Таг: температура

1 2 10 / 11 НАПИСИ
СКИПЕР, ПРАЈВАТ И КОВАЛСКИ НЕ СМЕЕМЕ ДА ГИ ОСТАВИМЕ НАДВОР КОГА ТЕМПЕРАТУРИТЕ СЕ НАД 25 ИЛИ ПОД ПЕТ СТЕПЕНИ, ВЕЛАТ НЕГУВАТЕЛИТЕ ВО СКОПСКАТА ЗОО ЗА ПИНГВИНИТЕ

СКИПЕР, ПРАЈВАТ И КОВАЛСКИ НЕ СМЕЕМЕ ДА ГИ ОСТАВИМЕ НАДВОР КОГА ТЕМПЕРАТУРИТЕ СЕ НАД 25 ИЛИ ПОД ПЕТ СТЕПЕНИ, ВЕЛАТ НЕГУВАТЕЛИТЕ ВО СКОПСКАТА ЗОО ЗА ПИНГВИНИТЕ

Од пред еден месец скопската Зоолошка градина за првпат доби пингвини. Скипер, Прајват и Ковалски кои во Скопје стигнаа од Италија изминатите недели о ...
ДЕНЕС И УТРЕ НЕВРЕМЕ СО ПОРОЕН ДОЖД, СИЛЕН ВЕТЕР И ГРМЕЖИ

ДЕНЕС И УТРЕ НЕВРЕМЕ СО ПОРОЕН ДОЖД, СИЛЕН ВЕТЕР И ГРМЕЖИ

Под влијание на циклонска активност, од денеска па до крајот на неделава следува период на променливо облачно, нестабилно и посвежо време со повремени ...
ПОТПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА СДСМ МУХАМЕД ЗЕКИРИ, СОПРУГАТА И ТРИМЕСЕЧНОТО БЕБЕ СЕ ВО БОЛНИЦА, ИМААТ ВИСОКА ТЕМПЕРАТУРА

ПОТПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА СДСМ МУХАМЕД ЗЕКИРИ, СОПРУГАТА И ТРИМЕСЕЧНОТО БЕБЕ СЕ ВО БОЛНИЦА, ИМААТ ВИСОКА ТЕМПЕРАТУРА

Пратеникот и потпретседател на СДСМ Мухамед Зекири, неговата сопруга и ќеркичката Далија се во болница со висока температура, но во добра и стабилна с ...
ДИСПЛЕЈОТ ЗА ТЕМПЕРАТУРАТА И ВОДОСТОЈОТ ВО ОХРИДСКО ЕЗЕРО ДВЕ ГОДИНИ НЕ РАБОТИ ОТИ НЕМА ПАРИ ДА СЕ УСОГЛАСИ СОФТВЕРОТ

ДИСПЛЕЈОТ ЗА ТЕМПЕРАТУРАТА И ВОДОСТОЈОТ ВО ОХРИДСКО ЕЗЕРО ДВЕ ГОДИНИ НЕ РАБОТИ ОТИ НЕМА ПАРИ ДА СЕ УСОГЛАСИ СОФТВЕРОТ

Две години не работи дисплејот на Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР) на брегот на Охридското Езеро, кој ја покажува температурата на воздухот ...
ВО БИТОЛА УТРОВО ИЗМЕРЕНИ -21 СТЕПЕН ЦЕЛЗИУСОВ

ВО БИТОЛА УТРОВО ИЗМЕРЕНИ -21 СТЕПЕН ЦЕЛЗИУСОВ

Во Битола утрово без измерени -21 степен Целзиусов, со што градот денес е најстуден во Македонија. Потопло беше дури и во Берово со -17 степени, Струм ...
СТУДЕНИОТ БРАН ДОНЕСЕ ВЕТЕР СО 90 КИЛОМЕТРИ НА ЧАС, ВИКЕНДОВ ПОТОПЛО

СТУДЕНИОТ БРАН ДОНЕСЕ ВЕТЕР СО 90 КИЛОМЕТРИ НА ЧАС, ВИКЕНДОВ ПОТОПЛО

Ветер со брзина од 90 километри на час што почна да дува попладнево, а ќе продолжи и утре, ќе ги намали температурите, велат од Управата за хидрометео ...
ОСВЕН ПАДНАТИ ДРВЈА НЕ СЕ ПРИЈАВЕНИ ПОГОЛЕМИ ШТЕТИ ВО СКОПЈЕ, НЕВРЕМЕТО СЕ ДВИЖИ КОН КУМАНОВО

ОСВЕН ПАДНАТИ ДРВЈА НЕ СЕ ПРИЈАВЕНИ ПОГОЛЕМИ ШТЕТИ ВО СКОПЈЕ, НЕВРЕМЕТО СЕ ДВИЖИ КОН КУМАНОВО

Од Бригадата за противпожарна заштита на Скопје велат дека засега нема пријави за поголеми штети  од силното невреме, кое околу пладне го зафати Скопј ...
СНЕГ ДО ЧЕТВРТОК И ТЕМПЕРАТУРИ ДО МИНУС 10, ОД ПЕТОК ЗАТОПЛУВАЊЕ

СНЕГ ДО ЧЕТВРТОК И ТЕМПЕРАТУРИ ДО МИНУС 10, ОД ПЕТОК ЗАТОПЛУВАЊЕ

Врнежите на снег ќе траат до четврток до кога земјава ќе биде под влијание на ладен бран и температури до минус 10 степени. Затоплување се очекува од ...
ВО СИДНЕЈ ДЕНЕСКА 47,3 СТЕПЕНИ ЦЕЛЗИУСОВИ, НАЈЖЕЖОК ДЕН ВО 79 ГОДИНИ

ВО СИДНЕЈ ДЕНЕСКА 47,3 СТЕПЕНИ ЦЕЛЗИУСОВИ, НАЈЖЕЖОК ДЕН ВО 79 ГОДИНИ

Австралискиот град Сиднеј денеска го доживеа најжешкиот ден во 79 години, при што температурите во регионот достигнаа до 47,3 степени Целзиусови. Изда ...
НЕМА ПОВЛЕКУВАЊЕ ОД ПАРИСКИОТ ДОГОВОР ЗА КЛИМАТСКИ ПРОМЕНИ, ВЕЛИ ГЕРМАНИЈА

НЕМА ПОВЛЕКУВАЊЕ ОД ПАРИСКИОТ ДОГОВОР ЗА КЛИМАТСКИ ПРОМЕНИ, ВЕЛИ ГЕРМАНИЈА

Германската министерка за животна средина Барбара Хендрикс кажа дека договорот од Париз за борба против климатските промени е неповратен, откако прего ...
1 2 10 / 11 НАПИСИ