Таг: „Тортура“

1 2 3 20 / 22 НАПИСИ
ОДЛОЖЕН РАСПИТОТ НА ОСОМНИЧЕНИТЕ ПОЛИЦАЈЦИ ВО ПРЕДМЕТОТ „ТОРТУРА” НА СЈО

ОДЛОЖЕН РАСПИТОТ НА ОСОМНИЧЕНИТЕ ПОЛИЦАЈЦИ ВО ПРЕДМЕТОТ „ТОРТУРА” НА СЈО

Распитот на шесттемина осомничени во случајот „Тортура“, меѓу кои е и командирот на полициската единица „Алфа“, Ивица Антевски – Пуки, кој беше зака ...
ДЕНЕСКА ТРЕБА ДА ИМА РАСПИТ ЗА ОСОМНИЧЕНИТЕ ПОЛИЦАЈЦИ ВО ПРЕДМЕТОТ „ТОРТУРА“ НА СЈО

ДЕНЕСКА ТРЕБА ДА ИМА РАСПИТ ЗА ОСОМНИЧЕНИТЕ ПОЛИЦАЈЦИ ВО ПРЕДМЕТОТ „ТОРТУРА“ НА СЈО

Распитот на осомничените во предметот „Тортура“ на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) треба да почне денеска во 10 часот во Кривичниот суд во Скоп ...
АЛФИТЕ ШТО ГО АПСЕА ЉУБЕ БОШКОВСКИ УТРЕ НА РАСПИТ ВО КРИВИЧНИОТ СУД

АЛФИТЕ ШТО ГО АПСЕА ЉУБЕ БОШКОВСКИ УТРЕ НА РАСПИТ ВО КРИВИЧНИОТ СУД

Шестмина припадници на полициската единица „Алфи“, што Специјалното јавно обвинителство (СЈО) ги сомничи дека сториле кривично дело мачење и друго сур ...
ПЕТ ПРЕСУДИ ПРОТИВ МАКЕДОНИЈА ВО СТРАЗБУР ЗА ТОРТУРА ОД ПОЛИЦИСКИ СЛУЖБЕНИЦИ

ПЕТ ПРЕСУДИ ПРОТИВ МАКЕДОНИЈА ВО СТРАЗБУР ЗА ТОРТУРА ОД ПОЛИЦИСКИ СЛУЖБЕНИЦИ

Рекордни пет пресуди против Република Македонија што се однесуваат на кршење на Европската конвенција за човекови права донел Европскиот суд за човеко ...
ФАТИМЕ МУ РЕЧЕ НА ЉУБЕ „ДОБРО Е ШТО ИЗЛЕЗЕ“, НА РОДЕНДЕНОТ НА КРАЛИЦАТА

ФАТИМЕ МУ РЕЧЕ НА ЉУБЕ „ДОБРО Е ШТО ИЗЛЕЗЕ“, НА РОДЕНДЕНОТ НА КРАЛИЦАТА

На синоќашниот роденден на кралицата што го организираше Британската амбсада, обвинителката Фатиме Фетаи го поздрави Љубе Бошкоски со зборовите „Добро ...
СЕСТРО КАТИЦЕ, РЕЧЕ ЉУБЕ БОШКОСКИ И СЕ ПОЗДРАВИ СО ОБВИНИТЕЛКАТА НА РОДЕНДЕНОТ НА КРАЛИЦАТА

СЕСТРО КАТИЦЕ, РЕЧЕ ЉУБЕ БОШКОСКИ И СЕ ПОЗДРАВИ СО ОБВИНИТЕЛКАТА НА РОДЕНДЕНОТ НА КРАЛИЦАТА

Љубе Бошкоски се појави на роденденот на кралицата кој вечевра го огранизира Британската амбасада во Скопје. Тој, кога ја забележа обвинителката Катиц ...
СЈО БАРА МЕРКА ПРЕТПАЗЛИВОСТ ЗА ГРУЕВСКИ ВО ПРЕДМЕТОТ „ТНТ“

СЈО БАРА МЕРКА ПРЕТПАЗЛИВОСТ ЗА ГРУЕВСКИ ВО ПРЕДМЕТОТ „ТНТ“

Сите истраги и предистражни постапки што ги почна Специјалното обвинителство пред амнестијата на 56-те политичари и нивни помошници од страна на претс ...
ЉУБЕ БОШКОВСКИ ВО РОДНОТО ЧЕЛОПЕК ЈА СЛАВИ СЛОБОДАТА

ЉУБЕ БОШКОВСКИ ВО РОДНОТО ЧЕЛОПЕК ЈА СЛАВИ СЛОБОДАТА

Претседателот на Обединети за Македонија Љубе Бошкоски ја прославува слободата во неговото родно село Челопек. Фотографијата е снимена во атарот на цр ...
ЉУБЕ БОШКОВСКИ ОД ЗАТВОР ВЕДНАШ ЗАМИНАЛ ЗА ЧЕЛОПЕК

ЉУБЕ БОШКОВСКИ ОД ЗАТВОР ВЕДНАШ ЗАМИНАЛ ЗА ЧЕЛОПЕК

Љубе Бошковски кој издржуваше затворска казна пет години, попладнево е ослободен од затвор, објави агенцијата Мета повикувајќи се на информација од „Ф ...

АПСОЛУТНА НУЛА

  1 Освен избори на кои ВМРО-ДПМНЕ конечно ќе победи и ќе дојде на власт во Македонија, за излез од политичката криза најдобро е претседа ...
1 2 3 20 / 22 НАПИСИ