Таг: „Трезор“

1 2 3 10 / 23 НАПИСИ
ЗАТВОРЕНИ ТРЕЗОРСКИТЕ КАНЦЕЛАРИИ ВО ЦЕЛИОТ ЈУГОИСТОЧЕН РЕГИОН ОТИ ЕДИНСТВЕНИОТ СЛУЖБЕНИК ЗАМИНАЛ НА ОДМОР

ЗАТВОРЕНИ ТРЕЗОРСКИТЕ КАНЦЕЛАРИИ ВО ЦЕЛИОТ ЈУГОИСТОЧЕН РЕГИОН ОТИ ЕДИНСТВЕНИОТ СЛУЖБЕНИК ЗАМИНАЛ НА ОДМОР

Сметководителите од градинките, училиштата и други државни институции во Струмица, Василево, Радовиш, Валандово и во останатите општини во Југоисточна ...
САШО МИЈАЛКОВ ОСЛОБОДЕН ВО „ТРЕЗОР“ ЗА НАБАВКА НА ОПРЕМА ЗА СЛЕДЕЊЕ ОД БРИТАНИЈА

САШО МИЈАЛКОВ ОСЛОБОДЕН ВО „ТРЕЗОР“ ЗА НАБАВКА НА ОПРЕМА ЗА СЛЕДЕЊЕ ОД БРИТАНИЈА

Основниот кривичен суд Скопје денеска донесе ослободителна пресуда за ексдиректорот на УБК Сашо Мијалков, ексначалникот на Петтата управа Горан Грујов ...
ПОЧНАА ДА ЗГАСНУВААТ ГОЛЕМИТЕ ПРЕДМЕТИ ЗА КОРУПЦИЈА, МЕЃУ ПРВИТЕ СЕ „ТРЕЗОР“ ЗА МИЈАЛКОВ И ЗА ЧЛЕНОТ НА СУДСКИ СОВЕТ ТЕОФИЛОСКИ

ПОЧНАА ДА ЗГАСНУВААТ ГОЛЕМИТЕ ПРЕДМЕТИ ЗА КОРУПЦИЈА, МЕЃУ ПРВИТЕ СЕ „ТРЕЗОР“ ЗА МИЈАЛКОВ И ЗА ЧЛЕНОТ НА СУДСКИ СОВЕТ ТЕОФИЛОСКИ

Закажаните рочишта за „Трезор“, каде првообвинет е Сашо Мијалков за оштета на државниот буџет од над 800.000 евра како директор на УБК, како и тоа про ...
СЕМИЊА ОД МАКЕДОНИЈА ПРВПАТ СКЛАДИРАНИ ВО АРКТИЧКИОТ ТРЕЗОР НА СЕМИЊА ЗА СПАСУВАЊЕ НА ЧОВЕШТВОТО

СЕМИЊА ОД МАКЕДОНИЈА ПРВПАТ СКЛАДИРАНИ ВО АРКТИЧКИОТ ТРЕЗОР НА СЕМИЊА ЗА СПАСУВАЊЕ НА ЧОВЕШТВОТО

Семиња од земјоделски култури од Македонија првпат се складирани во Светскиот трезор на семиња Свалбард, кој се наоѓа на норвешкиот остров Спитсберген ...
ОВА НАВИСТИНА Е НЕДОЗВОЛИВО ДОЛГ ПЕРИОД ЗА ПРАВОСИЛНА ПРЕСУДА ЗА МИЈАЛКОВ, ОДГОВОРИ ТУПАНЧЕСКИ ЗА СПОРЕДБАТА ШТО СУДЕЊЕТО ЗА УБИСТВОТО НА ДЕНИС ТОТ ОДИ МНОГУ БРЗО

ОВА НАВИСТИНА Е НЕДОЗВОЛИВО ДОЛГ ПЕРИОД ЗА ПРАВОСИЛНА ПРЕСУДА ЗА МИЈАЛКОВ, ОДГОВОРИ ТУПАНЧЕСКИ ЗА СПОРЕДБАТА ШТО СУДЕЊЕТО ЗА УБИСТВОТО НА ДЕНИС ТОТ ОДИ МНОГУ БРЗО

