Таг: Тревизо

ВИЗЕР ГИ ОТКАЖА ЛЕТОВИТЕ ОД СКОПЈЕ И ОХРИД ЗА МИЛАНО И ТРЕВИЗО ДО 3 АПРИЛ

ВИЗЕР ГИ ОТКАЖА ЛЕТОВИТЕ ОД СКОПЈЕ И ОХРИД ЗА МИЛАНО И ТРЕВИЗО ДО 3 АПРИЛ

Визер го откажа денешниот лет од Скопје за Тревизо (Венеција) по декретот на италијанската Влада со кој цела Ломбардија и 14 други северни провинции с ...
ПОЛИЦИЈАТА 4 МЕСЕЦИ ГО ЧУВА ИТАЛИЈАНСКОТО АВИОНЧЕ ШТО ПАДНА КАЈ КОЖЛЕ

ПОЛИЦИЈАТА 4 МЕСЕЦИ ГО ЧУВА ИТАЛИЈАНСКОТО АВИОНЧЕ ШТО ПАДНА КАЈ КОЖЛЕ

Остатоците од авионот „пајпер“ на италијанскиот авиоклуб од Тревизо, уште не се кренати од местото на несреќата кај скопското село Кожле. Тие лежат та ...
ЗА АВИОНСКАТА НЕСРЕЌА СЛУЧАЈ ОТВОРИ И ОБВИНИТЕЛСТВО ОД ИТАЛИЈА

ЗА АВИОНСКАТА НЕСРЕЌА СЛУЧАЈ ОТВОРИ И ОБВИНИТЕЛСТВО ОД ИТАЛИЈА

И Обвинителството од Тревизо, Италија отвори случај за авионската несреќа од вторникот попладне кај Скопје, во која загинаа шестмина италијански држав ...
ШЕСТМИНА ИТАЛИЈАНЦИ ЗАГИНАА ВО АВИОНСКАТА НЕСРЕЌА БЛИЗУ СКОПЈЕ, ПОТВРДИ „АНСА“

ШЕСТМИНА ИТАЛИЈАНЦИ ЗАГИНАА ВО АВИОНСКАТА НЕСРЕЌА БЛИЗУ СКОПЈЕ, ПОТВРДИ „АНСА“

Шестмина Италијанци загинаа во авионската несреќа што се случи вчера попладне во близина на Скопје, потврди италијанската агенција „Анса“. Авионот Пај ...
УХМР НЕ ЗНАЕ КАКВО БИЛО ВРЕМЕТО КОГА ИСЧЕЗНА АВИОНОТ, НЕ МЕРИ ОКОЛУ АЕРОДРОМОТ

УХМР НЕ ЗНАЕ КАКВО БИЛО ВРЕМЕТО КОГА ИСЧЕЗНА АВИОНОТ, НЕ МЕРИ ОКОЛУ АЕРОДРОМОТ

Од Управата за хидрометеоролошки работи велат дека не можат да кажат какви биле временските услови во периодот кога слетувал авионот што попладнево ок ...
5 / 5 НАПИСИ