Таг: Централен регистар

1 2 10 / 14 НАПИСИ
ЦЕНТРАЛНИОТ РЕГИСТАР ГО ИЗБРИША БУГАРСКИОТ КЛУБ „ВАНЧО МИХАЈЛОВ“

ЦЕНТРАЛНИОТ РЕГИСТАР ГО ИЗБРИША БУГАРСКИОТ КЛУБ „ВАНЧО МИХАЈЛОВ“

Бугарскиот клуб од Битола кој го носи името на Ванчо Михајлов попладнево е избришан од Централниот регистар откако пред една седмица министерот за пра ...
ШТИПСКИОТ ЦЕНТРАЛЕН РЕГИСТАР РАБОТИ СО РЕДУКЦИИ ОТИ ИМА ВРАБОТЕНИ СО КОРОНАВИРУС ИЛИ ВО САМОИЗОЛАЦИЈА

ШТИПСКИОТ ЦЕНТРАЛЕН РЕГИСТАР РАБОТИ СО РЕДУКЦИИ ОТИ ИМА ВРАБОТЕНИ СО КОРОНАВИРУС ИЛИ ВО САМОИЗОЛАЦИЈА

Централниот регистар во Штип поради превентивни мерки за заштита од коронавирусот ги забрани влезовите за невработените, односно за странки, кои единс ...
ДЕПОНИЈАТА „ДРИСЛА“ ОД ДЕНЕСКА Е НА ГРАД СКОПЈЕ, ДИРЕКТОРОТ АНГЕЛОВ ЌЕ БИДЕ РАЗРЕШЕН УТРЕ

ДЕПОНИЈАТА „ДРИСЛА“ ОД ДЕНЕСКА Е НА ГРАД СКОПЈЕ, ДИРЕКТОРОТ АНГЕЛОВ ЌЕ БИДЕ РАЗРЕШЕН УТРЕ

Депонијата „Дрисла“ од денеска е во владение на Град Скопје. Централниот регистар ја впиша депонијата дека од приватна сопственост станува повторно ја ...
ОТКАЗ ОД ЦЕНТРАЛЕН РЕГИСТАР ЗА ЕМИЛ ЈАКИМОВСКИ КОЈ ИМ СЕ ЗАКАНУВАШЕ НА НОВИНАРКИ

ОТКАЗ ОД ЦЕНТРАЛЕН РЕГИСТАР ЗА ЕМИЛ ЈАКИМОВСКИ КОЈ ИМ СЕ ЗАКАНУВАШЕ НА НОВИНАРКИ

Централен регистар го избрка од работа Емил Јакимовски- Гусар, кој изминатата недела им се закануваше и ги навредуваше новинарките Мери Јордановска од ...
СУДОТ ГО ОДБИ БАРАЊЕТО ДА МУ БИДЕ ОДРЕДЕН ПРИТВОР НА ЕКСДИРЕКТОРОТ НА ЦЕНТРАЛЕН РЕГИСТАР ПОПОВСКИ ЗА ФИКТИВНО ВРАБОТУВАЊЕ ПАРТИСКА АКТИВИСТКА

СУДОТ ГО ОДБИ БАРАЊЕТО ДА МУ БИДЕ ОДРЕДЕН ПРИТВОР НА ЕКСДИРЕКТОРОТ НА ЦЕНТРАЛЕН РЕГИСТАР ПОПОВСКИ ЗА ФИКТИВНО ВРАБОТУВАЊЕ ПАРТИСКА АКТИВИСТКА

Судија на претходна постапка го одби барањето на Основното јавно обвинителство Скопје да му биде одредена мерка притвор на поранешниот в.д. Директор н ...
ОД УТРЕ ПРЕСТАНУВА ОТКУПОТ НА ТУТУНОТ

ОД УТРЕ ПРЕСТАНУВА ОТКУПОТ НА ТУТУНОТ

Тутунопроизводителите од 13 февруари ги повлекуваат нивните претставници во сите откупни пунктови во земјава. Поради ова, тие предупредуваат дека согл ...
ЦЕНТРАЛЕН РЕГИСТАР ЈА ПРЕФРЛИЛ ДОБИВКАТА ОД 350 ИЛЈАДИ ЕВРА НА „БЕТОН“ МЕСТО ВО БУЏЕТОТ 

ЦЕНТРАЛЕН РЕГИСТАР ЈА ПРЕФРЛИЛ ДОБИВКАТА ОД 350 ИЛЈАДИ ЕВРА НА „БЕТОН“ МЕСТО ВО БУЏЕТОТ 

Централниот регистар место во Буџетот ја префрлил добивката за 2016 година во износ од 22 милиони денари на компанијата „Бетон“, која што ја градеше а ...
МИТРЕВСКИ НАСИЛНО ВЛЕЗЕ ВО СИНДИКАТОТ, ПОВРЕДЕН В.Д. ЛИДЕРОТ ДИМОВСКИ

МИТРЕВСКИ НАСИЛНО ВЛЕЗЕ ВО СИНДИКАТОТ, ПОВРЕДЕН В.Д. ЛИДЕРОТ ДИМОВСКИ

Приврзаниците на разрешениот претседател на Синдикатот Живко Митревски со сила ги избркаа преставниците на 4-тирите гранковни синдикати кои ја имаа за ...
НАРОДНИОТ ПРАВОБРАНИТЕЛ ЌЕ ИСПИТУВА ЗОШТО ЦЕНТРАЛНИОТ РЕГИСТАР НЕ ГО ВПИШУВА НОВИОТ СИНДИКАЛЕН ЛИДЕР

НАРОДНИОТ ПРАВОБРАНИТЕЛ ЌЕ ИСПИТУВА ЗОШТО ЦЕНТРАЛНИОТ РЕГИСТАР НЕ ГО ВПИШУВА НОВИОТ СИНДИКАЛЕН ЛИДЕР

Народниот правобранител Иџет Мемети ќе отвори предмет за да ги утврди причините поради кои не се врши упис на в.д синдикалниот лидер Дарко Димовски во ...
ВЛАДИКАТА ПЕТАР НИ ЈА УКРАДЕ ЦРКВАТА ВО ДЕМОНСКО ВРЕМЕ, ОТКРИЈА ВЛАСИТЕ ВО БИТОЛА

ВЛАДИКАТА ПЕТАР НИ ЈА УКРАДЕ ЦРКВАТА ВО ДЕМОНСКО ВРЕМЕ, ОТКРИЈА ВЛАСИТЕ ВО БИТОЛА

Преку ноќ, во време кое е нестандардно за работата на катастарот, поточно во 23.32 часот била сменета сопственоста на влашката црква „Св.Константин и ...
1 2 10 / 14 НАПИСИ