Таг: тероризам

1 2 3 6 10 / 51 НАПИСИ
АЛ КАЕДА ВЕТИ ВОЈНА НА СИТЕ ФРОНТОВИ ПРОТИВ АМЕРИКА ОТКАКО ТАА ЌЕ СЕ ПОВЛЕЧЕ ОД АВГАНИСТАН

АЛ КАЕДА ВЕТИ ВОЈНА НА СИТЕ ФРОНТОВИ ПРОТИВ АМЕРИКА ОТКАКО ТАА ЌЕ СЕ ПОВЛЕЧЕ ОД АВГАНИСТАН

Овој викенд се навршуваат десет години од смртта на Осама бин Ладен, кој беше убиен од американски специјалци во пакистанскиот град Аботабад. Војната ...
ПОЛИЦИЈАТА ПРИВЕДЕ УШТЕ ОСУММИНА ОСОМНИЧЕНИ ТЕРОРИСТИ НА ИСИС ОД КУМАНОВО И СКОПЈЕ, ИЗРАБОТУВАЛЕ САМОУБИСТВЕНИ ПОЈАСИ

ПОЛИЦИЈАТА ПРИВЕДЕ УШТЕ ОСУММИНА ОСОМНИЧЕНИ ТЕРОРИСТИ НА ИСИС ОД КУМАНОВО И СКОПЈЕ, ИЗРАБОТУВАЛЕ САМОУБИСТВЕНИ ПОЈАСИ

Полицијата вчера приведе осум лица осомничени за тероризам, соопшти Министерството за внатрешни работи. Против приведените Б.Ф. (32), Б.Г. (27) и Ј.К. ...
БЕВ НАИВЕН, КАЖА СИНОТ НА ЖАН МИТРЕВ НА СУДЕЊЕТО ЗА ТЕРОРИЗАМ ВО ФРАНКФУРТ

БЕВ НАИВЕН, КАЖА СИНОТ НА ЖАН МИТРЕВ НА СУДЕЊЕТО ЗА ТЕРОРИЗАМ ВО ФРАНКФУРТ

Во судот во Франкфурт почна судењето на исламистот Филан Митрев, син на кардиохирургот Жан Митрев, обвинет за подготвување терористички напад, објави ...
ТРОЈЦА ИЗБОДЕНИ ДО СМРТ И НЕКОЛКУ ПОВРЕДЕНИ ВО АНГЛИСКИОТ ГРАД РЕДИНГ

ТРОЈЦА ИЗБОДЕНИ ДО СМРТ И НЕКОЛКУ ПОВРЕДЕНИ ВО АНГЛИСКИОТ ГРАД РЕДИНГ

Тројца загинаа и неколкумина се повредени во сабота вечер во напад со нож за кој се верува дека е поврзан со тероризам во англискиот град Рединг. Уапс ...
НАПАЃАЧОТ НА НАРГИЛЕ БАРОВИТЕ ВО ХАНАУ БИЛ КРАЈНОДЕСНИЧАРСКИ ЕКСТРЕМИСТ, ОБЈАВИ ПОЛИЦИЈАТА

НАПАЃАЧОТ НА НАРГИЛЕ БАРОВИТЕ ВО ХАНАУ БИЛ КРАЈНОДЕСНИЧАРСКИ ЕКСТРЕМИСТ, ОБЈАВИ ПОЛИЦИЈАТА

Властите го третираат синоќешното пукање во два наргиле бара во германскиот град Ханау како терористички напад, додека напаѓачот е опишан како крајнод ...
НАПАЃАЧОТ КОЈ УБИ ДВЕ ЛИЦА НА ЛОНДОНСКИ МОСТ БИЛ НА УСЛОВНА СЛОБОДА ОТКАКО БИЛ ЗАТВОРЕН ЗА ТЕРОРИЗАМ

НАПАЃАЧОТ КОЈ УБИ ДВЕ ЛИЦА НА ЛОНДОНСКИ МОСТ БИЛ НА УСЛОВНА СЛОБОДА ОТКАКО БИЛ ЗАТВОРЕН ЗА ТЕРОРИЗАМ

Напаѓачот кој вчера со нож уби две лица на Лондонски мост е исламски екстремист и поранешен затвореник кој имал обвиненија поврзани со тероризам. П ...
ГЕРМАНИЈА И СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА ПОТПИШАА БЕЗБЕДНОСЕН ДОГОВОР ЗА СОРАБОТКА ВО ИСТРАГИТЕ, ЗА ЗАШТИТЕНИ СВЕДОЦИ, ФОРЕНЗИКА, КРИМИНАЛИСТИКА

ГЕРМАНИЈА И СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА ПОТПИШАА БЕЗБЕДНОСЕН ДОГОВОР ЗА СОРАБОТКА ВО ИСТРАГИТЕ, ЗА ЗАШТИТЕНИ СВЕДОЦИ, ФОРЕНЗИКА, КРИМИНАЛИСТИКА

Сојузниот министер за внатрешни работи, градежништво и татковина Хорст Зеехофер и министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски вчера во Берлин потп ...
СИНОТ НА ОСАМА БИН ЛАДЕН Е МРТОВ, ВЕЛАТ АМЕРИКАНСКИ РАЗУЗНАВАЧИ

СИНОТ НА ОСАМА БИН ЛАДЕН Е МРТОВ, ВЕЛАТ АМЕРИКАНСКИ РАЗУЗНАВАЧИ

Синот на основачот на Ал Каеда Осама бин Ладен, за кого САД имаа распишано награда од еден милион долари, е мртов, велат американски разузнавачи. Д ...
НАЈМАЛКУ 15 ЗАГИНАТИ ВО РАЦИЈАТА НА ИСЛАМИСТИЧКО СКРИВАЛИШТЕ ВО ШРИ ЛАНКА

НАЈМАЛКУ 15 ЗАГИНАТИ ВО РАЦИЈАТА НА ИСЛАМИСТИЧКО СКРИВАЛИШТЕ ВО ШРИ ЛАНКА

Тела на најмалку 15 луѓе, вклучувајќи шест деца, се пронајдени по експлозија во потенцијално скривалиште на милитантни исламисти во источна Шри Ланка, ...
ШРИ ЛАНКА ЈА НАМАЛИ БРОЈКАТА ЗАГИНАТИ ВО ВЕЛИГДЕНСКИТЕ НАПАДИ ЗА 100 ЛУЃЕ

ШРИ ЛАНКА ЈА НАМАЛИ БРОЈКАТА ЗАГИНАТИ ВО ВЕЛИГДЕНСКИТЕ НАПАДИ ЗА 100 ЛУЃЕ

Властите на Шри Ланка го ревидираа бројот на жртвите во неделните терористички напади во Коломбо, намалувајќи ја за повеќе од 100 луѓе. Според најнови ...
1 2 3 6 10 / 51 НАПИСИ