Таг: торнадо

НЕВРЕМЕТО КОРНЕШЕ ПОКРИВИ, БУЧЕШЕ КАКО ДА НИ ПАДНА АВИОН ДОМА, ВЕЛАТ ЖИТЕЛИТЕ ВО БИТОЛСКО ЖИВОЈНО

НЕВРЕМЕТО КОРНЕШЕ ПОКРИВИ, БУЧЕШЕ КАКО ДА НИ ПАДНА АВИОН ДОМА, ВЕЛАТ ЖИТЕЛИТЕ ВО БИТОЛСКО ЖИВОЈНО

Однесени ќерамиди од куќите, откорнати покриви од гаражи, штали, амбари и други помошни објекти, оштетни возила, земјоделска механизација и прекинато ...
ВРТЕЖИ СЛИЧНИ НА ТОРНАДА СЕ ПОЈАВИЈА ВО ДВА НАВРАТИ НАД ПЕЛАГОНИЈА

ВРТЕЖИ СЛИЧНИ НА ТОРНАДА СЕ ПОЈАВИЈА ВО ДВА НАВРАТИ НАД ПЕЛАГОНИЈА

Вртежите на облаци што се евидентирани деновиве во Битолско би можеле да бидат првите  торнада на македонско тло, вели за САКАМДАКАЖАМ.МК истакнатиот ...
ТРОЈЦА ЗАГИНАТИ ВО ТОРНАДОТО ШТО ОПУСТОШИ СЕЛА ВО ЧЕШКА

ТРОЈЦА ЗАГИНАТИ ВО ТОРНАДОТО ШТО ОПУСТОШИ СЕЛА ВО ЧЕШКА

Моќно торнадо зафати неколку села во југоисточна Чешка, при што загинаа три лица, а повредени се најмалку 60. Силното невреме корнеше покриви и дрвја ...
ТОРНАДО ГО ПОГОДИ ЦЕНТАРОТ НА НЕШВИЛ, СЕДУМ ЗАГИНАТИ ВО ТЕНЕСИ

ТОРНАДО ГО ПОГОДИ ЦЕНТАРОТ НА НЕШВИЛ, СЕДУМ ЗАГИНАТИ ВО ТЕНЕСИ

Серија торнада што ноќеска помина низ американската сојузна држава Тенеси уби најмалку седум луѓе и уништи 40-ина згради. Еден од нив предизвика серио ...
СИЛНО НЕВРЕМЕ СЕ ДВИЖИ НИЗ ЦЕЛА ИТАЛИЈА, МИЛАНО ГО ПОГОДИ ТОРНАДО, А РИМ Е ПОПЛАВЕН ОД ГРАД

СИЛНО НЕВРЕМЕ СЕ ДВИЖИ НИЗ ЦЕЛА ИТАЛИЈА, МИЛАНО ГО ПОГОДИ ТОРНАДО, А РИМ Е ПОПЛАВЕН ОД ГРАД

Речиси цела Италија е зафатена од силно невреме што се движи север кон југ и предизвика нагло паѓање на температурите на 8-10 степени, јави агенцијата ...
ТОРНАДО НА ВИЕНСКИОТ АЕРОДРОМ, АВИОНОТ ОД СКОПЈЕ ПРЕНАСОЧЕН ЗА ГРАЦ

ТОРНАДО НА ВИЕНСКИОТ АЕРОДРОМ, АВИОНОТ ОД СКОПЈЕ ПРЕНАСОЧЕН ЗА ГРАЦ

Големо невреме попладнево го зафати главниот град на Австрија, Виена, јавува известувачот на САКАМДАКАЖАМ.МК. Виенскиот дневен весник „Хојте“ објав ...
ДВАЈЦА ЗАГИНАТИ И ДЕСЕТИНА ПОВРЕДЕНИ ПО ТОРНАДОТО БЛИЗУ РИМ

ДВАЈЦА ЗАГИНАТИ И ДЕСЕТИНА ПОВРЕДЕНИ ПО ТОРНАДОТО БЛИЗУ РИМ

Силно невреме и торнадо синоќа ја погодија Италија близу Рим, убивајќи најмалку двајца и повредувајќи десетици други. Во местото Ладисполи, на 30 к ...
7 / 7 НАПИСИ