Таг: такси

ОПАШ ОД БИК

ОПАШ ОД БИК

1 Тоа дека пратеникот Павле Богоевски си е кабает што прекршил закон и купувал нелегални сустанци не е спорно. Самиот си призна и треба да си ја носи ...
ДИВИТЕ ТАКСИСТИ ОД ВЕЛЕС ПОБАРАА ДА РАБОТАТ СО ПАУШАЛ, МИНИСТЕРОТ СПАСОВСКИ ГО ОДБИ ПРЕДЛОГОТ

ДИВИТЕ ТАКСИСТИ ОД ВЕЛЕС ПОБАРАА ДА РАБОТАТ СО ПАУШАЛ, МИНИСТЕРОТ СПАСОВСКИ ГО ОДБИ ПРЕДЛОГОТ

Нелегалните таксисти од Велес побараа и тие да бидат дел од сообраќајниот систем. На трибината „Во каков Велес сакаме да живееме“ тие за првпат во јав ...
ПОСКАПЕ ТАКСИ ПРЕВОЗОТ ВО КУМАНОВО, ТАКСИСТИТЕ ОЧЕКУВААТ ПОВИСОКА ЦЕНА

ПОСКАПЕ ТАКСИ ПРЕВОЗОТ ВО КУМАНОВО, ТАКСИСТИТЕ ОЧЕКУВААТ ПОВИСОКА ЦЕНА

Такси услугата во Куманово се зголеми за 10 денари старт и 5 денари за километар. Досега беше по 50 денари за возење до 2 километри, а сега ќе чини 60 ...
НАД 300 ТАКСИСТИ ВОЗАТ НА ДИВО ВО ОХРИД, ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ЌЕ ВОВЕДУВА РЕД КОГА ЌЕ ЗАВРШИ ЛЕТНАТА СЕЗОНА

НАД 300 ТАКСИСТИ ВОЗАТ НА ДИВО ВО ОХРИД, ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ЌЕ ВОВЕДУВА РЕД КОГА ЌЕ ЗАВРШИ ЛЕТНАТА СЕЗОНА

Хаос владее летово во такси превозот во Охрид, каде според официјалните податоци има околу 350 лиценцирани такси возила на шест компании. Но приближно ...
ВО ВЕЛЕС НЕМА ТАКСИСТИ, ЗАМИНАЛЕ ДА ВОЗАТ КАМИОНИ ВО ГЕРМАНИЈА

ВО ВЕЛЕС НЕМА ТАКСИСТИ, ЗАМИНАЛЕ ДА ВОЗАТ КАМИОНИ ВО ГЕРМАНИЈА

Во Велес недостасуваат таксисти оти повеќето заминале да работат во Германија. Во одредени термини од денот, такси воопшто нема или пак се чека по ...
ВО КУМАНОВО ТАКСИ СЕ ЧЕКА СО СААТИ, ТАКСИСТИТЕ БАРААТ ПОВИСОКА ЦЕНА НА ПРЕВОЗОТ

ВО КУМАНОВО ТАКСИ СЕ ЧЕКА СО СААТИ, ТАКСИСТИТЕ БАРААТ ПОВИСОКА ЦЕНА НА ПРЕВОЗОТ

Преполовен е бројот на такси возила во Куманово. Акo минатата година во градот вриеше од легални и диви таксисти, сега ги нема со трн да маваш. Граѓан ...
ТАКСИ ПРЕВОЗОТ ВО СКОПЈЕ ПРЕД КОЛАПС, НОВИТЕ КОМПАНИИ ГИ УНИШТИЈА СТАРИТЕ, А СЕГА И ТИЕ ПРОПАЃААТ

ТАКСИ ПРЕВОЗОТ ВО СКОПЈЕ ПРЕД КОЛАПС, НОВИТЕ КОМПАНИИ ГИ УНИШТИЈА СТАРИТЕ, А СЕГА И ТИЕ ПРОПАЃААТ

Такси превозот во Скопје е пред колапс, велат од здруженијата на авто-такси превозници на Скопје. Голем број диви таксисти, лоши услови за работа, гол ...
АВТОБУСИ И ТАКСИ КОЛИ СО НЕИСПРАВНИ КОЧНИЦИ ВОЗАТ ВО ТЕТОВО И ГОСТИВАР

АВТОБУСИ И ТАКСИ КОЛИ СО НЕИСПРАВНИ КОЧНИЦИ ВОЗАТ ВО ТЕТОВО И ГОСТИВАР

Секторот за внатрешни работи Тетово спровел акциска контрола за исправноста на автобуси и такси возила кои вршеле јавен превоз на патници во Тетовскио ...
АНТИКОРУПЦИОНЕРКАТА КОЈА НЕ ДАВА ОСТАВКА ЛАНИ ПОТРОШИЛА 37 ИЛЈАДИ ДЕНАРИ ЗА ТАКСИ ЗА ДА ДОАЃА НА РАБОТА

АНТИКОРУПЦИОНЕРКАТА КОЈА НЕ ДАВА ОСТАВКА ЛАНИ ПОТРОШИЛА 37 ИЛЈАДИ ДЕНАРИ ЗА ТАКСИ ЗА ДА ДОАЃА НА РАБОТА

Петмина од седум членови на Антикорупциската комисија, вклучувајќи го претседателот Игор Тантуровски, поднесоа оставки неделава по серијата текстови н ...
9 / 9 НАПИСИ