Таг: трета доза

1 2 10 / 19 НАПИСИ
ПОЧНА ДА СЕ ДАВА И ТРЕТА ДОЗА ВАКЦИНА ПРОТИВ КОВИД ЗА ДЕЦА ДО 12 ДО 18 ГОДИНИ

ПОЧНА ДА СЕ ДАВА И ТРЕТА ДОЗА ВАКЦИНА ПРОТИВ КОВИД ЗА ДЕЦА ДО 12 ДО 18 ГОДИНИ

Од средината на минатата седмица, Министерството за здравство дозволи и деца на возраст од 12 до 18 години да примат трета доза вакцина за заштита од ...
ПЕТ ОТСТО ОД НАСЕЛЕНИЕТО ПРИМИЛО ТРЕТА ДОЗА, МОРА ДА СЕ ЗГОЛЕМИ ВАКЦИНАЦИЈАТА СО БУСТЕР ЗА ПОМАЛА СМРТНОСТ, ВЕЛИ ПЕТЛИЧКОВСКИ

ПЕТ ОТСТО ОД НАСЕЛЕНИЕТО ПРИМИЛО ТРЕТА ДОЗА, МОРА ДА СЕ ЗГОЛЕМИ ВАКЦИНАЦИЈАТА СО БУСТЕР ЗА ПОМАЛА СМРТНОСТ, ВЕЛИ ПЕТЛИЧКОВСКИ

Само пет отсто од населението во земјава примило трета бустер доза од вакцина против ковид-19. Претседателот на Комисијата за заразни болести Александ ...
ВЛЕЗ ВО КОСОВО ЗА МАКЕДОНСКИ ГРАЃАНИ САМО СО ПРИМЕНИ ТРИ ВАКЦИНИ ИЛИ СО ДВЕ ДОЗИ ПЛУС ПЦР ТЕСТ

ВЛЕЗ ВО КОСОВО ЗА МАКЕДОНСКИ ГРАЃАНИ САМО СО ПРИМЕНИ ТРИ ВАКЦИНИ ИЛИ СО ДВЕ ДОЗИ ПЛУС ПЦР ТЕСТ

Во Косово од Македонија денеска може да се влезе само со примена трета доза вакцина за ковид-19 или со две дози заедно со негативен ПЦР тест. Од Минис ...
САД ЈА ОДОБРИЈА ТРЕТАТА ДОЗА НА КОВИД ВАКЦИНАТА НА „ФАЈЗЕР“ ЗА ДЕЦАТА ОД 12 ДО 15 ГОДИНИ

САД ЈА ОДОБРИЈА ТРЕТАТА ДОЗА НА КОВИД ВАКЦИНАТА НА „ФАЈЗЕР“ ЗА ДЕЦАТА ОД 12 ДО 15 ГОДИНИ

Американските власти ја одобрија третата доза на ковид вакцината на „Фајзер“ за децата од 12 до 15 години. Тие истовремено кажаа дека сите лица можат ...
МЕТРОПОЛИТЕН ЌЕ БАРА ПОТВРДА ЗА ТРЕТА ДОЗА ВАКЦИНА ПРОТИВ-19 И ОД ВРАБОТЕНИТЕ И ОД ПУБЛИКАТА

МЕТРОПОЛИТЕН ЌЕ БАРА ПОТВРДА ЗА ТРЕТА ДОЗА ВАКЦИНА ПРОТИВ-19 И ОД ВРАБОТЕНИТЕ И ОД ПУБЛИКАТА

Оперската куќа Метрополитен во Њујорк ќе бара потврда за примена трета доза вакцина против ковид-19, поради растечкиот број на новозаболени од омикрон ...
БРИТАНИЈА ГО ПОТВРДИ ПРВИОТ СМРТЕН СЛУЧАЈ ОД ОМИКРОН

БРИТАНИЈА ГО ПОТВРДИ ПРВИОТ СМРТЕН СЛУЧАЈ ОД ОМИКРОН

Премиерот Борис Џонсон потврди дека во Велика Британија починал најмалку еден пациент заразен со новиот сој на коронавирусот, омикрон. „За жал, да. ...
СТРУЖАНИ СЀ ПОЧЕСТО СЕ ВАКЦИНИРААТ СО ТРЕТА ДОЗА ПРОТИВ КОВИД-19, Д-Р ЛОЖАНКОСКИ АПЕЛИРА МЛАДИТЕ ДА НЕ СЕ ГРУПИРААТ

СТРУЖАНИ СЀ ПОЧЕСТО СЕ ВАКЦИНИРААТ СО ТРЕТА ДОЗА ПРОТИВ КОВИД-19, Д-Р ЛОЖАНКОСКИ АПЕЛИРА МЛАДИТЕ ДА НЕ СЕ ГРУПИРААТ

Голем е интересот за вакцинација со трета доза против ковид-19 во Струга. Според директорот на Здравствениот дом д-р Андон Ложанкоски, интересот расте ...
СО ТРЕТА ДОЗА КОВИД ВАКЦИНА ВО БИТОЛА ДНЕВНО СЕ ВАКЦИНИРААТ ПО 400 ГРАЃАНИ

СО ТРЕТА ДОЗА КОВИД ВАКЦИНА ВО БИТОЛА ДНЕВНО СЕ ВАКЦИНИРААТ ПО 400 ГРАЃАНИ

Расте бројот на битолчани кои примаат трета доза вакцина против ковид-19. Според Министерството за здравство, досега трета доза на територијата на Цен ...
ВАКЦИНАЦИЈАТА ПРОТИВ КОВИД-19 ВО СКОПЈЕ СЕ ВРШИ ВО ТРИТЕ ПОЛИКЛИНИКИ „БУКУРЕШТ“, „ЈАНЕ САНДАНСКИ“ И „ЧАИР“

ВАКЦИНАЦИЈАТА ПРОТИВ КОВИД-19 ВО СКОПЈЕ СЕ ВРШИ ВО ТРИТЕ ПОЛИКЛИНИКИ „БУКУРЕШТ“, „ЈАНЕ САНДАНСКИ“ И „ЧАИР“

Вакцина против ковид-19 во Скопје, без оглед дали е прва, втора или трета доза, се аплицира во трите поликлиники „Букурешт“, „Јане Сандански“ и во „Ча ...
48 ВЕЛЕШАНИ ДЕНЕСКА ЈА ПРИМИЛЕ ТРЕТАТА ДОЗА НА КОВИД ВАКЦИНАТА, А САМО 58 ЗА ТРИ НЕДЕЛИ

48 ВЕЛЕШАНИ ДЕНЕСКА ЈА ПРИМИЛЕ ТРЕТАТА ДОЗА НА КОВИД ВАКЦИНАТА, А САМО 58 ЗА ТРИ НЕДЕЛИ

Можноста за примање трета доза од вакцината против ковид-19 претпладнево во Велес ја искористиле 48 лица. Досега за три недели, заклучно со петокот, с ...
1 2 10 / 19 НАПИСИ