Таг: Тони Јакимовски

1 2 10 / 11 НАПИСИ
30 ДЕНА ПРИТВОР ЗА ТОНИ ЈАКИМОВСКИ, ЕКСШЕФОТ НА КАБИНЕТОТ НА МИЈАЛКОВ

30 ДЕНА ПРИТВОР ЗА ТОНИ ЈАКИМОВСКИ, ЕКСШЕФОТ НА КАБИНЕТОТ НА МИЈАЛКОВ

Судија на претходна постапка му изрече мерка притвор во траење од 30 дена на Тони Јакимовски, поранешен шеф на кабинетот на ексдиректорот на УБК Сашо ...
УАПСЕН ТОНИ ЈАКИМОВСКИ, ЕКСШЕФОТ НА КАБИНЕТ НА МИЈАЛКОВ

УАПСЕН ТОНИ ЈАКИМОВСКИ, ЕКСШЕФОТ НА КАБИНЕТ НА МИЈАЛКОВ

Обвинителката Вилма Русковска издаде наредба за апсење на Тони Јакимовски, поранешен шеф на кабинетот на ексдиректорот на УБК Сашо Мијалков, за злоупо ...
ГРУЈОВСКИ И БОШКОВСКИ ОДАТ ВО ПРИТВОР, ЈАКИМОВСКИ ОСТАНА БЕЗ ПАТНИТЕ ИСПРАВИ, ПОТВРДИ ВРХОВНИОТ СУД

ГРУЈОВСКИ И БОШКОВСКИ ОДАТ ВО ПРИТВОР, ЈАКИМОВСКИ ОСТАНА БЕЗ ПАТНИТЕ ИСПРАВИ, ПОТВРДИ ВРХОВНИОТ СУД

Петчлениот совет на Врховниот суд на Република Македонија донесе решенија со кои се одбиени жалбите на бранителите на Горан Грујовски и Никола Бошковс ...
ВРХОВНИОТ СУД НЕ РАСПРАВА ОТИ ЦЕЛА НЕДЕЛА АПЕЛАЦИЈА НЕ МОЖЕ ДА ГО КОМПЛЕТИРА ПРЕДМЕТОТ ЗА ПРИТВОРИТЕ НА СОРАБОТНИЦИТЕ НА МИЈАЛКОВ

ВРХОВНИОТ СУД НЕ РАСПРАВА ОТИ ЦЕЛА НЕДЕЛА АПЕЛАЦИЈА НЕ МОЖЕ ДА ГО КОМПЛЕТИРА ПРЕДМЕТОТ ЗА ПРИТВОРИТЕ НА СОРАБОТНИЦИТЕ НА МИЈАЛКОВ

Тече шестиот ден како не се спроведува мерката притвор против ексначалникот на Петтата управа во МВР Горан Грујовски, шефот на кабинетот на ексдиректо ...
ВРХОВНИОТ СУД ГИ ДОБИ ЖАЛБИТЕ ЗА ПРИТВОРИТЕ НА ГРУЈОВСКИ, ЈАКИМОВСКИ И БОШКОВСКИ

ВРХОВНИОТ СУД ГИ ДОБИ ЖАЛБИТЕ ЗА ПРИТВОРИТЕ НА ГРУЈОВСКИ, ЈАКИМОВСКИ И БОШКОВСКИ

Жалбите на обвинетите Горан Грујовски, Тони Јакимовски и на Никола Бошковски на решенијата на Апелацискиот суд Скопје, со кои што на тројцата обвинети ...
АПЕЛАЦИОНИОТ СУД СКОПЈЕ И КРИВИЧНИОТ СУД ИМ ДАВААТ ШАНСА НА СОРАБОТНИЦИТЕ НА МИЈАЛКОВ ДА ИЗБЕГААТ, ДОЦНАТ РЕШЕНИЈАТА ЗА ПРИТВОР

АПЕЛАЦИОНИОТ СУД СКОПЈЕ И КРИВИЧНИОТ СУД ИМ ДАВААТ ШАНСА НА СОРАБОТНИЦИТЕ НА МИЈАЛКОВ ДА ИЗБЕГААТ, ДОЦНАТ РЕШЕНИЈАТА ЗА ПРИТВОР

До завршување на работното време денес во Врховниот суд не е пристигната ниту една жалба против мерките притвор што ги одреди вчера Апелациониот суд, ...
ПАДНАА ПРВИТЕ ПРИТВОРИ ЗА ПРИСЛУШУВАЊЕТО ЗА ЛУЃЕТО ОКОЛУ САШО МИЈАЛКОВ

ПАДНАА ПРВИТЕ ПРИТВОРИ ЗА ПРИСЛУШУВАЊЕТО ЗА ЛУЃЕТО ОКОЛУ САШО МИЈАЛКОВ

Апелациониот суд Скопје им одреди притвор на обвинетите Горан Грујовски, Тони Јакимовски и Никола Бошковски откако ги прифати жалбите на Специјалното ...
СЈО БАРА ПРИТВОР ЗА ОБВИНЕТИТЕ ЈАКИМОВСКИ И ГРУЈОВСКИ ВО „ТВРДИНА“ И “ТАРГЕТ“ ПРЕД АПЕЛАЦИЈА

СЈО БАРА ПРИТВОР ЗА ОБВИНЕТИТЕ ЈАКИМОВСКИ И ГРУЈОВСКИ ВО „ТВРДИНА“ И “ТАРГЕТ“ ПРЕД АПЕЛАЦИЈА

Притвор за второобвинетиот во случаите „Тврдина" и „Таргет" Тони Јакимовски, шеф на кабинет на поранешниот директор на УБК Сашо Мијалков, побара денес ...
КРИВИЧНИОТ СОВЕТ ЈА ОДБИ ЖАЛБАТА НА СЈО ЗА НЕОДЗЕМАЊЕ НА ПАСОШОТ НА МИЈАЛКОВ

КРИВИЧНИОТ СОВЕТ ЈА ОДБИ ЖАЛБАТА НА СЈО ЗА НЕОДЗЕМАЊЕ НА ПАСОШОТ НА МИЈАЛКОВ

Кривичниот совет на одделението за организиран криминал и корупција на Основниот суд Скопје 1 денеска ја одбил жалбата на Специјалното јавно обвинител ...
ПО ОДЛОЖЕНИОТ РАСПИТ, СЈО НЕДЕЛАВА ЌЕ И ГИ ДАДЕ НА УВИД ДОКАЗИТЕ НА ЈАНКУЛОСКА

ПО ОДЛОЖЕНИОТ РАСПИТ, СЈО НЕДЕЛАВА ЌЕ И ГИ ДАДЕ НА УВИД ДОКАЗИТЕ НА ЈАНКУЛОСКА

Гордана Јанкулоска неделава ќе ги добие на увид доказите што Специјалното јавно обвинителство ги има против неа, потврдија од СЈО, откако вчерашниот р ...
1 2 10 / 11 НАПИСИ