Таг: „ТРуст“

НА ЛАТАС ЌЕ МУ ЗАСТАРИ ДАНОЧНОТО ЗАТАЈУВАЊЕ ВО „ТОТАЛ“, А ЗАСТАРУВАЊЕТО НА „ТРУСТ“ Е ВО РАЦЕТЕ НА СКОПСКА АПЕЛАЦИЈА

НА ЛАТАС ЌЕ МУ ЗАСТАРИ ДАНОЧНОТО ЗАТАЈУВАЊЕ ВО „ТОТАЛ“, А ЗАСТАРУВАЊЕТО НА „ТРУСТ“ Е ВО РАЦЕТЕ НА СКОПСКА АПЕЛАЦИЈА

Со вметнување на ново кривично дело „даночна измама“ во Кривичниот законик кое ги има истите елементи како кривичното дело „даночно затајување“ по кое ...
ВРХОВНИТЕ СУДИИ КОИ ГО ОСЛОБОДИЈА СЕАД КОЧАН НА СЕДНИЦА ЗА РАЗРЕШУВАЊЕ НА СУДСКИОТ СОВЕТ НА 6 ЈУНИ

ВРХОВНИТЕ СУДИИ КОИ ГО ОСЛОБОДИЈА СЕАД КОЧАН НА СЕДНИЦА ЗА РАЗРЕШУВАЊЕ НА СУДСКИОТ СОВЕТ НА 6 ЈУНИ

Петтемина врховни судии на чело со претседателот Јово Вангеловски, кои со мнозинство гласови му го укинаа притворот на избеганиот бизнисмен Сеад Кочан ...
ЈОВО ВАНГЕЛОВСКИ И ЧЕТВОРИЦА ВРХОВНИ СУДИИ ШТО ГО ПУШТИЈА СЕАД КОЧАН ДА ИЗБЕГА НА ДНЕВЕН РЕД ЗА РАЗРЕШУВАЊЕ

ЈОВО ВАНГЕЛОВСКИ И ЧЕТВОРИЦА ВРХОВНИ СУДИИ ШТО ГО ПУШТИЈА СЕАД КОЧАН ДА ИЗБЕГА НА ДНЕВЕН РЕД ЗА РАЗРЕШУВАЊЕ

Судскиот совет испратил известување до претседателот на Врховниот суд Јово Вангеловски и до останатите 4 члена на кривичниот совет кој го ослободи од ...
„ТРАНС МЕТ“ НА ОСОМНИЧЕНИОТ ЗА МЕСТЕЊЕ ТЕНДЕРИ СЕАД КОЧАН ГО ДОБИ ТЕНДЕРОТ ЗА ИСКОП ВО РЕК БИТОЛА

„ТРАНС МЕТ“ НА ОСОМНИЧЕНИОТ ЗА МЕСТЕЊЕ ТЕНДЕРИ СЕАД КОЧАН ГО ДОБИ ТЕНДЕРОТ ЗА ИСКОП ВО РЕК БИТОЛА

Фирмата „Транс Мет Доо“ од Скопје го доби тендерот за ископ на јаглен и јаловина во РЕК Битола, соопшти државната компанија АД ЕЛЕМ која стопанисува с ...
ВТОРОРАНГИРАНАТА ФИРМА ПОНУДИЛА САМО ЕДЕН ДЕНАР ПОВЕЌЕ ОД „ТРАНС МЕТ“ ЗА ИСКОП ВО РЕК БИТОЛА, НЕ МОЖЕ ДА БАРА ПОНИШТУВАЊЕ НА ТЕНДЕРОТ

ВТОРОРАНГИРАНАТА ФИРМА ПОНУДИЛА САМО ЕДЕН ДЕНАР ПОВЕЌЕ ОД „ТРАНС МЕТ“ ЗА ИСКОП ВО РЕК БИТОЛА, НЕ МОЖЕ ДА БАРА ПОНИШТУВАЊЕ НА ТЕНДЕРОТ

Второрангираната фирма на тендерт на ЕЛЕМ за ископ на јаглен и јаловина во РЕК Битола, понудила само еден денар повеќе oд „Транс Мет Доо“. На тендерот ...
СКОПСКАТА ОБИКОЛНИЦА НЕ Е ПОПРАВЕНА И ЦЕЛА ГОДИНА ПО ПОПЛАВАТА ШТО ОДНЕСЕ 22 ЖИВОТИ

СКОПСКАТА ОБИКОЛНИЦА НЕ Е ПОПРАВЕНА И ЦЕЛА ГОДИНА ПО ПОПЛАВАТА ШТО ОДНЕСЕ 22 ЖИВОТИ

Поправките на оштетената скопска обиколница дочекаа годишнина од поплавата во која лани на 6 август загинаа 22 лица, од кои дел токму на оваа сообраќа ...
СУДИЈКАТА БАХЧОВАНОВСКА ИЗЗЕМЕНА НА НЕЈЗИНО БАРАЊЕ ОД ОЦЕНКАТА НА ОБВИНЕНИЈАТА ЗА СЛУЧАИТЕ „ТРУСТ“ И „ТОТАЛ“ НА СЈО

СУДИЈКАТА БАХЧОВАНОВСКА ИЗЗЕМЕНА НА НЕЈЗИНО БАРАЊЕ ОД ОЦЕНКАТА НА ОБВИНЕНИЈАТА ЗА СЛУЧАИТЕ „ТРУСТ“ И „ТОТАЛ“ НА СЈО

Судијката Моника Бахчовановска побарала да биде изземена од оценката на обвинителниот акт во два предмета на Специјалното јавно обвинителство, „Труст“ ...
СЕАД КОЧАН ДОЈДЕ НА РАСПИТ ВО СЈО ЗА „ТРУСТ“

СЕАД КОЧАН ДОЈДЕ НА РАСПИТ ВО СЈО ЗА „ТРУСТ“

Бизнисменот и сопственик на „Трансмет“ Сеад Кочан денеска, во придружба на својот адвокат Никола Додевски дојде на распит во Специјалното јавно обвини ...
СУДОТ УТРЕ ПАК ЌЕ ОДЛУЧУВА ЗА ПРИТВОР НА КОЧАН ПО БАРАЊЕ НА СЈО

СУДОТ УТРЕ ПАК ЌЕ ОДЛУЧУВА ЗА ПРИТВОР НА КОЧАН ПО БАРАЊЕ НА СЈО

Кривичниот суд во Скопје, односно судија на претходна постапка, утре ќе одлучува по барањето на Специјалното јавно обвинителство за притвор на бизнисм ...
СЕ ОТВОРИ ПАТОТ ВРХОВНИОТ СУД ДА ГО ОСЛОБОДИ ОД ПРИТВОР ИЗБЕГАНИОТ СЕАД КОЧАН ОСОМНИЧЕН ОД СЈО

СЕ ОТВОРИ ПАТОТ ВРХОВНИОТ СУД ДА ГО ОСЛОБОДИ ОД ПРИТВОР ИЗБЕГАНИОТ СЕАД КОЧАН ОСОМНИЧЕН ОД СЈО

Петчлениот Кривичен совет на Врховниот суд под водство на претседателот Јово Вангеловски има одврзани раце да одлучува за укинување на притворот на ос ...
10 / 10 НАПИСИ