Таг: таксисти

1 2 10 / 11 НАПИСИ
ПЛАЌАМЕ ДАВАЧКИ ЗА ТАКСИ СТОЈАЛИШТАТА, А ЦЕЛО ВРЕМЕ НИ ГИ УЗУРПИРААТ, СЕ ЖАЛАТ ВЕЛЕШКИТЕ ТАКСИСТИ

ПЛАЌАМЕ ДАВАЧКИ ЗА ТАКСИ СТОЈАЛИШТАТА, А ЦЕЛО ВРЕМЕ НИ ГИ УЗУРПИРААТ, СЕ ЖАЛАТ ВЕЛЕШКИТЕ ТАКСИСТИ

Велешките таксисти реагираат што такси стојалиштата наменети за нив ги користат останатите учесници во сообраќајот. Тие велат дека немаат услови за ра ...
СЕ КОНТРОЛИРААТ ВЛЕЗОВИТЕ ВО БИТОЛА, ГРАЃАНИТЕ ДА КОРИСТАТ САМО ЛИЦЕНЦИРАНИ ТАКСИСТИ, КАЖА ГРАДОНАЧАЛНИЧКАТА ПЕТРОВСКА

СЕ КОНТРОЛИРААТ ВЛЕЗОВИТЕ ВО БИТОЛА, ГРАЃАНИТЕ ДА КОРИСТАТ САМО ЛИЦЕНЦИРАНИ ТАКСИСТИ, КАЖА ГРАДОНАЧАЛНИЧКАТА ПЕТРОВСКА

Инспекторите од Општина Битола деновиве вршат засилени контроли на такси превозниците со цел граѓаните да се возат со лиценцирани, а не со диви превоз ...
ТАКСИСТИТЕ ДА ВОЗАТ СО МАСКИ И РАКАВИЦИ, А ПРИВАТНИТЕ ПРЕВОЗНИЦИ ДА ГИ ДЕЗИНФИЦИРААТ АВТОБУСИТЕ СЕКОЈ ДЕН, ПРЕПОРАЧА ГРАД СКОПЈЕ

ТАКСИСТИТЕ ДА ВОЗАТ СО МАСКИ И РАКАВИЦИ, А ПРИВАТНИТЕ ПРЕВОЗНИЦИ ДА ГИ ДЕЗИНФИЦИРААТ АВТОБУСИТЕ СЕКОЈ ДЕН, ПРЕПОРАЧА ГРАД СКОПЈЕ

Сите таксисти од денеска треба да возат со заштитни маски и ракавици, и секој ден да ги дезинфицираат возилата. Град Скопје ги известил сите такси пре ...
ПОСКАПЕ ТАКСИ ПРЕВОЗОТ ВО ВЕЛЕС ЗА 10 ДЕНАРИ

ПОСКАПЕ ТАКСИ ПРЕВОЗОТ ВО ВЕЛЕС ЗА 10 ДЕНАРИ

Советниците во Општина Велес едногласно го изгласаа барањето, такси превозот да поскапи. Се покачува стартот за 10 денари, па така наместо почетни 40, ...
ГРАД СКОПЈЕ ПОЧНА ДА ОДЗЕМА ЛИЦЕНЦИ НА ТАКСИСТИ КОИ ЧЕКААТ ПАТНИЦИ КАЈ СТИГНАТ

ГРАД СКОПЈЕ ПОЧНА ДА ОДЗЕМА ЛИЦЕНЦИ НА ТАКСИСТИ КОИ ЧЕКААТ ПАТНИЦИ КАЈ СТИГНАТ

Лиценци на 4 такси возила одземаа денеска инспекторите на Град Скопје при контроли на Бит Пазар. Таксистите како по обичај биле паркирани и чекале пат ...
ВЕЛЕШКИТЕ ТАКСИСТИ БАРААТ ВОВЕДУВАЊЕ РЕД ИЛИ ЌЕ ПРОТЕСТИРААТ

ВЕЛЕШКИТЕ ТАКСИСТИ БАРААТ ВОВЕДУВАЊЕ РЕД ИЛИ ЌЕ ПРОТЕСТИРААТ

Легалните такси возачи од Велес револтирани од состојбата со такси превозот во градот се закануваат со протест, доколку до следната средба до надлежни ...
СЕ ВОВЕДУВА ВТОРА, ПОЕВТИНА ТАРИФА ЗА ТАКСИ ПРЕВОЗОТ, ТАКСИСТИТЕ САМИ ЌЕ ИЗБИРААТ ПО КОЈА ЌЕ ВОЗАТ

СЕ ВОВЕДУВА ВТОРА, ПОЕВТИНА ТАРИФА ЗА ТАКСИ ПРЕВОЗОТ, ТАКСИСТИТЕ САМИ ЌЕ ИЗБИРААТ ПО КОЈА ЌЕ ВОЗАТ

Град Скопје ќе воведе втора, поевтина тарифа за такси превозот, а таксистите ќе одлучат дали ќе ја користат постојната или новата. Воведувањето нова т ...
ТАКСИ ПРЕВОЗОТ ВО СКОПЈЕ ПРЕД КОЛАПС, НОВИТЕ КОМПАНИИ ГИ УНИШТИЈА СТАРИТЕ, А СЕГА И ТИЕ ПРОПАЃААТ

ТАКСИ ПРЕВОЗОТ ВО СКОПЈЕ ПРЕД КОЛАПС, НОВИТЕ КОМПАНИИ ГИ УНИШТИЈА СТАРИТЕ, А СЕГА И ТИЕ ПРОПАЃААТ

Такси превозот во Скопје е пред колапс, велат од здруженијата на авто-такси превозници на Скопје. Голем број диви таксисти, лоши услови за работа, гол ...
ТАКСИСТИТЕ НЕ ТРЕБА ДА ОДАТ НА КУРСЕВИ ПО АНГЛИСКИ, ОДЛУЧИ ВЛАДАТА

ТАКСИСТИТЕ НЕ ТРЕБА ДА ОДАТ НА КУРСЕВИ ПО АНГЛИСКИ, ОДЛУЧИ ВЛАДАТА

Таксистите нема да треба да учат англиски јазик за да можат да добијат лиценца за работа. Владата на денешната седница ги усвои предлог измените на За ...
ЖИТЕЛИТЕ НА КАРПОШ 4 БАРААТ ЗОНСКО ПОРАДИ СИТИ МОЛ, БОГОЕВ НАЈАВИ РАМПИ

ЖИТЕЛИТЕ НА КАРПОШ 4 БАРААТ ЗОНСКО ПОРАДИ СИТИ МОЛ, БОГОЕВ НАЈАВИ РАМПИ

Жителите на Карпош 4 бараат од новите градоначалници на Карпош Стефан Богоев и на Град Скопје Петре Шилегов, да воведат зонско паркирање во населбата. ...
1 2 10 / 11 НАПИСИ