Таг: телефонски разговор

АМЕРИКА СИЛНО ГО ПОДДРЖУВА ПРОШИРУВАЊЕТО НА ЕУ НА ЗАПАДЕН БАЛКАН, Ѝ КАЖА БАЈДЕН НА ФОН ДЕР ЛАЈЕН

АМЕРИКА СИЛНО ГО ПОДДРЖУВА ПРОШИРУВАЊЕТО НА ЕУ НА ЗАПАДЕН БАЛКАН, Ѝ КАЖА БАЈДЕН НА ФОН ДЕР ЛАЈЕН

Американскиот претседател Џо Бајден изразил силна поддршка за продолжување на пристапниот процес на земјите од Западен Балкан во ЕУ, за време на телеф ...
БОРИС ЏОНСОН МУ СПУШТИЛ НА ДОНАЛД ТРАМП ОТИ МИСЛЕЛ ДЕКА СЕ РУСИТЕ ШТО ГО ЗАФРКНАА ЗАЕВ

БОРИС ЏОНСОН МУ СПУШТИЛ НА ДОНАЛД ТРАМП ОТИ МИСЛЕЛ ДЕКА СЕ РУСИТЕ ШТО ГО ЗАФРКНАА ЗАЕВ

Поранешниот британски министер за надворешни работи Борис Џонсон му спуштил на американскиот претседател Доналд Трамп, мислејќи дека станува збор за и ...
ЗАЕВ ТРИ ПАТИ РАЗГОВАРАЛ СО РУСКИ КОМИЧАРИ МИСЛЕЈЌИ ДЕКА СЕ ПОРОШЕНКО И СТОЛТЕНБЕРГ

ЗАЕВ ТРИ ПАТИ РАЗГОВАРАЛ СО РУСКИ КОМИЧАРИ МИСЛЕЈЌИ ДЕКА СЕ ПОРОШЕНКО И СТОЛТЕНБЕРГ

Руските комичари Владимир Кузнецов и Алексеј Столјаров, познати како Вован и Лексус, велат дека успеале да дојдат до премиерот Зоран Заев и да разгова ...
МЕРКЕЛ ГО ПОДДРЖА РЕФЕРЕНДУМОТ ЗА ИМЕТО ВО ТЕЛЕФОНСКИ РАЗГОВОР СО ЗАЕВ

МЕРКЕЛ ГО ПОДДРЖА РЕФЕРЕНДУМОТ ЗА ИМЕТО ВО ТЕЛЕФОНСКИ РАЗГОВОР СО ЗАЕВ

Германската канцеларка Ангела Меркел го поддржа престојниот референдум за името, во телефонскиот разговор со премиерот Зоран Заев попладнево, соопшти ...
ЗАЕВ ИЗБРА ИМЕ, ДВЕТЕ СТРАНИ ЌЕ БИДАТ ПОБЕДНИЦИ СО ДОГОВОРОТ, ВЕЛИ КОЅИЈАС

ЗАЕВ ИЗБРА ИМЕ, ДВЕТЕ СТРАНИ ЌЕ БИДАТ ПОБЕДНИЦИ СО ДОГОВОРОТ, ВЕЛИ КОЅИЈАС

Грчкиот министер за надворешни работи Никос Коѕијас кажа дека македонскиот премиер Зоран Заев избрал кое име го сака од трите предлози на посредникот ...
ЗАЕВ И ЦИПРАС СЕ СЛУШНАА, УТРЕ САБАЈЛЕ ПАК

ЗАЕВ И ЦИПРАС СЕ СЛУШНАА, УТРЕ САБАЈЛЕ ПАК

Премиерите Зоран Заев и Алексис Ципрас се слушнале околу 14 часот и разговарале околу еден час за името, потврдија од Владата. Според соопштението, дв ...
ЌЕ БИДЕ ДЕНЕСКА, КАЖА КОЅИЈАС ЗА ТЕЛЕФОНСКИОТ РАЗГОВОР МЕЃУ ЦИПРАС И ЗАЕВ

ЌЕ БИДЕ ДЕНЕСКА, КАЖА КОЅИЈАС ЗА ТЕЛЕФОНСКИОТ РАЗГОВОР МЕЃУ ЦИПРАС И ЗАЕВ

Денешниот ден е критичен за преговорите за името и долгоочекуваниот телефонски разговор меѓу премиерите Зоран Заев и Алексис Ципрас ќе се случи денеск ...
ОСТАНУВАМ ОПТИМИСТ, ОЧЕКУВАМ ДЕН ПОСКОРО ДА СЕ РЕШИ СПОРОТ ЗА ИМЕТО, ВЕЛИ ЗАЕВ

ОСТАНУВАМ ОПТИМИСТ, ОЧЕКУВАМ ДЕН ПОСКОРО ДА СЕ РЕШИ СПОРОТ ЗА ИМЕТО, ВЕЛИ ЗАЕВ

Премиерот Зоран Заев вели дека останува оптимист и очекува ден поскоро да заврши спорот со Грција за името. Одговарајќи на новинарско прашање на отвор ...
СЕ СОЗДАВААТ ОКОЛНОСТИ ЗА ДА СЕ СЛУЧИ ТЕЛЕФОНСКИОТ РАЗГОВОР СО ЦИПРАС, КАЖА ЗАЕВ

СЕ СОЗДАВААТ ОКОЛНОСТИ ЗА ДА СЕ СЛУЧИ ТЕЛЕФОНСКИОТ РАЗГОВОР СО ЦИПРАС, КАЖА ЗАЕВ

Премиерот Зоран Заев вели дека сè уште се создаваат околностите за да се случи телефонскиот разговор со грчкиот премиер Алексис Ципрас за името и дека ...
БЕЗ РАЗЛИКА НА РАЗЛИЧНИТЕ ПОЛИТИКИ, ДВЕТЕ ЗЕМЈИ ЌЕ СИ ПОМАГААТ ЗА ЕУ, СЕ ДОГОВОРИЈА ЗАЕВ И ВУЧИЌ

БЕЗ РАЗЛИКА НА РАЗЛИЧНИТЕ ПОЛИТИКИ, ДВЕТЕ ЗЕМЈИ ЌЕ СИ ПОМАГААТ ЗА ЕУ, СЕ ДОГОВОРИЈА ЗАЕВ И ВУЧИЌ

Македонскиот премиер Зоран Заев и српскиот претседател Александар Вучиќ се договорија двете земји да си дадат взаемна поддршка една на друга на патот ...
10 / 10 НАПИСИ