЕНА ТАБЛА СО СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА НА ГРАНИЧНИОТ ПРЕМИН СО ГРЦИЈА

ПОСТАВЕНА ТАБЛА СО СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА НА ГРАНИЧНИОТ ПРЕМИН СО ГРЦИЈА

На преминот „Богородица“ на грчко-македонската граница веќе стои табла со натписот „Република Северна Македонија“ на македонски и англиски јазик. Не с ...
СЈО СО СЛУЧАЈОТ „ТАБЛА“ ЗА ПРВПАТ ОТВОРИ ИСТРАГА ПРОТИВ ФУНКЦИОНЕР НА ДУИ

СЈО СО СЛУЧАЈОТ „ТАБЛА“ ЗА ПРВПАТ ОТВОРИ ИСТРАГА ПРОТИВ ФУНКЦИОНЕР НА ДУИ

Сулејман Дервиши директор на основното училиште „Реџо Рушит Зајази“ од Зајас е осомничен во новата истрага на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) п ...
ЈА ГЛЕДАМЕ ГЕРМАНИЈА ЗА ИНСПИРАЦИЈА, Ѝ РЕЧЕ ГИР НА МЕРКЕЛ

ЈА ГЛЕДАМЕ ГЕРМАНИЈА ЗА ИНСПИРАЦИЈА, Ѝ РЕЧЕ ГИР НА МЕРКЕЛ

Kанцеларката Ангела Меркел како да прави напори за да добие една искра гламур во често сивиот политички живот на Германија, откако во четвртокот го до ...
9 / 9 НАПИСИ