Таг: Трансмет

1 2 327 / 27 НАПИСИ
ГАЗДАТА КОЧАН 11 ДЕНА ВО БЕГСТВО, ВРАБОТЕНИТЕ ПРОТЕСТИРААТ ПРЕД СЈО

ГАЗДАТА КОЧАН 11 ДЕНА ВО БЕГСТВО, ВРАБОТЕНИТЕ ПРОТЕСТИРААТ ПРЕД СЈО

Вработените од „Трансмет“ и други компании на Сеад Кочан денеска го блокираа Специјалното јавно обвинителство, откако минатата недела протестираа пред ...
ОСТАНУВА ПРИТВОРОТ ЗА СЕАД КОЧАН ПОРАДИ ОПАСНОСТ ОД БЕГСТВО

ОСТАНУВА ПРИТВОРОТ ЗА СЕАД КОЧАН ПОРАДИ ОПАСНОСТ ОД БЕГСТВО

Скопскиот апелациски суд го потврди притворот за бизнисменот Сеад Кочан поради опасност од бегство. Судот соопшти дека жалбата на адвокатот на Кочан, ...
„ТРАНСМЕТ“ ДОЦНИ СО ОБНОВАТА НА СКОПСКАТА ОБИКОЛНИЦА, ВОЗЕЊЕТО УШТЕ ПООПАСНО 

„ТРАНСМЕТ“ ДОЦНИ СО ОБНОВАТА НА СКОПСКАТА ОБИКОЛНИЦА, ВОЗЕЊЕТО УШТЕ ПООПАСНО 

Рокот за итна санација на Скопската обиколница истече, но градежните работи што ги изведува фирмата „Трансмет“ на Сеад Кочан не завршија. На делот меѓ ...
СЕАД КОЧАН СЕ БАРА СО МЕЃУНАРОДНА ПОТЕРНИЦА

СЕАД КОЧАН СЕ БАРА СО МЕЃУНАРОДНА ПОТЕРНИЦА

МВР распиша меѓународна и домашна потерница за бизнисменот Сеад Кочан, управителот на „Трансмет“,  кому му е одреден притвор како првоосомничен за слу ...
СЈО ПОБАРА ИТЕН ПРИТВОР ЗА КОЧАН И АВИРОВИЌ ЗА ДА НЕ СЕ УНИШТАТ ДОКАЗИТЕ

СЈО ПОБАРА ИТЕН ПРИТВОР ЗА КОЧАН И АВИРОВИЌ ЗА ДА НЕ СЕ УНИШТАТ ДОКАЗИТЕ

Специјалното јавно обвинителество (СЈО) денеска поднесе барање за притвор за Сеад Кочан, сопственик на фирмата „Трансмет“  и за Василије Авировиќ, пор ...
СЈО СО ИСТРАГИ ПРОТИВ ТРАНСМЕТ, СИЛЕКС НЕМЕТАЛИ И ВАТО ЗА ТЕНДЕР ВО ЕЛЕМ

СЈО СО ИСТРАГИ ПРОТИВ ТРАНСМЕТ, СИЛЕКС НЕМЕТАЛИ И ВАТО ЗА ТЕНДЕР ВО ЕЛЕМ

Специјалното јавно обвинителство (СЈО) отвори истрага против правните лица Трансмет, Силекс Неметали и ВАТО од Студеничани за фалсификувани документи ...
„ТРАНСМЕТ“ БЕЗ ТЕНДЕР ЌЕ ЈА ОБНОВУВА ОБИКОЛНИЦАТА, НЕМА НОВО РЕШЕНИЕ ЗА ОДВОД НА АТМОСФЕРСКИТЕ ВОДИ

„ТРАНСМЕТ“ БЕЗ ТЕНДЕР ЌЕ ЈА ОБНОВУВА ОБИКОЛНИЦАТА, НЕМА НОВО РЕШЕНИЕ ЗА ОДВОД НА АТМОСФЕРСКИТЕ ВОДИ

Поради итноста, Јавното претпријатие за државни патишта без претходно објавување тендер, склучило договор за обнова на Скопската северна обиколница со ...
1 2 327 / 27 НАПИСИ