Министерот за правда Никола Тупанчески се согласува дека судењето за „Трезор“ во кое ексдиректорот на УБК Сашо Мијалков беше првостепено осуден, па од ...
ЧАО БЕЛА

ЧАО БЕЛА

Со помош на Јапонија, Македонија доби и вселенската програма. ...
АПЕЛАЦИОНИОТ СУД ЈА УКИНА ПРЕСУДАТА СО 8 ГОДИНИ ЗАТВОР ЗА МИЈАЛКОВ ЗА НАБАВКАТА НА ОПРЕМА ЗА СЛЕДЕЊЕ КОМУНИКАЦИИ И ГО ВРАТИ ПРЕДМЕТОТ НА ПОВТОРНО СУДЕЊЕ

АПЕЛАЦИОНИОТ СУД ЈА УКИНА ПРЕСУДАТА СО 8 ГОДИНИ ЗАТВОР ЗА МИЈАЛКОВ ЗА НАБАВКАТА НА ОПРЕМА ЗА СЛЕДЕЊЕ КОМУНИКАЦИИ И ГО ВРАТИ ПРЕДМЕТОТ НА ПОВТОРНО СУДЕЊЕ

На поранешниот директор на УБК Сашо Мијалков му е укината првостепената пресуда од 8 години затвор за предметот „Трезор“ во врска со набавката на опре ...
ЌЕ СЕ ИСТРАЖУВА ЗОШТО АПЕЛАЦИОНИТЕ СУДИИ ГИ ДРЖАТ ВО ФИОКА ПРЕДМЕТИТЕ ЗА ПРИСЛУШУВАЊЕТО СО КОИ МИЈАЛКОВ НЕПРАВОСИЛНО Е ОСУДЕН НА 20 ГОДИНИ ЗАТВОР

ЌЕ СЕ ИСТРАЖУВА ЗОШТО АПЕЛАЦИОНИТЕ СУДИИ ГИ ДРЖАТ ВО ФИОКА ПРЕДМЕТИТЕ ЗА ПРИСЛУШУВАЊЕТО СО КОИ МИЈАЛКОВ НЕПРАВОСИЛНО Е ОСУДЕН НА 20 ГОДИНИ ЗАТВОР

Судскиот совет почнал да ги истражува случаите „Тврдина-Таргет“ и „Трезор“, каде главниот обвинет е поранешниот шеф на тајните служби Сашо Мијалков, а ...
САШО МИЈАЛКОВ ИЗЛЕГУВА ОД ПРИТВОР, ОДЛУЧИ АПЕЛАЦИЈА, ТРЕБА ПРВИН ДА СЕ ЗАПИШЕ ВО КАТАСТАР ХИПОТЕКАТА НА ИМОТОТ ШТО ГО НУДИ

САШО МИЈАЛКОВ ИЗЛЕГУВА ОД ПРИТВОР, ОДЛУЧИ АПЕЛАЦИЈА, ТРЕБА ПРВИН ДА СЕ ЗАПИШЕ ВО КАТАСТАР ХИПОТЕКАТА НА ИМОТОТ ШТО ГО НУДИ

Апелациониот суд Скопје ја уважи жалбата на поранешниот директор на УБК Сашо Мијалков и одлучи да го пушти од притвор од затворот во Шутка. Апелација ...
МИЈАЛКОВ ОСТАНУВА ВО ПРИТВОР, СУДОТ УКАЖУВА КАКО ОБВИНИТЕЛОТ ЕДНАШ СЕ ПРОТИВИ, А ВТОРПАТ СЕ СОГЛАСУВА ЗА УКИНУВАЊЕ НА МЕРКАТА

МИЈАЛКОВ ОСТАНУВА ВО ПРИТВОР, СУДОТ УКАЖУВА КАКО ОБВИНИТЕЛОТ ЕДНАШ СЕ ПРОТИВИ, А ВТОРПАТ СЕ СОГЛАСУВА ЗА УКИНУВАЊЕ НА МЕРКАТА

Основниот кривичен суд Скопје го одби барањето на првостепено осудениот на 8 години затвор Сашо Мијалков во предметот „Трезор“ да му се укине мерката ...
1 2 3 10 / 23 НАПИСИ